"Безпека в мережевих спільнотах"

Про матеріал
Презентація до уроку з інформатики 6 класу за темою: "Безпека в мережевих спільнотах"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема: «Безпека в мережевих спільнотах»Мережеві спільноти стали невід'ємною частиною нашого життя, але разом з тим вони несуть і певні ризики. Тому важливо знати, як безпечно користуватися соціальними мережами та захистити себе від онлайн-загроз.

Номер слайду 2

Що таке мережева спільнота?Мережева спільнота - це група людей, які спілкуються і взаємодіють в Інтернеті, об'єднані спільними інтересами, ідеями чи діяльністю. Мережеві спільноти характеризуються швидким обміном інформацією, віртуальною взаємодією та розширенням соціальних зв'язків.

Номер слайду 3

Переваги та ризики соціальних мереж1 Переваги. Спілкування, обмін інформацією, розваги, доступ до корисних ресурсів, можливість самовираження.2 Ризики. Витік особистих даних, кібербулінг, маніпуляції, залежність, дезінформація, порушення конфіденційності.3 Баланс. Розумне та свідоме використання соціальних мереж, дотримання правил безпеки.

Номер слайду 4

Правила безпечної поведінки в Інтернеті1 Обережність. Обмеження доступу до особистої інформації, обачливість при спілкуванні з незнайомцями.2 Фільтрація контенту. Блокування небажаного контенту, уникнення сумнівних посилань та файлів.3 Розсудливість. Критичне мислення, перевірка достовірності інформації, обережність у висловлюваннях.4 Обмеження часу. Встановлення розумних меж використання, баланс між онлайн- і офлайн-активностями.

Номер слайду 5

Захист особистих даних і конфіденційність. Налаштування конфіденційностіРетельно перевіряйте налаштування приватності у соціальних мережах, обмежуйте доступ до своєї інформації. Безпека паролів. Використовуйте надійні паролі, уникайте повторного використання одних і тих же паролів. Обережність з фото та відео. Публікуйте лише ті зображення, які не розкривають ваших особистих даних. Будьте обачні з гаджетами. Не залишайте свої пристрої без нагляду, блокуйте екрани, коли не користуєтесь ними.

Номер слайду 6

Уникнення кібербулінгу та агресіїЗвертайте увагу. Будьте чуйними до проявів агресії, кібербулінгу чи образливої поведінки. Реагуйте. Повідомляйте адміністраторів платформи та дорослих про випадки кібербулінгу. Підтримуйте. Надавайте емоційну підтримку жертвам, допомагайте їм подолати цю ситуацію.

Номер слайду 7

Надійні паролі та двофакторна автентифікація. Надійні пароліВикористовуйте складні паролі, які поєднують літери, цифри та спеціальні символи. Двофакторна автентифікація. Активуйте двофакторну автентифікацію, щоб додатково захистити свої облікові записи. Періодична зміна паролів. Регулярно змінюйте свої паролі, щоб запобігти несанкціонованому доступу.

Номер слайду 8

Як розпізнати онлайн-загрози. Фішинг. Будьте обережні з підозрілими посиланнями та повідомленнями, що просять надати особисту інформацію. Шкідливе ПЗВстановлюйте антивірусне програмне забезпечення та регулярно оновлюйте його. Соціальна інженерія. Перевіряйте достовірність запитів про надання персональних даних від незнайомців.

Номер слайду 9

Етичне використання технологій1 Повага до конфіденційностіПоважайте приватність та права інших користувачів, не розголошуйте їхні особисті дані.2 Критичне мислення. Аналізуйте та перевіряйте достовірність інформації, уникайте поширення неправдивих даних.3 Відповідальність. Використовуйте технології з розумом, не порушуйте законів та не завдавайте шкоди.

Номер слайду 10

Підсумки та рекомендації1 Будьте свідомими користувачами. Знайте про ризики та дотримуйтесь правил безпеки в Інтернеті.2 Захищайте свої даніНалаштовуйте конфіденційність, використовуйте надійні паролі та двофакторну автентифікацію.3 Будьте етичними. Поважайте конфіденційність інших, критично оцінюйте інформацію та відповідально використовуйте технології.

pptx
Додав(-ла)
Петренко Ірина
Додано
12 листопада
Переглядів
524
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку