План-конспект
уроку інформатики у 8 класі
Тема: Алгоритми з розгалуженнями для опрацювання величин.
Мета:
формування міжпредметних компетентностей: вміння застосовувати алгоритми з розгалуженням для вирішення практичних життєвих завдань, таких як сортування, обробка даних тощо
формування предметних компетентностей:
формування ключових компетентностей:
o інформаційно-цифрова компетентність: уміння опрацьовувати цифрові дані та створювати на основі цифрових даних математичні моделі та програми для опрацювання величин в залежності від виконання умови;
o уміння вчитися: будувати власний освітній простір для вирішення різних практичних задач в середовищах програмування та самостійності під час роботи з комп’ютером
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп'ютери, програмне забезпечення Python online
ХІД УРОКУ
I. Організаційний етап (2 хв.)
(Перевірка готовності учнів до уроку. Оголошення теми і формулювання мети уроку)
II. Актуалізація опорних знань. (5 -10 хв.)
Повторити.
Алгоритм розгалуження - це послідовність команд, які програма виконує на основі умови, що може бути істинною або хибною.
Загальна структура алгоритму розгалуження:
Розширення розгалуження: if... elif... else
У Python немає жорсткої максимальної кількості elif у конструкції if-elif-else. Ви можете додавати стільки elif, скільки вам потрібно для вашої логіки програми. Проте, варто пам'ятати: якщо ви використовуєте багато elif, це може свідчити про необхідність перегляду вашого алгоритму або його перепроектування.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв.)
Ми продовжуємо вивчення алгоритмів і програм з розгалуженням. Алгоритми розгалуження можуть бути використані для фільтрації або обробки даних в залежності від умови, є важливим інструментом в програмуванні, який допомагає системам приймати рішення і керувати потоком виконання програми в залежності від умов.
Наприклад, в залежності від умови, програма може вибирати, які частини коду виконувати.
Розглянемо практичні завдання, де застосовується розгалуження.
IV. Застосування знань (15 хв.)
(Пояснення учителя, демонстрація, самостійна робота учнів)
Відео https://www.youtube.com/watch?v=m2Ux2PnJe6E&t=95s
До речі: перед вами Білл Гейтс – засновник компанії Microsoft, автор операційної системи Windows та один з найбагатших людей світу!
https://studio.code.org Курс 3 Етап 8 Лабіринт – умови (8- рівні)
Декілька етапів.
Вивчення Python online Python – просто!
VI. Формування умінь та навичок (15 хв.)
Виконання практичного завдання (робота з комп’ютером)
Інструктаж з техніки безпеки!
Python online
Скласти програму для перевірки агрегатного стану води, маючи її температуру у градусах Цельсія.
t=float(input("введіть t у градусах Цельсія:")) if t<0 or t==0: t<=0 print( "твердий") elif t>0 and t<100: print( "рідкий") else: print( "газоподібний" |
t=float(input("введіть t у Цельсія:")) if t<0 or t==0: print( "твердий") if t>0 and t<100: print( "рідкий") if t==100 or t>100: t>=0 print( "газоподібний") |
ТЕСТ 1 Вхідні дані: – 2 Вихідні дані: твердий
ТЕСТ 2 Вхідні дані: 56 Вихідні дані: рідкий
|
Картки із завданнями.
визначить, чи вмикнеться обігрівач. Якщо температура нижче 180 – вмикнеться, в іншому випадку – ні.
Вправи для знаття зорової та м’язової втоми.
VII. Пiдсумок уроку (1 - 2 хв.)
Оцiнювання роботи.
Самооцінювання
Я вмію використовувати розгалуження
- Так
- Ні
VIIІ. Домашнє завдання (1 хв)
Підручник. повт. с. 214-216
Виконати (1-7 рівнів) https://little-dot.toxicode.fr/ - Історія маленької крапки...
РОЗГАЛУЖЕННЯ
t=float(input("введіть t у градусах Цельсія:")) if t<0 or t==0: print( "твердий") elif t>0 and t<100: print( "рідкий") else: print( "газоподібний" |
t=float(input("введіть t у Цельсія:")) if t<0 or t==0: print( "твердий") if t>0 and t<100: print( "рідкий") if t==100 or t>100: print( "газоподібний") |
ТЕСТ 1 Вхідні дані: – 2 Вихідні дані: твердий
ТЕСТ 2 Вхідні дані: 56 Вихідні дані: рідкий
|
З клавіатури вводиться ціле число – номер року; виводиться ціле число – номер століття.
Зверни увагу! Необхідно врахувати, що, наприклад, початком ХХ сторіччя був 1901, а не 1900 рік.
y = int(input('Введіть рік: ')) if y%100==0: c=y//100 else: c=y//100+1 print(c) |
ТЕСТ 1 Вхідні дані: – 2024 Вихідні дані: 21 ТЕСТ 2 Вхідні дані: 1800 Вихідні дані: рідкий |
РОЗГАЛУЖЕННЯ
визначить, чи вмикнеться обігрівач. Якщо температура нижче 180 – вмикнеться, в іншому випадку – ні.
РОЗГАЛУЖЕННЯ
визначить, чи вмикнеться обігрівач. Якщо температура нижче 180 – вмикнеться, в іншому випадку – ні.
РОЗГАЛУЖЕННЯ
визначить, чи вмикнеться обігрівач. Якщо температура нижче 180 – вмикнеться, в іншому випадку – ні.