9 грудня о 18:00Вебінар: Лайфхаки для формування ключових умінь педагога ХХІ століття

Цікавий матеріал про вино

Про матеріал
18 цікавих фактів про вино просто для того щоб дізнатися більше про цей напій
Перегляд файлу

 

2.    Вино корисно для мозку

Дослідження, опубліковане в минулому році, стверджує, що у сомельє частина мозку, яка відповідає за розпізнавання запахів, набагато більша, ніж в інших людей. Також у 2014 році вчені з’ясували, що помірне споживання вина допомагає зменшити ризик зниження пізнавальної здатності.

 

3.    Самий популярний сорт винограду

Найбільш відомим сортом білого винного винограду є шардоне, і тому одне з найпопулярніших білих вин виготовляють саме з нього. Шардоне захоплює своїх шанувальників насиченим ягідно-яблучним смаком, також в його букеті можна відзначити аромати дуба, спецій і горіха.

 

4.    Існує крижане вино

 

 

«Крижаним» називають тип десертного вина, яке виготовляється з винограду, замороженого на лозі. По-справжньому якісним виноградом для крижаного вина вважається тільки той, який був заморожений природним шляхом і не піддавався термічній обробці. У зв’язку зі складною технікою виготовлення пляшки такого вина обходиться приблизно в $ 30-50.

5.    Вживання вина знижує ризик серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера, інсульту

Дослідження показали, що помірне вживання вина може знижувати ризик розвитку інсульту, інфаркту і серцево-судинних захворювань на 25-40 %. Також червоне вино запобігає таким захворюванням, як хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона.

6.    Колір вина

Багато помиляються, будучи впевненими в тому, що біле вино виготовляють зі світлих сортів винограду, а червоне — з темних. Насправді колір вину надає шкірка, і біле вино також може бути виготовлене з темних сортів винограду: для цього досить просто позбутися від шкірки.

7.    Синергія смаку

Вино і їжа — нерозлучні друзі, так, як вони доповнюють і підкреслюють смак один одного, утворюючи так звану синергію смаку, якої неможливо досягти, вживаючи вино або їжу окремо. Але справжнім гурманам варто знати, що тільки правильно підібрані один до одного вино і страва зможуть повною мірою розкрити свої смакові особливості.

8.    Як правильно пити вино з келиха

Згідно з правилами етикету, тримати келих з вином слід виключно за ніжку, щоб не нагрівати напій долонею і тим самим не псувати його смакові якості.

9.    Спеціаліст з виготовлення вин

Всі знають, хто такий сомельє: він відповідає за придбання, зберігання та надання клієнтам кращих вин. А фахівця з виготовлення вин, оцінці ґрунту, води і самого напою називають енологом.

10.  Подача вина

Правильно буде подавати вино в келихах з вигнутими краями, тому що вони сприяють утриманню аромату в місткості. Також вважається, що скло і обвід повинні бути максимально тонкими.

11.  Найгірші місця для зберігання вина

Кухня і холодильник вважаються найгіршими місцями для зберігання вина, через те, що цей напій не любить занадто високих і низьких температур. Зберігати вино слід в темному прохолодному місці.

12.  Вино як паливо

У британського принца Чарльза є автомобіль Aston Martin 1969 року, який працює на біопаливі з вина. Хто знає, можливо, таке паливо стане ще однією альтернативою звичному бензину.

13.  Вино з колою і кров’ю кобри

Деякі гурмани віддають перевагу пити вино з газованими напоями, такими як Sprite та кола, стверджуючи, що з ними смак вина стає дедалі насиченішим.

А в деяких в’єтнамських ресторанах подають вино з кров’ю кобри. Таке поєднання, на думку місцевих, додає сил організму.

14.  Скільки винограду потрібно для 1 пляшки вина?

На одну пляшку вина йде приблизно 1 кг винограду.

15.  Де виготовляють вино

Вино виготовляють на всіх континентах нашої планети, крім Антарктиди, кліматичні умови якої не сприяють розвитку цього ремесла.

16.  Вино вартістю $ 9 за пляшку є одним з кращих у світі

Одним з кращих у світі було визнано рожеве вино Côtes de Provence Rosé, яке стало срібним призером Міжнародного конкурсу вин — справжній «Оскар» для виноробів.

Придбати його можна всього за $ 9.

17.  Найдорожче продане вино

А найдорожчою проданої пляшкою вина вважається Château Cheval Blanc врожаю 1947-го року. Вино продали на аукціоні в Женеві за $ 304 375 невідомому прихильнику напою.

18.  Найстаріше в світі вино

Херес-де-ла-Фронтера — міцне іспанське вино урожаю 1775 року, який є найстарішим європейським вином світу в колекції «Масандра». 5 останніх пляшок, які залишилися, зараз зберігаються в музеї в Криму.

 

pdf
Додав(-ла)
Кузьмич Богдан
Додано
10 жовтня
Переглядів
92
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку