Бесіда " Доброта_- це ти і я"

Про матеріал
Бесіда буде доречною на виховних годинах і на заняттях групи подовженого дня.
Перегляд файлу

Тема. Доброта - це ти і я!

Мета:

• розвивати вміння розрізняти добре й погане; навички колективної
роботи.
• виховувати в учнів ціннісні орієнтири; здатність формулювати
моральні судження; цікавість до гри.

Хід заходу


І. Організаційний момент.
1. Привітання. (відео про добро.)
2. Повідомлення теми виховної години.
- Діти, як ви гадаєте, про що сьогодні ми поговоримо -  про доброту.
ІІ. Слухання легенди «Все у твоїх руках».
1. «Все у твоїх руках»

Ця історія відбулася багато років тому в стародавньому місті, у якому жив відомий мудрець. Слава про його мудрість розійшлася далеко від рідного міста. Але була в цьому місті людина , яка заздрила його славі. І от вирішила ця заздрісна людина придумати таке запитання, щоб мудрець не зміг на нього відповісти.
Тоді пішов заздрісник на луки, піймав метелика, посадив його між зімкнених долонь і подумав: «Спитаю я в мудреця ось що. Скажи – но, о наймудріший, який метелик у мене в руках - живий чи мертвий? Якщо він скаже, що живий, я стисну долоні – і метелик помре, а якщо він скаже, що мертвий, я розкрию долоні – і метелик полетить. Отоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший».
Так все й трапилося. Заздрісник піймав метелика, посадив його між долонями, пішов до мудреця та запитав у того: «Який метелик у мене в руках, о наймудріший: живий чи мертвий?» І тоді мудрець, який дійсно був дуже розумною людиною, сказав: «Все у твоїх руках».
2. Читання плакату.

Отже, «Добрі справи прикрашають людину».

ІІІ. Складання «Абетки гарних слів».
- Давайте створимо у нашому класі гарний настрій. Згадайте гарні, добрі слова на літеру «Де», ми поселимо їх у цей будиночок.

Добрий Дружній Добродушній Доброзичливий Добронравний Дорогий Доброчесний Добропорядний

- Діти у цьому будиночку живуть дуже гарні слова про доброту. А як ви розумієте слово «ДОБРО»?
- Наведіть приклади доброго ставлення людей. (Люди вітаються, допомагають у скруті, дарують квіти, вітають зі святами, допомагають людям похилого віку, тваринам.)
- Згадайте, які добрі вчинки зробили ви?

IV. Стежинка «Поетична» 
- Діти, давайте ми з вами пригадаймо вірші про добре і красиве на землі 
1-й учень 
Сказав мудрець: 
- Живи, добро звершай, 
Та нагород за це не вимагай. 
Лише в добро і вищу правду віра 
Людину відрізня від мавпи і від звіра, 
Хай оживає істина стара – 
Людина вже не та. 
2-й учень 
Тож, люди на Землі! 
Спішіть добро творити, 
Щоб нам не згинути у морі зла, 
Щоб кожен міг серед краси прожити 
У царстві справедливості й добра 
3-й учень 
Добрим бути просто чи не просто? 
Не залежить доброта від зросту. 
Як людей полюбиш - пошануєш, 
Силу для добра в душі відчуваєш. 
І закрутиться Земля скоріше, 
Якщо разом станемо добріші. 
Доброта з роками не старіє, 
Доброта від холоду зігріє, 
І якщо вона як сонце світить, 
То радіють і дорослі й діти.

Тихенька дівчинка 
Чого це так на мене сердяться в школі? 
Тож не чіпаю нікого ніколи. 
Нізким не сварюся, сиджу собі тихо, 
А з цього виходить одне тільки лихо! 

Оце я сказала – така в мене звичка – 
Що в Галі, як мишачий хвостик, косичка. 
Що в Каті спідничка – неначе з рогожі, 
Та й ще черевики на човники схожі. 

Що в Тані волосся нечесане досі, 
Що очі Мар’янки маленькі та косі, 
Що в зошиті Лесі самі тільки плями: 
Напевне, бруднющими пише руками. 

Я ж правду кажу їм. І що тут такого? 
Та яж не чіпаю ніколи нікого. 
Сиджу собі тихо і в школі, і вдома, 
І чом вони сердяться всі, невідомо? 
(М. Пригара) 
- А як би ви відповіли цій дівчинці? 
- Чому вони сердяться? 

Діти, людина повинна прагнути робити добро для тих, хто її оточує. А добро – це, насамперед, щастя всіх людей, якщо зробити добро людині їй буде дуже приємно, але й нам також 

 

V. Гра «Добрий дощик».
- Діти, ми можемо спостерігати добре ставлення не лише серед людей, а й у природі. Подивимось гру «Добрий дощик».
(Діти стають у коло. Усі вони – «Добрі дощові краплинки». У середині – «Мама Хмара». Цій дитині дається чашечка з чарівною водою доброти. Грає музика, і всі «краплинки» танцюють, кружляючи навколо «Мами Хмари». Коли мелодія обривається, всі краплинки завмирають, а «Мама Хмара» бризкає водою з чашечки по черзі на кожну дитину колі та запитує «краплинок», кому вони допомогли. Кожна має відповісти (наприклад:

«Я побачила квіточку, зачахлу від спеки, та й напоїла її.
А я помітила на дорозі брудну машину й помила її.
Я розвеселила дітей.
Я допомогла помити посуд.
Я вмила брудного хлопчика.
Я полила дерево, яке діти посадили біля школи.
А я дала зайчику водички.»

-​ Діти, скажіть, якою була Мама – Хмара добрих краплинок? Чого і як вона навчала своїх діточок?
VІ. Бесіда про маму.
- А хто, як ви гадаєте, є найдобрішою та найтурботливішою людиною у родині?
(Мама)
- Як вона піклується про вас?

-​  Чому кажуть: «Біля сонця – тепло, біля матері добре.»?
- Як ви піклуєтесь про свою матусю7 Як допомагаєте у домашніх справах?

Висновок:

- Ви повинні пам’ятати: на все хороше, що для вас робиться людьми, треба відповідати теж добром, виявляти увагу, чуйність до дорослих, однолітків, та молодших і так само бути добрими до тварин.

VІІ. Гра «Склади прислів’я і приказки».

ЗАПИСИ НА ДОШЦІ
• Робити добро поспішай.
• Життя дане на добрі справи.

• Злий не вірить , що є добрі люди.
• Добре роби, добре й буде.
• Добра справа що дощ у засуху.
• Добрим серцем світ тримається.
• Світ не без добрих людей.

VІІІ. Інсценівка байки.
Автор: Запитала блискавка у сонця.
Блискавка: Скажи, чому люди люблять тебе більше за мене, адже я теж дуже
яскрава?
Сонце: Тому що люди люблять тепло і ласку.
Блискавка: Від моїх пожеж, що вирують Землею, багато тепла, але це їх чомусь
не влаштовує!
Сонце: Вся справа в тому, що добра у твоїй душі вистачає лише на
короткий спалах, який приносить дуже багато лиха.
Учитель: Хто з учасників розмови подобається вам більше? Чому?

VІІ. Малювання «Дерева Доброти».
- У вас у кожного на парті лежить дерево, намалюйте на ньому стільки плодів, скільки добрих людей у вашому житті ви згадаєте.

ПІСНЯ

Коли з'являється дитина -

Господь запалює зорю,

І тихо, наче у раю,

По небосхилу пісня лине.

І скільки тій зорі світить -

Не зна ніхто на цілім світі,

То ж треба вірити й любити

І кожен день добро творить.

 

Приспів:

Даруй добро на цілий світ!

Даруй добро! Віддай, що маєш!

Даруй добро багато літ!

Нехай зоря твоя палає!

 

Хто за минулим не жаліє,

Той віри в себе не згубив.

Той, хто хоч раз в житті любив,

Свою зорю тобі відкриє.

І скільки тій зорі світить -

Не зна ніхто на цілім світі,

То ж треба вірити й любити

І кожен день добро творить.

 

ІХ. Гра «Якщо ти добра людина» 
Давайте, ми з вами зіграємо в гру. Гра називається «Якщо ти добра людина». 
Умови гри: Якщо ви згодні з твердженням, то ви плескаєте в долоні, якщо ні – мовчите 
1) Допомагати мамі по домашньому господарству 
2) Робити комусь зле, якщо ніхто не бачить 
3) Не вмиватися 
4) Берегти рідну природу, охороняти її 
5) Шанувати працю інших людей 
6) Галасувати, коли хтось відпочиває 
7) Бути вихованою, стриманою людиною. 
8) Обманювати, хвалитися 
9) Насміхатися з чужого горя 
10) Добре вчитися, багато читати 
11) Не слухати батьків 
12) Допомагати друзям у біді 
13) Ображати інших 
14) Захищати слабкого 
15) Спати на уроках 
16) Поважати старість 
17) Красти 
18) Любити своїх батьків 
- Бачу, ви знаєте, що має робити добра людина. 
Молодці! 
-Дітки, я вам пропаную розгадати кросворд. Розгадування кросворду за допомогою прислів’я о доброті. 
1) Добрі вчинки красять кого? (людину) 
2) Доброго держись, а …. (лихого) стережись. 
3) За добро …. (добром) платять. 
4) Твоя …. (краса) – в твоїй доброті. 
5) Добре серце, як …. (сонечко) в небі. 
6) (життя) дається людині на добрі діла. 
7) Добрі (справи) прикрашають людину. 
Ключове слово – ДОБРОТА 

У світі завжди протилежності є:
Хороший — поганий, є добрий і злий.
Та кожен життя проживає своє, 
Як вміє. А ти в цьому світі який?
Ти радість даруєш, добро в світ несеш?
Та щиро й сердечно в біді співчуваєш?
Чи, може, з гординею в світі ідеш
Та зла своїм рідним та близьким бажаєш?

2 учень

Ти, може, привітний і добрий з людьми, 
Усмішку, як сонечко людям даруєш?
У світ для добра всі приходимо ми,
Можливо і ти добротою дивуєш?
Чи зло заподіяти всім норовиш:
Украсти, збрехати, образити можеш?
І з демоном зла ти по світу летиш...
Затям — так робити негоже!

3 учень

Бо зло до серденька притягує зло,
Сім бід за собою людині приводить.
Не видумка це, а так завжди було.
Усім чорна сила в житті дуже шкодить.
Бо наслідки просто жахливі несе.
Загрожує бідами, карою висне.
То ж добре подумай і зважуй усе, 
Чи варто в собі нести зло ненависне?

4 учень

Чи сонячне світло носити в душі
І радість та щастя усім дарувати.
Тому ти добро всім робити спіши — 
Ти кращого, світлого, вищого вартий!

 

Який чарівний, дивовижний світ! 
І ми на цій планеті — люди.
Учись добро творити з юних літ, 
Тоді й тобі самому добре буде.
Засяє іскра у людських очах, 
Як серденько її тепло відчує.
І відійде тривога, зникне страх,
І світла радість заструмує.
Й твоя душа від цього оживе,
Дзвіночком радісно задзвонить.
І доброта до тебе попливе,
Від зла і лиха оборонить.
- Кожна людина прагне до кращого життя, але завжди слід пам’ятати, що своє життя ми створюємо самі. Якщо за своє життя надбав гарні риси характеру, то і життя ти надбав гарні риси характеру, то і життя твоє буде гарним. 
У злої, жорстокої, заздрісної людини життя не може бути гарним. 
От же майбутнє кожної людини закладається в дитинстві. І допомагають нам у цьому батьки, вчителі, гарні книги. 

Побажаємо добра нашим гостям.

ПІСНЯ


Одна земля, одна надія 
І сонечко на всіх одне, 
Воно усіх теплом зігріє, 
Воно нікого не мине. 
І буде знов весна на світі 
Надію людям дарувать, 
І будем ми на світі жити, 
І про добро пісні співать. 

Приспів: 
А я бажаю вам добра, 
А я бажаю вам тепла, 
Любові завтра і сьогодні. 
А я бажаю вам добра, 
Щоб, наче сад, душа цвіла, 
Щоб зорі падали в долоні. 

Коли біда простягне руки, 
Прийдуть печалі і жалі, 
Згадай крізь терени розлуки, 
Що є кохання на землі. 
І буде знов весна на світі 
Надію людям дарувать, 
І будем ми на світі жити, 
І про добро пісні співать. 

Приспів (3)


 


 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шепетило Ольга
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
27 листопада 2021
Переглядів
1256
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку