11 тиждень " Мода" 3 день -ранкова зустріч " Як змінюється мода"

Про матеріал
Ранкова зустріч для першого класу . 11 тиждень "Мода" - 3 день. Тема " Як змінюється мода?". У матеріалі подано конспект ранкової зустрічі + дидактичний матеріал з теми, який можна використовувати на уроках впродовж дня.
Перегляд файлу

Тиждень 11: «Мода»

Як змінюється мода?

І. Ранкова зустріч

1.  Модне привітання

 Діти вітаються один з одним за допомогою фр. слова « Салют», при цьому даючи один одному «п’ять». (плескають по руці)

2.  Щоденні новини

3.  Групове заняття

                 Гра « Чорна скринька»

 (годинник)

  Діти ставлять питання, відповідь на які є слова «Так» або «Ні». Необхідно відгадати захований предмет в скрині.

    Чи носять наручні годинники ваші батьки? Однакові вони у тата й мами, чи різні?Для чого вони потрібні? У кого є свій годинник? Можливо хтось із вас про нього мріє?(відповіді дітей)

Запрошую до нашої галереї (додаток 1)

 

 

Завдання

   Створити за допомогою підручного матеріалу годинник своєї мрії або зобразити його на папері .

Презентація дитячих робіт (виставка)

4. Обмін інформацією (Крісло автора)

   Вова і Валя підготували  разом зі своїми батьками цікаву розповідь про історію наручних  годинників.(до розповіді залучаються їхні батьки)

    Сьогодні годинник на зап’ясті – звична справа. Та ще 100 років тому носити його на руці для чоловіка вважалося неможливим і були виключно жіночими. Наручний годинник, або – як його тоді називали – браслет був прикрасою. Чоловіки  говорили приказку: «Я краще одягну спідницю, ніж буду носити наручний годинник». Чоловіки змінили свою думку, коли почалася війна.  Бразильський льотчик сидів у паризькому ресторані разом із Луї Картьє та жалівся, що кишеньковий годинник заважає йому керувати літаком. Тоді на думку Картьє спала ідея: закріпити годинник на зап’ясті за допомогою ремінця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріали для вчителя. Додаток 1

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "жіночій наручний  годинник початок 20століття фото антикваріат"Пов’язане зображення

 

 

 

 

 

 

 

Чоловічий кишеньковий годинник  кінця 19ст.

 

Результат пошуку зображень за запитом "жіночій наручний  годинник початок 20століття фото"

 

 

 

 

 

 

Жіночий наручний годинник кінця 19ст.

 

Результат пошуку зображень за запитом "стародавній жіночій наручний  годинник фото"

Пов’язане зображення

 

 

 

 

Сучасний жіночий наручний годинник

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "як змінювався годинник"

Результат пошуку зображень за запитом "як змінювався годинник"Результат пошуку зображень за запитом "як змінювався годинник"

 

 

 

 

 

Сучасний  чоловічий наручний годинник

 

Результат пошуку зображень за запитом "електронний жіночий годинник"            Результат пошуку зображень за запитом "дитячий  годинник"    Результат пошуку зображень за запитом "дитячий  годинник"

Сучасний дитячий годинник

Додаткові матеріали  для вчителя з теми

« Як змінюється мода» - вишиванка

Загадка про  вишиванку

Є сорочка у моєї мами,
Вишита барвистими нитками.

Сорочка - оберіг (вірш)

Вишивала мама синіми ниткам, -- 
зацвіли волошки буйно між житами. 
Узяла матуся червоненьку нитку, -- 
запалали маки у пшениці влітку. 

Оберіг-сорочку вишила для сина. 
Візерунком стали квіти України: 
маки та волошки, мальви біля хати. 
Долю для дитини вишивала мати. 

Шила-вишивали хрестики зелені, -- 
зашуміло листя на вербі й калині. 
Золотилось сонце у розлогій кроні. 
Вишивала долю, наче по долоні. 

Оберіг-сорочку вишила для сина. 
Візерунком стали символи Вкраїни: 
і верба, й калина, сонях біля хати. 
Щастя для дитини вишивала мати. 

