Батарейки як гальванічні елементи

Про матеріал
Дана презентація містить матеріал про принцип роботи батарейок, їх будову та різноманітність. Також інформує про шкоду батарейок для навколишнього середовища та особливості їх утилізації.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Як працює батарейка? Електричні батареї працюють за рахунок окислення і відновлення молекул. Під час окислювально-відновних реакцій (при звільненні електронів з молекул) виробляється/генерується електричний струм. Анод і катод виготовляються з різних матеріалів, і з'єднані один з одним за допомогою третього матеріалу — електроліту.

Номер слайду 3

У складі використаних батарейок міститься ртуть, кадмій, магній, свинець, нікель, цинк. Тому шкідливі речовини, які містяться у використаних батарейках, потрапляючи в організм людини накопичуються в ньому. Складаються батарейки з 2-х електродів (плюс і мінус) і розчину електролітів, в якому вони знаходяться. Одним з металів є катод і позначається знаком «+», а другий анод зі знаком «-». Посередині розташований сухий електроліт. Що містять батарейки?

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Пластик і папір Графіт Цинк Залізо Електроліти із згущувачами Оксид марганцю 100 графітових олівців Залізний столовий набір 1 кг добрив з марганцю 3 турки з цинкової латуні Батарейку викидають в контейнер Контейнер везуть на підприємство Сортують вручну за хімічним типом Відокремлюють вміст від оболонки Отримують метали в результаті хімічних реакцій

Номер слайду 8

Всеукраїнський волонтерський проект “ Батарейки, здавайтесь!” Збирається 20 тонн батарейок на рік Очікується на прийняття Верховною Радою законопроєктів 2207-1 про відходи та 2352 про батарейки. Працює над створенням лінії з сортування батарейок в Україні

Номер слайду 9

заключили договір з заводом GreenWEEE в Румунії та вперше в історії отримали дозвіл на вивезення батарейок за кордон – до цього моменту жодна з батарейок з Україні не перероблялась.

Номер слайду 10

Відправка першої 20-тонної партії батарейок на завод GreenWEEE в Румунію, була здійснена в останній тиждень лютого 2020 р.

Номер слайду 11

Пункти прийому батарейок на прикладі м. Миколаєва

Номер слайду 12

ppt
Додав(-ла)
Данильчак Юлія
Пов’язані теми
Хімія, 11 клас, Презентації
Додано
14 лютого
Переглядів
203
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку