Африка (урок - гра: "Географічна біржа")

Про матеріал

Клас поділений на три групи які змагаються одна з одною.Учні відвідують «Географічну біржу». Вчитель за «гроші» буде купувати знання учнів, а в кінці уроку учні будуть купувати в учителя місця. Команда, яка зможе заплатити найбільше, отримає перше місце.

Перегляд файлу

УРОК ГРА "ГЕОГРАФІЧНА БІРЖА"

 7 КЛ

 

«Африка».

Узагальнюючий урок

 

Мета:  перевірити рівень засвоєння учнями матеріалу тематичного блока   «Африка»;

            закріпити практичні навички учнів самостійно працювати з картографічним матеріалом;

            виховувати почуття бережливого ставлення до предмету.

Обладнання: фізична карта світу, атласи, дидактичний матеріал, карточки, комп’ютерна презентація.

Тип уроку:  урок перевірки та систематизації знань  Урок-гра «Географічна біржа»

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу до уроку

      Клас оформлено для  торгів на біржі, розділений  на 3 сектори. На столах знаходяться прапорці різних кольорів. Учні обирають капітанів. 

 

ІІ. Інструктаж по виконанню роботи

     Сьогодні ми закінчимо  подорож Африкою. Ми  мандрувати сторінками нашого підручника і атласу, щоразу ваші знання  ставали все повнішими та міцнішими.

Я пропоную вам зараз довести собі і всім нам  що ви дійсно засвоїли матеріал і отримали міцні знання. 

     Ми утворили три групи які будуть змагатися одна з одною.

     Зараз ми з вами відвідаємо «Географічну біржу», тобто я за «гроші» буду купувати ваші знання, а в кінці уроку ви будете купувати в мене місця. Команда, яка зможе заплатити мені найбільше, отримає перше місце.

     Давайте познайомимося з нашими командами (капітани представляють свої команди).

«Географічна біржа»

1. ГЕОГРАФІЧНА МАТЕМАТИКА   

     Я ставлю питання, ви записуєте число і робите відповідну дію. Якщо ви виконаєте все правильно отримаєте магічне число для вашого класу. Правильна дія приносить команді 1 африканерку. Правильно виконане завдання – 5 африканерок.

 

  1.  Знайдіть  суму цифри площі Африки. (30,3)

  2.  До цієї цифри додайте кількість материків на Землі. (6)                                  

  3. Від отриманої цифри відніміть кількість океанів, що омивають Африку. (2)

  4. Отриману цифру поділіть на кількість морів, що омивають материк Африка. (2)               

  5. До цієї цифри додайте цифру - місце, що займає африканський материк за площею. (2)

 

Відповідь: Якщо ви зробили все  правильно — вийде клас, у якому ви навчаєтесь:                             

  1. 3+0+3=6
  2. 6+6=12
  3. 12-2=10
  4. 10:2=5
  5. 5+2=7

 

Отже, Африка має безпосереднє відношення  до  вашого класу.

 

2. БЛІЦ ТУРНІР

     Кожній команді я ставлю по 5 запитань, які ви обираєте. Ваше завдання – швидко відповідати на них. За правильну відповідь отримаєте 2 африканерки.

1. Яке місце за площею займає Африка серед інших материків на нашій      планеті? (друге)

2. Яка річка є найповноводнішою в Африці? (Конго)

3. Яка крайня східна точка Африки? (м. Рас - Гафун)

4. Яка платформа лежить в основі материка Африка? (Африко-Австралійська)

5. Яка крайня західна точка Африки? (м. Альмаді)

6. Яка крайня північна точка Африки? (м. Рас - Енгела)

7. Яке найглибше озеро в Африці? (Танганьїка)

8. В скількох півкулях розташована Африка? (4)

9. Назвіть гірську систему на півночі Африки. (Атлас)

10.Назвіть напівпустелю Африки? (Калахарі)

11. Назвіть найбільший згаслий вулкан Африки. (Кіліманджаро)

12. В яких кліматичних поясах розташована Африка? (екваторіальному, субекваторіальному, тропічному, субтропічному)

13. Яка крайня південна точка Африки? (м. Агульяс , Голковий)

14. До басейну якого океану належить річка Ніл? (Атлантичного)

15. Які океани омивають Африку? (Індійський та Атлантичний)

 

3. ЗРОБИ ВИБІР

     Групам пропонується набір слів, словосполучень, які характеризують типи клімату Африки із 15 запропонованих вони повинні вибрати 5 за 2 хв. і прикріпити їх на дошці. Кожна група вибирає слова-характеристики до того кліматичного поясу, який їм  задано. Кожна правильна відповідь 2 африканерки.

 

Пропоновані слова на смужках:

Протягом року амплітуда температур незначна. (екваторіальний)

Велика кількість опадів. (екваторіальний)

Два сезони – сухий і вологий. (субекваторіальний)

Сахара. (тропічний)

Найбільше опадів на узбережжі Гвінейської затоки. (екваторіальний)

Влітку – волого і жарко.  (субекваторіальний)

Взимку – сухо і жарко.  (субекваторіальний)

Зафіксовані найвищі температури.  (тропічний)

 Область низького тиску протягом року. (екваторіальний)

 Панують екваторіальна і тропічна повітряні маси. (субекваторіальний)

 Сухо протягом року.  (тропічний)

 Панує екваторіальна повітряна маса. (екваторіальний)

 Область високого тиску протягом року. (тропічний)

 Влітку панує екваторіальна повітряна маса.  (субекваторіальний)

 Літо жарке і сухе.  (тропічний)

 

4. НІМА КАРТА  

На контурній карті відмітити основні географічні об’єкти  по 3 кожна команда і показати їх на карті. Правильна відповідь – 2 африканерки.

 

І команда

1. Найдовша річка материка. (Ніл)

2. Старі гори на півдні. (Капські)

3. Море, яке відділяє Африку від Азії. (Червоне)

 

ІІ команда

1. Річка, назва якої в перекладі означає «чорна». (Нігер)

2. Найбільше за площею озеро материка. (Вікторія)

3. Плоскогір’я на сході Африки. (Східно – Африканське)

 

ІІІ. Команда

1. Річка, на якій знаходиться водоспад Вікторія. (Замбезі)

2. Пустеля на узбережжі Атлантичного океану. (Наміб)

3. Море, яке омиває Африку з півночі. (Середземне)

 

 

5. ХТО ТАКИЙ? ЩО ТАКЕ?

Ви отримуєте картки з словами (географічними об’єктами Африки). Ваше завдання, швидко відповісти що це таке або хто це такий. Правильна відповідь 3 африканерки.

 

Картка №1                Картка№2            Картка №3           

Наміб                         Баобаб                  Нігер                     

Гепард                       Лівінгстон             Танганьїка            

Конго                         Атлас                    Пігмеї                   

Чад                             Оазис                    Кіліманджаро       

Сейба                         Сомалі                  Мадагаскар

 

6. ЗАВЕЗІТЬ МЕНЕ ДОДОМУ

На екрані висвітлюються різні тварини і рослини, ваше завдання розподілити їх по природним зонам. Правильна відповідь 2 африканерки.

 

Команда 1

Африканський слон (Савани і рідколісся)

Верблюд одногорбий (Пустелі і напівпустелі)

Сейба (Вологі екваторіальні ліси)

Олива (Твердолисті вічнозелені ліси)

 

Команда 2

Окаппі (Вологі екваторіальні ліси)

Лев (Савани та рідколісся)

Ананас (Перемінно – вологі ліси)

Астрагал (Пустелі і напівпустелі)

 

Команда 3

Бегемот (Савани та рідколісся)

Горила (Вологі екваторіальні ліси)

Лимон (Твердолисті вічнозелені ліси)

Акація зонтична (Савани та рідколісся)

 

7. КРАЇНИ І НАСЕЛЕННЯ АФРИКИ

Кожній команді буде запропоновано по 2 країни. Ваше завдання – назвати столицю країни раси і народи, які там живуть. Правильна відповідь 3 африканерки.

 

 

Команда 1.

Алжир  (Алжир – Європеоїдна раса - Арабські народи, туареги)

Ангола (Луанда – Негроїдна раса - народи банту)

 

Команда 2.

Судан (Хартум – Мішана раса - Арабські народи)

Південна Африка (Преторія – Негроїдна і мішана раса – Африканери, зулу)

 

Команда 3.

Кенія (Найробі – Мішана раса – Масаї)

Намібія (Віндгук – Негроїдна раса – Бушмени, Готтентоти)

 

 

Вчитель:

     А зараз ми підведемо підсумок наших торгів .

Команда, яка «заробила» найбільше африканерок займає І місце у грі.

 

 

 

 

 

 

Хто з вас може заплатити мені:

 30 африканерок  отримує 12 б.

 27  африканерок  - 11б.

 24                         -  10б.

 21                         -  9б.

 18                         - 

 15                         -  7б.

 13                         - 

  9                          -  5б.

  6                          -  4б.

  3                          -  3б.

Ви отримали свої оцінки.

Дякую всім за цікавий урок.

 

1

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.5
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Костюк Надія Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Ірина Чайка
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Географія, Розробки уроків
Додано
9 березня 2018
Переглядів
2354
Оцінка розробки
4.9 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку