План-конспект інтегрованого уроку
з англійської мови та інформатики для учнів I-го курсу
з тем: «Комп’ютерні презентації. Спільна робота з документами»,
«Відомі англійські та українські художники»
Викладачі: Барановська Т.І.
викладач інформатики,
Байдачник А.В.
викладач англійської мови
м. Олександрія
ПЛАН-КОНСПЕКТ
бінарного уроку
Предмети: Інформатика. Англійська мова
Курс навчання: І курс ПТНЗ
Тема програми: Комп’ютерні презентації. Спільна робота з документами.
Тема уроку: Середовище для спільної роботи з документами. Колективне виконання завдань з опрацювання даних. Відомі англійські та українські художники.
Мета уроку:
Навчальна складова:
Розвиваюча складова:
Виховна складова:
Методична складова:
Тип уроку: комбінований.
Вид уроку: бінарний урок з використанням інтерактивних і комп’ютерних технологій.
Форми проведення: словесні, наочні, практичні
Методи організації навчальної діяльності: фронтальні, індивідуальні.
Комплексне методичне забезпечення:
- ТЗН: мультимедійний проектор, екран, мережа Інтернет.
- Дидактичні засоби: інструкційні картки.
- Наочність: мультимедійна презентація для супроводу уроку.
Міжпредметні зв’язки: інформатика, англійська мова.
Хід уроку:
I. Організаційний момент (2 хв).
Перевірка явки учнів, готовності до уроку, видача роздаткового матеріалу, оголошення теми та мети уроку.
(На екрані слайд 1 - тема і мета уроку).
Фронтальне опитування учнів викладачем англійської мови (учні відповідають англійською мовою):
(Architecture, graphic, fine art)
(На екрані слайд 2 – види мистецтва)
(William Hogarth, Thomas Gainsborough, VasylKasiian, Ilia Repin)
(На екрані слайд 3 – слайд про художників)
(Do you visit any exhibitions or museums?)
(Yes, I visited some exhibitions and museums.)
Фронтальне опитування учнів викладачем інформатики:
(- Blogger — це сервіс для ведення блогів,
- Google Docs — веб-орієнтований застосунок для роботи з документами, що допускає спільне використання документа. Зараз замінений на Google Drive,
- Google Drive — хмарне сховище від Google з можливістю онлайн (в браузері) просмотру безлічі типів файлів (у тому числі і файлів фотошопу). Документи також можна редагувати і створювати як в Google Docs. Пропонується 5 Гб вільного місця,
- Gmail — безкоштовна електронна пошта з великим обсягом місця для зберігання повідомлень (понад 10,1 Гб),
- YouTube — відеохостинг).
(На екрані слайд 3 – логотипи сервісів Google)
(На екрані слайд 4 - мотивація)
Викладач інформатики: Сучасне суспільство вимагає від людини знання іноземних мов для спілкування з представниками інших країн, уміння працювати з іншомовними документами, розуміння вмісту аудіо- та відеоматеріалів тощо. Опанування мови іншої країни передбачає вміння розуміти та висловлюватись усно й письмово цією мовою.
Викладач англійської мови: На уроках іноземної мови, під час читання іншомовних друкованих матеріалів, у ході спілкування ви поповнюєте свій словниковий запас. Ви можете розповісти про себе, про свої мрії та свої уподобання. А працюючи за комп’ютером ви можете вільно «спілкуватися» та розуміти комп’ютер.
ІV. Подача нового матеріалу (10 хв).
Викладач інформатики: Останні роки все більшої популярності набувають так звані хмарні технології або хмарні обчислення (Cloud computing). Цей термін став вживатися в світі інформаційних технологій з 2008 року. Першою людиною, який виголосив словосполучення «cloud computing» був Ерік Шмідт - генеральний директор компанії Google (На екрані слайд 5 – про Еріка Шмідта).
Хмарні технології — це технологія, яка надає користувачам Інтернету доступ до комп’ютерних ресурсів сервера і використання програмного забезпечення як онлайн-сервіса, тобто якщо, є підключення до Інтернету то можна виконувати складні обчислення, опрацьовувати дані використовуючи потужності віддаленого сервера.
І сьогодні ми з вами будемо використовувати відповідне середовище для спільної роботи з документами. Ми будемо працювати з Сервісом Google Docs та Google Презентації.
Більшість з сервісів Google - веб-додатки, які вимагають від користувача тільки наявності браузера, в якому вони працюють, і інтернет-підключення. Це дозволяє використовувати дані в будь-якій точці планети і не бути прив'язаним до одного комп'ютера. Документи, таблиці, презентації Google – це програми, за допомогою яких можна створювати файли, зберігати їх на Google Диску і спільно працювати над ними в режимі реального часу.
Google Презентації – це редактор для створення та оформлення презентацій.
Що можна зробити за допомогою цього додатка:
- Створити і відредагувати презентацію.
- Попрацювати над презентацією разом з друзями або колегами, а потім продемонструвати результати іншим користувачам.
- Імпортувати файли PPTX і PPS, а також конвертувати їх у презентації Google.
- Завантажити презентацію в форматі PDF, PPT, SVG, JPG або у вигляді текстового файлу.
- Додати в презентацію зображення і відео.
- Опублікувати презентацію на веб-сайті.
Викладач англійської мови: На уроках англійської мови, ми з вами розглянули жанри мистецтва, познайомилися з різноманітними стилями живопису. Сьогодні ж ви більш ґрунтовно попрацюєте з відомими англійськими та українськими художниками, їх творчістю та життєвим шляхом.
We knew some kinds of art at our English lessons, knew different styles of paintings. Today we`ll work more detail with famous English and Ukrainian painters, their works and backgrounds of lives.
І сьогодні саме поєднання ваших знань роботи за комп’ютером та англійської мови буде прослідковуватись протягом усього нашого уроку.
V. Практична робота (15 хв).
Перед початком роботи викладач інформатики обов’язково наголошує на дотриманні правил БЖД під час роботи з комп’ютером, та разом з учнями пригадує основні правила.
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Наступне завдання полягає у перекладі тексту. Для цього учням пропонується написати про свої уподобання та перекласти за допомогою Google Перекладача.
Завдання 1.
Учням пропонується виконати самостійно Інструкційну картку №1 (практичне виконання на комп’ютері)
Інструкційна картка № 1: Робота з GOOGLE Диском, з GOOGLE Документами та Google Презентаціями.
VІ. Закріплення нового матеріалу (7 хв).
Вчитель інформатики виводе на екран спільну презентацію учнів, використовуючи Google Презентації, та бачить якість оформлення та виконання.
Вчитель англійської мови коментує побачене та запитує вибірково учнів про обрані витвори відомих митців.
VІІ. Підсумок уроку (3 хв). Оголошення ключових моментів уроку, виставлення оцінок з обґрунтуванням.
VІІІ. Домашнє завдання (3 хв).
Використовуючи мережу Інтернет підготувати доповідь про Ван Гога та його відомі роботи (5-8 речень).
1