Конспект уроку з математики (розвивальне навчання Ельконін-Давидов) для 2 класу "Дослідження таблиці додавання"

Перегляд файлу

 Урок математики в 2 класі. Розвивальне навчання за системою

Д. Б. Ельконіна – В. В. Давидова.

Тема:     Дослідження таблиці додавання.

Різні прийоми додавання одноцифрових чисел.

Закріплення додавання   багатоцифрових  чисел з переходом через розряд та складання і розв’язування задач за схемами.

Мета:  

Продовжувати роботу над дослідженням таблиці додавання.                 Ознайомлення з властивостями додавання числа 9 і до числа 9. Закріпити вміння додавати багатоцифрові числа з переходом через розряд. Вдосконалювати вміння складати і розв’язувати задачі до схеми; розв’язувати рівняння.

    Розвивати логічне мислення, увагу,, пам'ять, навики роботи в парі і групах.

Обладнання: таблиці додавання, картки для роботи в групах, парах, картки для індивідуальної роботи, таблиці, дошка.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

1. Привітання

Вчитель:

Любі діти, у наш клас

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

Учні:

В добрий день і в добрий час

Завітали ви до нас!

Всіх гостей ми в нас вітаємо,

Подивіться, що ми знаємо.

2. Девіз

Дружно візьмемось за руки

Приступаймо до науки

  1. 2    3   4     5  –

Хочем все на світі знать!

  • Діти, візьміться за руки, створіть коло і передайте      за допомогою енергізатора

один одному потиском руки іскорку успіху і натхнення.       діти націлюють себе на

                                                                                                               роботу на уроці.

1. Математична розминка.  ( Усний рахунок)                              

2. А тепер відкрийте зошити і каліграфічно запишіть число і   Звертається увага на осанку,

класна робота.  Щоб дізнатись, яку цифру ми будемо              положення зошита.

писати на каліграфічній хвилинці. Ви повинні знайти            

відповідь у вірші – задачі, а потім відповідь збільшити на 3

і записати.

Дев’ять яблунь у саду ростуть

П’ять із них уже цвітуть

А скільки ще не розцвіли?

Як би ви відповіли?          (число 7)

ІІ Каліграфічна хвилинка.

  • Запишемо  цифру 7, тепер утворіть і запишіть

двоцифрове, трицифрове число.  Число 777 збільшіть на

100. Другий розряд збільшіть на 2. Третій розряд зменшіть

на 3 одиниці. ( 7, 77, 777, 877, 797, 774).

ІІІ Створення ситуації успіху

Математичний диктант.

  1. Запишіть число в якому: 1 дес 6 од.;  9 дес. 9 од.;         

5 сот. 2 дес. 4 од.;   3 тис. 6 сот. 2 дес. 9 од.  В останньому      Вивішується картка самокон-

числі підкресліть скільки повних десятків.                                       тролю, діти оцінюють себе

  1. Запишіть числом:                                                                     на чарівній стрічечці.

Три тисячі двадцять п’ять, три тисячі п’ять, чотири тисячі сто, (16, 99, 524, 3629).

вісім тисяч, число, яке передує числу три тисячі, наступне від ( 3025, 3005, 4100, 8000,

чотири тисячі дев’ятсот дев’яносто дев’ять.                                  2999, 5000).

IV Формування дії контролю та оцінки знань.

  1. Робота в групах.

   На картках роздаються приклади на додавання багато-       Повторюються правила

цифрових чисел з розрахунку на одного представника            роботи в групі.

групи. ( По сигналу вчителя учні починають працювати,          Перевіряється вміння

після закінчення роботи в групі, представник групи презент-  додавати через розряд,

тує роботу в біля дошки).  ( При виявленні  помилки,                правильно читати числа.

розглядається причина допущеної помилки).

362 + 175 =                    (537)

1249 + 341 =                  (1590)

1305 + 2146 =                (3451)

244 + 328  =                    (572)

При умові, що діти справляються із завданням можна

Запропонувати приклади з логічним навантаженням.

  1. Створення ситуації інтелектуального конфлікту.

Добре, якщо швидко впорались з прикладами, то може і це

завдання вам буде під силу?

Поміркуйте, яке число треба вставити, щоб приклад                 діти повинні пояснити, що

розв’язувався з переходом через розряд.                                      в першому прикладі треба

1. 87 +  212     (2099)            2961 +.34      (3295)                             підібрати або 9, або 8. А в

3.Робота в парах.                                                                              другому випадку до числа                          

      На  картках роздаю схеми.  Треба скласти  умову до              9 можна дібрати любе задачі і рівняння.  Одна пара учнів працює біля                            число.

дошки і виконує  ті ж завдання, що і учні у класі.

             540                                     х                    

 

 

                          861                                      

Один учень в парі відповідає за складання умови. Інший за    діти підтверджують, що в

розв’язок рівняння. Клас перевіряє роботу пари біля дошки   задачі невідома частина, а

 знаком «згоден», чи «не згоден».  Учитель відзначає роботу  не ціле. Що треба знати,

 пар, що виконали роботу правильно.                                             щоб знайти невідому час-                                                           

V   Фізкультхвилинка.                                                                          тину?

 

VI  Робота над формуванням знань по темі.     

  1. Гра «Темна конячка».

Учні відривають з дошки клейкий листочок, на якому з             пригадується і перевіряєть-

другого боку написано число і усно розказують таблицю          ся таблиця додавання

 додавання цього числа.

  1. Робота в парах

Заповнюють віконечка в таблиці і складають приклади на 

додавання, записують у зошит.

2+7=9                                          7+2=9                                                      перевіряється вміння

4+5=9                                          6+3=9                                                     додавати по таблиці.

 

А тепер усно додайте:                      1+8=9                                      

                                                                3+6=9

                                                                5+4=9

                                                                8+1=9

 

Виділіть самостійно віконечка в таблиці. Що ви помітили?        Числа, що сумі дають           

                                                                                                                      результат 9, розміщені   

                                                                                                                      по діагоналі.                                                                                                    

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

1

 

 

 

 

 

 

 

9

 

2

 

 

 

 

 

 

9

 

 

3

 

 

 

 

 

9

 

 

 

4

 

 

 

 

9

 

 

 

 

5

 

 

 

9

 

 

 

 

 

6

 

 

9

 

 

 

 

 

 

7

 

9

 

 

 

 

 

 

 

8

9

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Створення проблемної ситуації.

Подивіться на дошку. Тут показано розв’язання прикладів         в сумі число на  одиницю

 з першим доданком 9. Подивіться уважно, яку                              менше від другого

закономірність ви помітили?                                                                доданка.

 

9  +  1 =  1 0

 

9  +  2  =   1 1

 

9  +  3  =  1 2

 

  1. Самостійна робота.

Приклади № 25 (в) ст.. 56- два стовпчики. Перевірка                    підтверджують попередній

виконується фронтально.                                                                       висновок.

9+4=                                    9+7=

9+5=                                    9+8=

9+6=                                    9+9=

  1. Завдання з логічним навантаженням.

№ 25 (г) ст.. 56

Знайдіть другий доданок при додаванні якого до числа 9 у        щоб дізнатись який

сумі є відповідні числа. ( Один стовпчик виконується                    доданок підставити,

фронтально, а на решту два учні до дошки).                                     треба щоб він був на 1

9 +. =. 5             9 +. = .                9   +. =. 6                                          більший від числа в сумі.

9 +. =. 0             9 +. = . 3             9 +.  =.  6

9 +. = 1.             9 +. =. .              9 +.   =. 7

  • У яких із цих прикладів у всіх вийшла одна відповідь,

а в яких – різні? Чому?

VII Закріплення вивченого на уроці.

 

Якщо ви добре зрозуміли закономірність. То ви дуже швидко

справитесь із додавання уже двоцифрових чисел.

1.Самостійна робота.   № 26 ст. 57.                                                        

 Один учень працює біля дошки.                                                                       

Учні оцінюють себе на чарівних стрічечках, а учня, що працює

біля дошки знаком «+», «-».                                                                      При додаванні числа 9

56+9 =                                 9+89 =                       72+9 =                               у сумі друге число

17+9 =                                 63+9 =                       40+9 =                              зменшується на 1, а

                                                                                                                           перше, розряд десятків

                                                                                                                           збільшується на 1.

VIII Підсумок уроку.     Вправа «Мікрофон».

  • Що ви навчились?
  • Що було важко?
  • Що було легше виконувати і чому?
  • Роботу з яким завданням ви б хотіли продовжити на

 наступному уроці?

  • Дякую вам за урок, за вашу активність і старання.

 Мені було цікаво з вами працювати.

ІХ мотивація на наступний урок.

Як ви думаєте, якщо існує закономірність додавання числа 9,

 то чи існує вона і для інших чисел? Отже ми на наступних уроках

 будемо продовжувати досліджувати таблицю додавання.

Х Домашнє завдання.

Всім роздаються таблички додавання, які треба заповнити, тобто

розв’язати приклади.  Хто відчуває, що може сам розв’язати

приклади, може спробувати виконати № 26 (б) ст.. 57.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Іванова Ксенія Олексіївна
    Теж працюю за системою розвивального навчання ДРіМ. Урок цікавий, змістовний, побудований згідно структури уроків розвивального навчання. Дякую за роботу! Цікаво і корисно було ознайомитись.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
23 грудня 2017
Переглядів
8424
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку