Конспект уроку
з математики
2 клас
Багатоцифрові круглі числа.
Таблиця ділення на 9.
Задачі на дворазове збільшення числа в кілька разів
Тема. Багатоцифрові круглі числа. Таблиця ділення на 9.
Задачі на дворазове збільшення числа в кілька разів
Мета: формувати математичні предметні компетентності, формувати поняття «круглі числа», «задачі на дворазове збільшення числа в кілька разів», «многокутник», розвивати уміння записувати багатоцифрові числа, закріпити таблицю ділення на 9, розвивати обчислювальні навички, уміння самостійно складати задачі, розвивати пізнавальний інтерес, математичну спостережливість, логічне мислення, уміння узагальнювати і абстрагувати, виховувати наполегливість, впевненість у своїх силах, почуття успіху.
Обладнання: мультимедійний супровід, плакати, зошити.
Хід уроку
І. Орієнтація і мотивація навчальної діяльності.
- Доброго дня. Привітаємося з гостями.
- Починаємо наш урок, як завжди з гарним настроєм. Усміхніться один одному.
- Математика прийшла у клас,
Скільки див чекає нас!
- Пригадаймо вислови, прислів’я, приказки про навчання, математику, які ми вивчали на уроці «ЯПС».
- Не кажи не вмію, а кажи навчуся. Поясніть, що означає цей вислів.
ІІ. Цілепокладання.
1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
- Діти, а хто впізнає героя який завітав на наш урок? (Незнайко)
- Так, діти Незнайко заблукав і не може потрапити до свого будиночка. А щоб йому допомогти ми маємо гарно попрацювати на уроці математики. Виконати правильно завдання, бути уважними та активними.
- Прочитайте тему уроку.
- Які ж завдання стоять перед нами на уроці. Перегляньте урок.
2. Визначення очікуваних результатів.
- Чого ви очікуєте від уроку? ( що урок буде цікавим, змістовним, що ми все встигнемо), ( сьогодні на перегонах розв’яжу всі приклади без помилок)
-
-
Хвилинка каліграфії.
- Запишемо число, класна робота
- Розташуйте числа у порядку спадання. Підкресліть найбільше число. Зверніть увагу що мільйон, може не поміститися в першому рядку, рекомендую написати в другому.
№2
- То ж які числа називаємо круглими ? (які закінчуються нулями)
- У порядку спадання? Це як? ( від найбільшого до найменшого)
- Будемо міркувати методом організованого перебору.
- Не забуваємо, що цифри в записі числа не повторюються.
Міркуємо: найбільше число почнеться з 7.. 2, 1. і закінчиться 0
№3
- Міркуємо так:
- Які два чотирицифрові круглі числа можна додати та отримати число 2000.
- А якщо додати сусідів цього чотирицифрового числа то отримаємо 2000?
№4
1. Вправа «Фотоапарат»
- Увага на екран.
- Хто повторить?
- В робочому зошиті записуємо № 4
- Перший вираз виконуємо разом двома способами. Другий вираз самостійно. Зверніть увагу, ми починаємо обчислення з права наліво (з кінця)
- Від 0 – 5 ми не можемо, позичаємо 1 десяток….
№5
- Пригадайте, як називаються числа при ділені. (Ділене дільник частка)
- Як називається результат дії ділення?
- Заповніть перший стовчик таблиці ділення на 9. Другий стопвчик вивчіть.
Гра з м’ячем ( перевірка таблички ділення на 9)
№6
Удосконалення навичок письмового віднімання трицифрових чисел з переходом через десяток.
А тепер виконаємо письмове віднімання трицифрових чисел з переходом через десяток.
- Пригадаємо покроково алгоритм.
- Який перший крок? Маємо записати
зменшуване та від’ємник так, щоб одиниці були під одиницями, десятки — під десятками,
а сотні — під сотнями. Поставити знак «–» на лінії
між зменшуваним і від’ємником. Замість знака «=»
під від’ємником постав риску.
- Другий крок. Виконати віднімання за розрядами, тобто від одиниць відніми одиниці, від десятків — десятки, а від сотень — сотні.
- Третій. Віднімання починай з одиниць.
- Міркуємо так. Від 7 не можна відняти 8. Беремо
- один десяток із 6 десятків і, щоб не забути, ставимо одиничку над розрядом десятків. Один десяток
- й 7 — це 17. Від 17 відняти 8 дорівнює 9.
- Пишемо 9 під розрядом одиниць.
- Відніми від десятків десятки.
- Міркуємо так. Залишилося 5 десятків. Від 5десятків не можна відняти 7 десятків. Беремо одну
сотню із 5 сотень і, щоб не забути, ставимо одиничку над розрядом сотень. Від 15 відняти 7 дорівнює 8. Пишемо 8 під розрядом десятків.
- 2.3. Відніми від сотень сотні.
- Міркуємо так. Залишилося 4 сотні. Від 4 відняти 1 дорівнює 3. Пишемо 3 під розрядом сотень.
- Отримуємо число 389
Наступні самостійна робота (один учень кометує біля дошки)
8. Фізкультхвилинка
- Трішки відпочинемо і порухаємось під пісенку про тисячу.
9. Робота над складеною задачею.
- Прочитаємо задачу. Визнач ії вид.
- Про кого йде мова у задачі?
- Скільки деталей виготовив першого дня робітник?
- А скільки другого дня, відомо?
- А що сказано про третій день?
- Яке питання задачі? Прочитайте
- Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?
- А що потрібно знати, щоб відповісти на запитання задачі?
-
10. Формування поняття «Многокутник»
- Ми з вами знаємо що на уроці математики ми не тільки працюємо з числами та задачами, а ще вивчаємо геометричні фігури.
Сьогодні ми пригадаємо що таке многокутник. Можливо хтось бажає нагадати усім?
Робота з правилом.
- Що таке многокутник? (гра з м’ячем)
- Як правильно позначати многокутник та називати його?
ІV. Узагальнення й систематизація знань
- Надійшов час завершення уроку і ми вже майже провели нашого Незнайка до його будиночка. Щоб Незнайко дістався до будиночка потрібно обчислити вирази.
V. Підсумок уроку. Рефлексія. Емоційне завершення уроку.
- Підведемо підсумок уроку.
- Що я знаю?
- Що я умію?