Число і цифра 4. Склад числа 4. За підручником С. А. Скворцової

Про матеріал
Математика 1 клас . Число і цифра 4. Склад числа 4. За підручником С. А. Скворцової
Перегляд файлу

Конспект відкритого уроку математики у 1-В класі

Вчитель: Мирошниченко В. О.

Тема уроку.  Число і цифра 4. Склад числа 4.

Мета: формувати поняття про число і цифру 4; учити співвідносити кількість предметів і цифру,  цифру і число; учити писати цифру 4;

розширювати уявлення про співвідношення нерівності і рівності; учити позначати їх відповідними знаками; формувати в учнів навички лічби;

розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;

виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.

Формування компетентностей:

Предметні: навчально-пізнавальна, процедурна,  логічна компетентність; дослідницька компетентність – володіння методами дослідження практичних і прикладних задач математичними методами; методологічна компетентність, мовленнєва, мовна, соціокультурна, діяльнісна.

Ключові:  математична; спілкування державною мовою; уміння навчатися впродовж життя; соціальні та громадянські компетентності; екологічна грамотність і здорове життя.

Обладнання: на дошку: набір математичних матеріалів (цифри), наочний матеріал для вправ «Назвіть сусідів», «Асоціативний кущ» та ін.; картки для парної роботи, м’яка іграшка котик.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: математична освітня галузь, природнича освітня галузь, мистецька освітня галузь, соціальна і здоров’язбережна освітня галузь.

Форма проведення: урок-дослідження.

 

Хід уроку

І Мобілізуючий етап

1. Організація класу

- Вже дзвінок нам дав наказ:

«До уроку! Швидше в клас!»

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо!

 

2. Введення казкового героя.

Звучить аудиозапис пісеньки кошеняти.

- Дітки, чи впізнали ви, хто таку гарну пісеньку співає?

- Це маленьке кошеня Пухнастик прийшло до нас сьогодні на урок, бо дуже хоче навчитися рахувати та дізнатися, скільки ж у нього всього лапок. Допоможемо йому?

 

3. Гра «Математичний мячик»

- Наш гість дуже любить гратися з м’ячем.

Діти передають одне одному мячик та називають числа у заданому порядку.

- Полічіть від 4 до9; від 8 до 10; від 6 до 1; від 9 до 3.

 

 

Пов’язане зображення4. Контроль і корекція знань

Усні вправи

Хоче Котик  рахувати

Та не може це зробить.

Допоможемо,малята?

Будемо разом лічить?

Діти, починаємо називати цифри від одного до десяти і показувати їх на табличці.

А якої цифри тут не вистачає?

 

C:\Users\miros\Desktop\рахунок.jpgЛічба предметів

-  Котик речі рахував

   З цифрами єднав.

   Але, певно поспішав,

   Трохи він їх наплутав. 

   Ви на поміч поспішіть,

   Котику ви допоможіть,

   Порахуйте відповідно,

   Знайдіть цифру, що потрібна.

- Діти, допоможіть Пухнастику порахувати свої смаколики та з’єднайте їх з відповідною цифрою.

 

5. Вправа «Назвіть сусідів»

- Друже, тільки подиви

  Ось будинок цифри три.

  Хто може з вас, малята,

  Сусідів 2 і 3 назвати?

- Назвіть «сусідів» чисел 2, 3.

C:\Users\UserDW\Desktop\нові сусіди.png

4. Фізкультхвилинка

Відпочити час, малята,

Будем про здоров’я дбати.

А четвірка разом з нами

Усі виконає вправи.

Ми навшпиньки піднялися

І гарненько потяглися.

Чотири рази нахилились,

Чотири рази поклонились,

Чотири рази всі присіли.

За парти всі тихенько сіли.

ІІ. Теоретичний етап

1. Повідомлення теми і мети уроку

Пухнастик довго міркував,

Потім котик запитав:

Скільки лапок у кота?

Скільки ніжок у стола?

Відповідь хто хоче дати

І оце число назвати?

- Сьогодні ми познайомимося з цифрою, яка допоможе позначити цю кількість. В числовому ряду вона йде одразу за трійкою. А ще цю цифру дуже поважав наш народ, тому використовував її у загадках і прислів’ях.

 

C:\Users\UserDW\Desktop\slide-4.jpg2. Знайомство з числом чотири

Лялька три цукерки мала,

Потім ще одну дістала.

Діти, підкажіть скоренько,

Хто порахував гарненько,

Хто яке число дістав

І хто цифру оцю взнав?

Чотири цукерки, які отримала лялька,  ми позначимо цифрою чотири.

Подивіться, як вона виглядає.

Цю цифру ще називають четвіркою.

 

C:\Users\miros\Desktop\Відкритий урок 2020\фото\55.jpg3. Бесіда з опорою на життєвий досвід дітей 

Технологія «Асоціативний кущ»

- Назвіть, яких предметів у класі по чотири.

- Які речі в природі мають чотири складові?

(4 лапи у кота, 4 ніжки у стільця, 4 пори року,…)

 

ІІІ. Практичний етап

1. Розгляд друкованої і рукописної цифри 4

- Число чотири позначається цифрою 4.

Пов’язане зображенняРозгляньте цифру 4.

А що нагадує ця цифра?

 

 

 

 

 

2. Написання цифри 4

а) Аналіз цифри

Зі скількох елементів складається цифра 4?

Які це елементи?

- Цифра 4 складається з трьох паличок. Починають писати першу паличку трохи правіше за середину верхньої сторони клітини і ведуть її до центра клітини. Відірвавши ручку від паперу, пишуть третю паличку, яка починається трохи вище за середину правої сторони клітини, і ведуть похилу лінію до середини нижньої сторони клітини.

    б) Робота в зошиті

а) Пропишемо цифру 4 в повітрі разом зі мною.

б) Напишемо її вологим пензликом на дошці.

в) Ручкою старанно пропишіть рядок цієї цифри у ваших зошитах.

C:\Users\UserDW\Desktop\97303865_cifruy4.jpg 

 

 

 

 

 

 

3. Робота з підручником

 

C:\Users\UserDW\Desktop\1.bmp                                                           

 

2. Робота з індивідуальними картками.

- Знайдіть на малюнку всі предмети, яких є чотири, і

обведіть їх жовтим олівцем.

C:\Users\miros\Desktop\Відкритий урок 2020\фото\33.jpgПісля виконання – перевірка біля дошки

C:\Users\UserDW\Desktop\17.png 

 

 

 

 

 

 

4. Музична пауза

Фізхвилинка у супроводі пісні «Рано вранці кошенята…»

  

5. Робота в парах.

Склад числа 4.

Діти записують олівцем на картках, а також по черзі до

такого ж «будиночка» записують маркером біля дошки.

- А яким ще чином можна отримати число чотири?

- Покладіть у ліву руку 4 олівці. Тепер у праву перекладіть

 1 олівець. Скільки олівців у правій руці? (1)

C:\Users\miros\Desktop\Відкритий урок 2020\фото\IMG_20200923_092813.jpg- А скільки їх залишилося у лівій? (3)

- А скільки їх всього? (4)

 

- Отже з яких частин ми склали число 4? (1 і 3)

C:\Users\UserDW\Desktop\ЗАГРУЗИ 30.11.19\003.pngІ т. д.

 

 

 

 

 

 

 

6. Робота з підручником с. 17

- Розгляньте малюнки. Назвіть предмети, яких намальовано порівну.

- Назвіть предмети, яких намальовано не порівну.

C:\Users\UserDW\Desktop\2.bmp

 

ІV Рефлексія. Вправа «Кубування»

- З якою цифрою ми сьогодні познайомилися?

- Яке число вона позначає?

- Чого Ви сьогодні на уроці навчилися?

- Чи Вам, діти,  сподобалося працювати на уроці?

- У кожного з Вас на парті є розмальовка цифри чотири. Якщо Вам сподобалося працювати на уроці, розфарбуйте її в синій колір. Якщо – ні, то в червоний.

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
15 вересня 2021
Переглядів
3895
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку