Dиховувати почуття справжньої дружби, чесності, щирості у стосунках; відповідальності перед другом, уміння допомогти у важку хвилину. Довести до свідомості дітей, що дружба має велику силу.
Знають всі, коли є друг – все світлішає навкруг.
Бесіда - гра
Мета: виховувати почуття справжньої дружби, чесності, щирості у стосунках; відповідальності перед другом, уміння допомогти у важку хвилину. Довести до свідомості дітей, що дружба має велику силу.
Хід заходу
І. Вітання
Учитель. Любі мої учні, я рада знову бачити вас у нашій шкільній оселі. Дуже хочеться побажати всім і кожному сьогодні доброго ранку. Тож давайте відразу пограємо в гру «Доброго ранку, гарного дня!». Я промовлятиму слова «Доброго ранку, гарного дня…»і називатиму когось із нашого класу. Ті кого я назву, у відповідь помахають мені рукою і посміхнуться. Спробуємо?
«Знають всі,коли є друг – все світлішає навкруг»
Отже, хто вже здогадався про що будемо говорити? ( Відповіді дітей) Вірно поговоримо про дружбу. З’ясуємо, яка людина може бути гідна звання друг. Довідаємося, що треба робити, щоб вас завжди оточували вірні друзі.
Вправа «Очікування»
Шановні діти, у кожного з вас на парті лежить пелюстка ромашки. Напишіть на ній свої очікування від сьогоднішньої бесіди і прикріпіть її до серединки , що розташована на дошці. (Діти працюють)
Молодці! А я в свою чергу сподіваюсь, що ви будете чітко, вірно й красиво висловлювати свої думки, учитися бути справжніми друзями.
1.Уникати сварок.
2.Завжди допомагати один одному.
3.Бути доброзичливими.
4.Не глузувати один з одного.
5.Вміти вибачати та поступатися.
6.Не видавати секретів.
7.Разом робити різні справи.
8.Бути щирими й відвертими.
9.Цінувати й оберігати дружбу.
- Молодці! Згадали і навіть трішки ще додали.
Чарівне слово «дружба». Цінність дружби полягає в тому, що друг завжди відчуває підтримку друга. Саме тому кажуть «пліч-о-пліч». Скільки б розваг у тебе не було, а без справжнього друга сумно й нецікаво. Адже тільки з другом можна поділитися смутком і радістю, поговорити про все, що тебе цікавить, весело погратися. Так чи ні? І зараз ми це перевіримо. Я ставитиму вам запитання, а ви відповідаєте тільки «так-так-так» або «ні-ні-ні».
Гра «Так-так-так, ні-ні-ні»
Будемо міцно ми дружити?
Нашою дружбою дорожити?
Другу будемо допомагати?
Друга потрібно розлютити?
Можливо посмішку йому подарувати?
Друга варто ображати?
Чай з друзями будемо пити?
Буде клас увесь дружити?
Фізкультхвилинка «Черпаха –аха -аха»
Учитель. Дружба об’єднує навіть дуже різних людей, з різними захопленнями, різними нахилами, але однаково добрими,готовими прийти на допомогу один одному в будь-яку хвилину. Послухайте, будь ласка, невеличке оповідання.
«Жили-були два сусіда. Прийшла зима випало чимало снігу. Перший сусід рано вранці вийшов з лопатою розгрібати сніг перед будинком. Поки розчищав доріжку, подивився, як там справи у сусіда. А у сусіда – акуратно втоптана доріжка. На наступний ранок знову випав сніг. Перший сусід встав на півгодини раніше, взявся за роботу, дивиться - а у сусіда вже доріжка прокладена. На третій день снігу намело - по коліно. Встав сусід ще раніше наводити порядок. А у сусіда – доріжка вже знову рівна, пряма – просто чудо!
У той же день зустрілися вони на вулиці, поговорили про те, про се, тут перший сусід ненароком і питає:
-Слухай, сусід, а коли ти встигаєш сніг перед будинком прибирати?
Другий сусід здивувався спочатку, а потім засміявся:
Учитель. А чи трапляється що часом друзі сваряться і чому? (Відповіді дітей)
«Досить дутись та сердитись
Нумо вже скоріш миритись!
Геть, образо, відійди,
Жде нас дружба назавжди»
- Молодці! Так, звичайно, дружба допомагає у багатьох ситуаціях. Наш народ завжди цінував цю чесноту в людських стосунках. Тому не дивно, що про дружбу та друзів складено багато прислів’їв та приказок.
-Діти, я пропоную вам позмагатися. Я читаю початок прислів’я, а ви його продовжуєте:
- Без вірного друга (велика туга)
- Друзі пізнаються в (біді)
- Нових друзів май, а старих (не забувай)
- Дружба найбільший (скарб)
- Друга шукай, а знайдеш (бережи)
- Не май 100рублів, а май (100 друзів)
- Людина без друзів, що дерево без (коріння)
Хвилинка медитації (звучить спокійна мелодія)
Бачите, сонечко до нас зазирнуло в клас. Ковзнуло по стіні, по ваших обличчях. Ущипнуло за щічку, полоскотало вашого чуба й почало розсіювати свої промінці. Простягніть до нього свої долоньки. Воно освітило вас , принесло багато тепла. Ви теж стали, як сонечко. Ви – володарі теплого добра. Ви радісні й щасливі. Ви – маленькі сонечка. Відкриваємо оченята.
Учитель. Давайте повернемось до нашої ромашки.
Учитель. Любі мої діти, вам ще довго крокувати з класу в клас пліч-о-пліч. Перед вами буде виникати безліч проблем, але я сподіваюсь, що ви пронесете у своїх серцях довіру до людей, добро, уміння дорожити дружбою. А на завершення я пропоную заспівати гарну пісню про справжнього друга. (Пісня музика Б. Савельєва слова М. Пляцковського Справжній друг)
Дякую за увагу!