Білими по білім вишивала ненька, 
до ниток вплітала всю любов серденька. 
Дрібно гаптувала росяні мережки, 
щоб не заростали у дитинство стежки. 

Оберіг-сорочку вишила для сина. 
Візерунком стала рідна Україна. 
Мамину турботу збереже сорочка, 
захистять від лиха хрестиків рядочки. 
(Леся Вознюк) 

Моя вишиванка (вірш)

Я встану рано-вранці, на світанку, 
Як спалахне на квіточці роса. 
Вдягну найкращу в світі вишиванку 
І оживе, засвітиться краса 
В промінні сонця. І моя сорочка 
У рунах, в квітах зразу оживе... 
З чарівних квітів я сплету віночка 
Й над світом щира пісня попливе. 
Сорочка, що матуся вишивала, 
Сердечко гріє, душу веселить. 
Бо ж мама щастя-долю закликала. 
Цей оберіг в житті нас захистить. 
(Надія Красоткіна) 

https://tsn.ua/blogi/themes/.../top-5-mifiv-pro-ukrayinsku-vishivanku-990925.html  - Топ-5 міфів про українську вишиванку - Про життя - TCH.ua - ТСН

Цікаві факти про вишиванку: чому український національний одяг полюбився цілому світу.

Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цей день не передбачає особливої помпезності, хоча має надзвичайно глибокий контекст.

60 країн світу – під знаком вишиванки

Всесвітній день вишиванки, 25 травня, як наголошують його організатори, цьогоріч відзначається у 60 країнах світу.

Красива вишита українська сорочка з льону з давніх-давен вважається символом здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, любові та святковості; оберіг і захист відзлого ока і слова.

Нині вишиванка переживає піднесення і  відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов’ю підтримуючи власні традиції. Елементи української вишивки все частіше використовуються в дизайні одягу, і не лише українці – навіть голлівудські красуні залюбки одягають ніжну вишиту вдяганку.  Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно.

Чим же насамперед є вишиванка для українця – оберегом, святинею, місточком між поколіннями чи красивим елементом одягу? Звернемося до історії вишиванки – основних її етапів, кожен з яких – цікавий факт, який, можливо, відомий не всім.

1. Скіфи – прародителі вишивки

Вишивкою, за свідченням Геродота, свій одяг оздоблювали ще скіфи. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VІ ст., при дослідженні показали ідентичність з вишивкою українського народного костюма XVІІІ-XІX ст.

2. Найсильніший оберіг

Перші вишиванки відігравали не стільки функцію одягу, як, за повір’ями, оберігали їх власників від зла. Саме тому сорочки оздоблювали візерунками на рукавах, комірах, подолі так, щоб малюнок торкався тіла. Для кожного ритуалу була особлива вишиванка. Дітям при народженні дарували вишиту сорочу, аби та оберігала їх від злих духів.

3. Перша школа вишивки

Першу школу вишивки в Київській Русі було створено ще в ХІ столітті. Її заснувала Анна, сестра Володимира Мономаха. У ній опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.

4. Символ кохання

Сорочка (особливо чоловіча) – символ кохання й вірності. У давньому замовлянні говорилося: “Якою білою є сорочка на тілі, таким щоб і чоловік до жінки був”. Кожна дівчина повинна була вишити сорочку своєму майбутньому чоловікові. І не просто так, а для того, щоб знати — вірний він їй чи ні.

Вишиваючи сорочку, дівчата нашіптували старовинне заклинання. Вважалося, якщо сорочка втратить свою білизну після чергового прання, отже, як кажуть в народі: “скочив чоловік у гречку”. А ще розповідають, що чумаки довіряли прання своєї сорочки тільки одній дівчині. Інші жінки до такого сакрального ритуалу не допускалися. Так чумак підтверджував вірність своїй коханій.

5. Перший модник у вишиванці

Ним був Іван Франко, який поєднав вишиванку з буденним одягом, а саме з піджаком. У такому вигляді письменник зображений на 20-гривневій купюрі.

6. Безмежний простір для творчості

В Україні є близько сотні “вишивальних технік”! Серед найвідоміших технічних прийомів вишивання – гладь, хрестик, низь, мереження, бігунець, плетіння.

7. Вишиванка кожного регіону – унікальна

Кожен регіон України має свої особливості вишиванок. Про їх розмаїттся може свідчити лише перелік типових узорів волинського краю: цвіткі, хміль, лапатий хміль, хмелик, лапатий хмелик, виноград, ягідний хміль, хміль ягідки, хрести гречкою, хрести, безконечник, хрести повії, купчаті, кукурузка, огірочки на дві половинки, звізди, кошички, сокирки, копита, копитка, розбиті хрести, хрести, сливочки, дубове листя, полоничник на дві половинки, полоничник хрещатий, полоничник тощо! І так – у кожній області.

Тому можна сказати, що кожен регіон України може похвалитися своїм унікальними вишиванками. Вони відрізняються фасонами, кольором, способом вишивання, орнаментом і візерунками.

8. Орнаменти – “списані” з природи

Орнамент вишивок ділиться на три основні групи: абстрактний, рослинний і тваринний. Цікаво, що рослинний орнамент тепер можна зустріти не тільки в вишиванках, а і в колекціях іменитих дизайнерів, натхнених культурою і традиційним костюмом українського народу.

9. Найоригінальніша вишиванка

Одна з найоригінальніших вишиванок – борщівська. Така сорочка розшита чорними нитками. Є легенда, що коли турки і татари знищили практично всіх чоловіків у Борщеві, жінки цього і сусідських поселень протягом декількох поколінь одягали саме такі чорно-білі сорочки в знак скорботи та печалі.

На противагу цьому стилю, є і вишивка «білим по білому». Це художній прийом, в якому рельєфний візерунок вишивки створює гру світла. На виході майстри отримують дуже тонку унікальну роботу.

10. Першим ведучим, який з’явився  у прямому ефірі у вишиванці, став Андрій Шевченко. У вишиванці він відкрив телемарафон “Ніч виборів” на “5 каналі” ще у 2004 році. Згодом таку тенденцію підтримали й інші.

11. Що пропонують українські дизайнери

На українських модних подіумах тема вишивки подається в найрізноманітніших варіантах. Багато відомих українських дизайнерів дуже вдало обігрують наш традиційний одяг, презентуючи і на батьківщині, і всьому світові чудові зразки своєї творчості.

12. Українська вишиванка – модна в усьому світі

Наш національний етно-колорит продовжує надихати і закордонних дизайнерів, які створюють все нові й нові варіанти інтерпретацій традиційних українських візерунків.

Приміром, у круїзній колекції «Resort 2017» від модного дому «Valentino» чітко прослідковуються українські мотиви – традиційні елементи нашого національного одягу були помітні у багатьох варіантах вбрання. Вишивка, мережки і стильні етно-аксесуари виглядали на подіумі дуже оригінально!

Американський модний журнал про моду Vogue назвав українську вишиванку модною. Її успіх видання пояснює появою модельєра Віти Кін, яка почала активно використовувати традиційні українські візерунки в оформленні своїх уборів.

Як бачимо, вишиванка підкорює світ. Будьмо в тренді.

 

Галерея української вишиванки

Минуле

Результат пошуку зображень за запитом "трансформація української вишиванки" Результат пошуку зображень за запитом "трансформація української вишиванки"Пов’язане зображення

Сьогодення

Результат пошуку зображень за запитом "трансформація української вишиванки"        Результат пошуку зображень за запитом "трансформація української вишиванки"

 

Результат пошуку зображень за запитом "франко купюра"

Перший модник у вишиванці на 20- гривневій  купюрі

Шаблони вишиванки для домальовування

 

Результат пошуку зображень за запитом "шаблон української сорочки"      Результат пошуку зображень за запитом "шаблон української сорочки вишиванки чоловіча"

Завантаження...
docx
Додано
17 січня 2019
Переглядів
1363
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку