Технологічна карта бінарного уроку (фізика та англійська мова)
5 клас. Досліди з сонячною енергією.
Цілі уроку:
1 |
Навчальні |
Розширити знання учнів про сонячну енергію. Вдосконалити навички говоріння англійською мовою.
|
2 |
Розвиваючі |
Розвивати пізнавально-креативну сферу за допомогою сприймання та дослідження сонячної енергії. Формувати креативні навички учнів засобами дослідів та сприйманням іноземної мови. Викликати інтерес до взаємозв’язку фізики та іноземної мови. |
3 |
Виховні |
Вдосконалювати пізнавальні інтереси учнів. |
Очікувані результати: розширити знання учнів про сонячну енергію та ввести нову лексику англійською мовою, зацікавити учнів результатами дослідів, розвинути бажання та сміливість описувати дослід англійською.
Тип уроку: бінарний урок (фізика та англійська мова), урок-відкриття.
Методи навчальної взаємодії: індивідуальні
Навчально-методичний супровід: Набір для експериментів. Домашня лабораторія школяра. Зоровий ряд віртуальних репродукцій, відео-проектор.
№ |
Етапи уроку їх зміст |
Форми і методи навчальної взаємодії уроку, їх зміст |
Навчально-методичний супровід |
Цільове призначення |
Тривалість |
|
1 |
Організація початку уроку |
Емоційна настанова |
Віртуальна мандрівка в музичному супроводі. Відеофільм «Сонячна енергія» |
Створення позитивного емоційного настрою |
1 хв |
|
2 |
Повідомлення теми, мети уроку |
Вступне слово вчителя. |
|
Цілепокладання |
2 хв |
|
3 |
Мотивація навчальної діяльності |
Створення проблемної ситуації: «Як з’являється енергія?» |
Демонстрація дослідів з сонячною енергією.
|
Зацікавлення дослідами пошуку енергії, повторення слів та виразів англійською. |
3 хв |
|
4 |
Актуалізація навчальної діяльності |
Гра «Як з’являється енергія?»
|
Картини з зображенням сонця ,землі, лампи, сонячних батарей. Ознайомлення з новими словами: Energy, overheat, warm-up, grow,select. |
Повторення лексичного значення іменників, що означають конкретні і абстрактні назви та повторення їх англійською мовою. |
5 хв |
|
5 |
Створення ситуацій емоційно-моральних переживань |
Перегляд відео обов’язково з музичним супроводом |
Відео – фільм “Сонячна енергія” (з музичним супроводом) |
Підготовка до створення творчої роботи. Обговорення переглянутого фільму та вражень від музики. Складання речень з новими словами: Energy, overheat, warm-up, to grow, to select. |
4 хв |
|
6 |
Створення ситуації пізнавальної новизни |
Перегляд творчих робіт |
Звернення до епіграфу уроку у контексті переглянутих репродукцій. Малюнки, картини з зображенням сонця, вітрогенератора, лампи, підписаних англійською, інтерактивна дошка, підручник
|
Усвідомити засоби впливу сонячної енергії на людину, перевірити розуміння виконаного досліду та засвоєння нової лексики англійською мовою. |
3 хв |
|
7 |
Підготовка до самостійної творчої роботи |
Колективне складання динамічної схеми (метод «Мозковий штурм») |
Вибір тем для творчих робіт учнів. Вибір приладів для виконання дослідів. |
Усвідомлення результатів досліду під час виконання творчої роботи. |
2 хв |
|
8 |
Створення власної або колективної (на вибір учнів та вчителя )творчої роботи |
Робота в групах або індивідуально.(на вибір вчителя та учнів) Створення творчої роботи |
Матеріали для дослідів, музичний супровід – відеоролик «Сонячна енергія» |
Завершена дослідницька робота . |
20 хв |
|
9 |
Рефлексія. Перегляд робіт |
Взаємо та самоаналіз робіт |
Виставка готових робіт. Усвідомлення учнями важливості своєї діяльності. |
Створення ситуації успіху |
2 хв |
|
10 |
Звертання до очікуваних результатів |
Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання |
На уроці я… - дізнався… - зрозумів… - навчився… - найбільші труднощі я відчув… - найбільший мій успіх…
|
Зацікавлення учнів фізикою, розвиток бажання та сміливості виконувати досліди, коментуючи їх англійською. |
2 хв |
|
|
|
|
|
|
|
|
Конспект уроку
Тема Сонячна енергія
Цілі уроку:
• формувати креативні навички учнів засобами дослідницьких навиків;
• вдосконалювати практичну та духовно-моральну культуру учнів;
• розвивати зацікавленість до предмету за допомогою сприймання та створення дослідів;
• розширювати уявлення школярів про сонячну енергію як вид енергії на планеті;
• викликати інтерес до взаємозв’язку фізики та іноземної мови.
Міжпредметні зв’язки:
1. Лексикологія
лексико-граматичні розряди іменників за семантичними ознаками і морфологічною характеристикою – конкретні й абстрактні іменники; повторення вивчених англійських слів та ознайомлення з новою лексикою.
2. Фізика та англійська мова
Паралелі термінології :нові слова англійською.
Словник: Energy - енергія, overheat - перегрівати, warm-up – нагріватися ,to grow - рости,to select - вибирати
Обладнання: Відео-фільм «Сонячна енергія», «Домашня лабораторія школяра», картини для вивчення англійської лексики, малюнки учнів, проектор, інтерактивна дошка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
• Приваблива мета
o Виконання досліду з допомогою лампи.
• Проблемна ситуація
Здивуй творчістю! (Закінчи речення)
o “Щоби здивувати людей, я би створив…”
o “Щоб увійти в список відомих людей, я би створив…”
o “Щоб дослід став успішним, він повинен…”
ІІІ.. Актуалізація опорних знань
Які досліди з фізики ви виконували?
Про які досліди можете розповісти на англійській мові?
Які фізичні явища ви можете назвати англійською?
ІV. Вивчення нового матеріалу
Ознайомлення з новою лексикою.
V. Практична діяльність:
1.Засвоєння провідних ідей теми на основі систематизації набутих знань
Складання динамічної схеми методом «мозкової атаки»
2. Конкретизація і закріплення вже набутих знань
Розказати про власні почуття та емоції отримані від перегляду відеофільму.
Назвати слова англійською мовою, які запам’яталися протягом уроку.
3. Робота індивідуально
Здобуття нових знань у процесі роботи:
І – придумати власний дослід із сонячною енергією.
II – розказати англійською, які явища були зображені у фільмі.
VI. Рефлексія. Перегляд робіт
1. Усвідомлення учнями своєї діяльності. Створення ситуації успіху
• Самоаналіз робіт та їхніх назв учнями.
• Взаємний аналіз
o Який дослід вражає найбільше?
o Який найбільш незвичайний?
2. Звертання до очікуваних результатів
Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання
На уроці я…
- дізнався…. - зрозумів…- навчився… - найбіль
3. Завершення уроку.