15 грудня - Міжнародний день чаю (англ. International Tea Day)
Номер слайду 2
Цей напій люди вживають щодня. За чашечкою чаю ми спілкуємося з друзями, відпочиваємо, працюємо, навчаємося.
Номер слайду 3
7 цікавих фактів про напій: 1. За китайською легендою, чай винайшов другий імператор Шен Нонг у 2737 році до нашої ери. Під час подорожі слуги скип’ятили імператору воду, щоб її очистити, і в посудину з кип’ятком випадково впали декілька листочків чаю. Напій так сподобався Шен Нонгу, що згодом став національною гордістю.
Номер слайду 4
Чай з молоком 2. Колись у чашку перед чаєм наливали невелику кількість молока. Це робили для того, щоб захистити тоненький та крихкий фарфор. Сьогодні мало хто п’є чай з тендітних фарфорових чашок, а от традиція пити чай з молоком залишилась.
Номер слайду 5
Історія чайного пакетика 3. У 1904 році підприємець із Нью-Йорка Томас Салліван. Він з’ясував, що доставляти чай в металевих банках дорого. Тому спробував зберігати його у шовкових пакетах. Один його клієнт випадково впустив пакетик у воду. Спробував – з’ясувалося, напій зберіг свій смак. Пізніше шовк замінили на дешеві матеріали.
Номер слайду 6
Найдорожчий чай у світі 4. вважають китайський чай Та Хун Пао. Для його виробництва листя збирають усього з 6 кущів, яким близько 350 років. Щороку виробляють всього півкілограма цього чаю.
Номер слайду 7
Щодня у світі люди випивають три мільярди чашок чаю. 5. Гадати можна не тільки на каві. Знання про чайні таїнства називають тассеологією або тасеографією. 6. У зеленому чаї міститься на 50% більше вітаміну C, ніж у чорному чаї.
Номер слайду 8
Лікувальний напій. У 400–600 роках н.е. в Китаї зріс інтерес до чаю як до лікувального напою, у зв’язку з чим почали розвиватися процеси культивації чаю. У Європі він став відомим з першої половини 17 століття.
Номер слайду 9
«Бостонське чаювання»А одна з найзнаменитіших подій в сучасній історії чаю – яка сталася 16 грудня 1773 року, коли американські колоністи викинули в гавань Бостона ящики з чаєм у знак протесту проти введеного Великобританією податку на чай.
Номер слайду 10
Традиції чайних церемоній. Кожний народ по-своєму проводить чайну церемонію. Як саме? Ми розповімо вам про найпопулярніші традиції цінителів цього прекрасного напою у різних країнах світу. Найбільш широко святкування «Міжнародного дня чаю» проходить в Індії і Шрі-Ланці, однак і такі країни, як Бангладеш, Непал, В’єтнам, Індонезія, Кенія, Малайзія, Уганда і Танзанія, будучи провідними світовими сільгоспвиробниками чаю, не залишаються байдужими до цього свята.
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Японія. Чайна церемонія
Номер слайду 13
Номер слайду 14
В Україні спеціальних традицій щодо чаювань немає. Проте ніхто не заважає влаштувати у себе вдома щось на кшталт Дня чаю у вигляді вечірки а-ля англійці чи японці.