Бібліотечний урок «Мандрівка до Книжкового царства»

Про матеріал

Активізувати знання дітей про дитячу книжку (її різновиди, будову, правила поводження з нею). Уточнити вживання слів-назв частин книги. Ознайомити учнів з тематичним словником. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовлення. Виховувати любов до книжки як джерела знань, потребу у читанні, культуру користування та бережливе ставлення до книги.

Перегляд файлу

Бібліотечний урок

«Мандрівка до Книжкового царства»

 

Мета: Активізувати  знання дітей про дитячу книжку (її різновиди, будову, правила поводження з нею). Уточнити вживання слів-назв частин книги. Ознайомити учнів з тематичним словником. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, мовлення. Виховувати любов до книжки як джерела знань, потребу у читанні, культуру користування та бережливе ставлення  до книги.

 

Обладнання: Ляльки Читайлик і Нечитайлик; книжки різного виду та жанрів, журнали; предметні картинки, малюнки.

 

ХІД УРОКУ:

 

Бібліотекар. Сьогодні ми поведемо мову про незвичайного й дуже мудрого друга людей. Я загадаю вам загадку а ви послухайте і відгадайте, про кого це.

 

                                                 Стане людям у пригоді,

Все порадить, не злічить!

Правду кажуть у народі:

           «Мовчить, а сто людей навчить!»

 

  • Правильно, це книжка. Сьогодні ми поговоримо про неї.

 

Бібліотекар. Погляньте це наш знайомий Читайлик. Що він робить? Не будемо йому заважати. А біля нього Нечитайлик примостився. Чим він займається? Цей не дивно, бо в нього зовсім немає книжок! Тому коли  його про щось запитують, він завжди відповідає: «Не знаю». А якщо його просять щось зробити, частенько опирається: «Не вмію! Не хочу!» Як ви гадаєте, якщо він і далі так робитиме, що з ним може статися? Треба терміново рятувати Нечитайлика, знайти хороші книжки, щоб почитати йому. Пригадаймо мудрі слова- поради, які обов’язково  допоможуть Нечитайликові.

 

Гра «Закінчи прислів’я».

Умова гри: Учень  промовляє початок, а діти закінчують.

* золото здобувають у землі а знання - …(із книжок).

* книга – твій друг, без неї, як без … (рук).

* хто багато читає, той багато …(знає).

* книга допоможе у труді, виручить у… (біді).

Бібліотекар. Діти а де можна взяти книжки? (-У книгарні, в бібліотеці). Тож спочатку ми завітаємо до книгарні. Але вона незвичайна, бо придбати книжки тут можна не за гроші а за знання. Тобто лише тоді, коли ви виконаєте якесь завдання.

 

Учень. ( Продавець книг) Я подарую вам книжку якщо ви знаєте з чого  вона складається . (палітурка, сторінки, ілюстрації). А ще я хочу щоб ви мені сказали,  через що пройшла книга перш ніж потрапити на полиці книгарні, тобто хто створює книгу? Давайте провіримо чи вірно ви відповіли.

(Діти  отримують книжку для  Нечитайлика).

 

Бібліотекар. А зараз ми завітаємо до «пошти». Що корисного й цікавого ми тут знайдемо, нам  теж підкаже загадка:

 

                                           Друкують мене

і для мам, і для тат,

Для хлопців великих і для дівчат,

                                          А ще й для чудових

Дітей-дошкільнят.

                                           Ти мене уже впізнав?

                                           Я не книжка, а …(Журнал).

 

Учень. (Поштар) Так, на пошті ви можете зустріти найближчого родича книжки – журнал. Ви бачите  тут журнали і для дорослих, і для дітей. Давайте ви їх посортуєте й  візьмете  один для Нечитайлика.

 

Гра «Впізнай журнал».

Умова гри . Діти розкладають журнали окремо для тата , мами , та дітей, пояснюючи свій вибір.

 

Бібліотекар. А зараз нам час поспішати за книжками до бібліотеки.

 

Учень. («Бібліотекар»)  Друже , як сюди зайдеш,

                                          Гарну книжку ти знайдеш.

                                          Залюбки тебе зустріне

                                          Дружна книжчина родина.

  • Я хочу представити вам першого члена нашої дружньої родини.

 

Хлопчик цей - Оповідання.

Устає він іще зрання

І багато правди знає,

Всім її розповідає.

 

Оповідання.  Щоб Нечитайлик отримав ще одну книжку  ви повинні пригадати правила поводження з нею.

 (діти промовляють правила)

- Молодці , беріть книжечку ви її заслужили, а ще я хочу роздати вам ось ці  пам’ятки , покладіть їх у свої щоденники та користуйтеся ними кожного дня.

 

                    «Пам’ятка»

* Перш ніж книжку в руки брати, треба руки вимивати.

* Книжку не перегинай, сторінок не виривай.

* Сторінки не загинай, закладинки виготовляй.

* Хочеш за обід сідати – залиш книжку спочивати.

* Щоб книжці життя зберегти, одяг їй ти підбери.

 

 

Учень. («Бібліотекар») У нашій родині є й така ось дівчинка:

 

Це ось Казочка - сестриця ,

Що на вигадки майстриця.

Казка, Казочко - сестриця,

Дай нам книжечку скоріше.

 

Казка. Залюбки вам дам я книжку, тільки спочатку  хочу з вами погратись .

Гра. «Назви казку»

 

Сидів на віконечку,

Як маленьку сонечко.

Від діда з бабою утік,

Побіг у ліс і раптом зник. (Колобок)

 

 

Щось дідусь наш посадив,

Поливав, полов, ростив,

А як виросла велика,

Всю сімю  на поміч скликав. (Ріпка)

 

 

Вигнав дід козу із хати,

Та пішла вона блукати.

В зайця хатку відібрала.

Всі козу ту виганяли.

Рак козуню ущипнув,

Зайцю хатку повернув. (Коза –Дереза)

 

 

Я бичок – третячок,

Смоляний в мене бочок.

Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив. (Солом’яний – бичок)

 

  • Молодці, беріть казку.

 

Учень. («Бібліотекар»)   А цей красень – дядько Вірш.

                                           Ти не віриш? Перевір.

                                           Славу вірша ти розділиш,

                                           Якщо в риму з ним повіриш.

 

Вірш. Дорогі  дітки я дуже хочу  щоб кожен з вас розповів по одному віршу.

           (діти розповідають вірші)

- Дякую, ось вам книжка з віршами почитаєте їх Нечитайлику.

 

Учень. («Бібліотекар»)  Ну а це ось - Словничок

                                          Хто до нього завітає,

                                          Той цікавинку пізнає.

                                           І на «Як?», «Чому?» і «Де?»

                                           Завжди відповідь знайде.

 

Словник. А чи ви знаєте для чого людям словники ? (відповіді)

Давайте  зараз знайдемо декілька слів в тематичному словнику та прочитаємо їх значення.  Родина, кедр, оселедець, лайнер.

 

Учень. («Бібліотекар»)  Ось ви й познайомились з усією нашою родиною, отримали гарні книжечки, та не забудьте  повернути їх до бібліотеки.

 

Бібліотекар.  – Чи потрібні вам ваші знання?  Чи можна їх придбати за гроші?  Що нам допомагає стати мудрими, чуйними, вихованими?  На сьогодні наш бібліотечний урок закінчився. Тож  візьміть своїх помічників – ті книжки, які ви отримали  сьогодні, запросіть Нечитайлика  й спробуйте подружити його з ними.

 

 

 

 

                   

doc
Додано
14 грудня 2018
Переглядів
4121
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку