Урок 45
Дата Клас 11
Тема: Алюміній: фізичні і хімічні властивості. Застосування.
Цілі:
формування ключових компетентностей:
основні компетентності у природничих науках і технологіях;
соціальна та громадянська компетентності;
екологічна грамотність і здорове життя;
формування предметних компетентностей:
формувати знання про фізичні й хімічні властивості алюмінію, вміння складати рівняння хімічних реакцій;
розвивати хімічну мову, екологічне мислення;
виховувати інтерес до вивчення хімії.
Обладнання : мультимедійний проектор, періодична таблиця хімічних елементів Д.І. Менделєєва, ряд активності металів.
На кінець уроку учні:
називає положення алюмінію в періодичній системі;
наводить приклади фізичних та хімічних властивостей металів;
вміє складати рівняння хімічних реакцій та робити обчислення за рівняннями хімічних реакцій.
Міжпредметні зв’язки: біологія, географія.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний етап
ІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Прийом “ Вірю – не вірю“
IV. Мотивація навчальної діяльності
Струму добрий провідник
В світі третій мандрівник,
А іще зовусь “ крилатим“
Спробуй мене відгадати
( Алюміній )
Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомство з металами та їхніми властивостями.
V. Вивчення нового матеріалу
Еврестична бесіда
Положення Алюмінію в періодичній системі хімічних елементів.
Будова атома Алюмінію.
Хімічний елемент Алюміній утворює просту речовину – алюміній.
Робота з підручником ( опрацювати фізичні властивості та застосування алюмінію ).
Хімічні властивості алюмінію:
2Al + 2NaOH + 6H2O → 2Na[Al(OH)4] + 3H2↑
4Al + 3O2 → 2Al2O3
2Al + 3Cl2 → 2AlCl3
2Al + HCl → 2AlCl3 + 3H2↑
2Al + H2O → 2Al(OH)3↓ + 3H2↑
VI. Закріплення вивченого матеріалу
Прийом “ Міні - практикум“
Здійснити перетворення:
Al → AlCl3 → Al(OH)3 → Al2O3 → Al
VII. Підбиття підсумків уроку
Рефлексія
VIII. Домашнє завдання
Оцінювання