Я проводила цей урок .Дітям було дуже цікаво.
6 клас
Тема: Систематизація і узагальнення знань по програмах: Microsoft World i Microsoft PowerPoint.
Мета: актуалізувати знання учнів про вивчені програми Microsoft World i Microsoft PowerPoint , розвивати вміння самостійно опрацьовувати інформацію, виділяти в ній головне,узагальнювати та систематизувати матеріал; розвивати навички аналізу завдання; аргументувати власні думки; закріпити навички практичної роботи; виховувати вдумливого інформатика; підвищувати обчислювальну культуру, інтерес до інформатики.
Тип уроку: урок – перевірки і вмінь.
Метод проведення : метод мозкового штурму, метод роботи в парах.
Обладнання : комп’ютери , роздатковий матеріал, конверти з завданням, таблиці для заповнення, текстовий файл з прислів’ями.
Хід уроку.
1-й етап(5 хв). Клас ділю на 5 груп, кожна з яких складається з трьох учнів. Я оголошую тему і мету уроку. Коротко розповідаю про завдання, які будемо виконувати на уроці.
2-й етап(10 хв). Мозковий штурм. Пропоную учням пригадати все,що вони знають про програми Microsoft World, PowerPoint. Розказуючи учням , що мозковий штурм – один із найпопулярніших методів навчання .
Повідомляю учням
Правила <<мозкового штурму>>:
Кожен може вільно висловлювати пропозиції ;
Учасники висловлюються по черзі , точно і коротко;
Будь-які пропозиції приймаються і схвалюються учасниками;
Можна розвивати попередні ідеї ;
Я , як вчитель заявляю ,що вітаю всі ідеї. Підтримую принцип мозкового штурму –
Свобода думки. Не буде ні зауважень , ні критики. Дозволяю пропускати хід.
Прошу учасників записувати свої ідеї на аркушах паперу. Об’єдную учасників мозкового штурму у групи. Продовжую мозковий штурм доти , доки не перестануть з’являтися нові ідеї . Вважаю , що краще дати змогу висловитися кожному . Результати мозкового штурму оформляю у таблиці.
Питання <<мозкового штурму>>.
3-й етап. (23 хв). Взаємонавчання.
Використовуючи метод Думай.Обмінюйся думками з партнером.
Складай резюме (у парах).
На цьому етапі кожна з чотирьох груп отримує конверт з завданням.
Завдання в конвертах.
1 група.
В програмі Microsoft Word створити Карту подорожі.
2 група
Дати відповідь на тести і заповнити таблицю відповідей.
3 група
Створити презентацію: Видатні вчені інформатики.
4 група
За допомогою переміщення тексту вказати продовження прислів’я чи приказки.
5 група
За допомогою автофігур створити малюнок.
Група №1 Завдання в конверті |
м. Розумників м. Кмітливих
Школа
м.Фізиків м. Приладоград
м. Майстрів
м. Таємниць м. Інформатиків
У місті Розумників живуть ерудити.
У місті Кмітливих живуть кмітливі.
У місті Приладограді живуть фізичні прилади.
У місті Таємниць живуть любителі-мислителі.
У місті Фізиків діють закони фізики
У місті Інформатиків живуть програмісти.
У місті Майстрів живуть майстри.
Тестування по питаннях.
Таблиця відповідей
Учнем (ученицею)__________________________
Загальноосвітньої школи №4
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підсумковий бал
Вчитель:
Тести.
«Редактор презентацій»
1. Презентація – це…
2. Комп’ютерні презентації бувають:
3. В робочому вікні програми Power Point немає елемента:
5. Як називається одна сторінка презентації?
6. Програму Microsoft Word можна відкрити такими способами:
7. Для зміни розміру шрифту фрагменту тексту потрібно його виділити і:
8. При форматуванні символу у ТР Word можна задати:
9. Для того, щоб надрукувати документ Word на принтері, потрібно:
10. Редагування – це:
1. виправлення орфографічних, стилістичних та синтаксичних помилок;
2. знищення лише останніх букв слів;
3. внесення доповнень у створений документ.
Створити презентацію: Видатні вчені інформатики.
За допомогою переміщення тексту вказати продовження прислів’я чи приказки.
4-й етап.(3 хв). Підведення підсумків і оцінювання учнів.
5-й етап.(2 хв). Домашне завдання.
Всім дякую за урок!
Бажаю натхнення і творчих злетів у вивченні інформатики!