День визволення Одеси

Про матеріал

Виховна година "10 квітня - День визволення Одеси". Мета : виховувати в учнях повагу до історії своєї держави, рідного міста, почуття патріотизму, вшануванню загиблих; розказати про основні події визволення рідної Одеси

Зміст слайдів
Номер слайду 1

10 квітня – День визволення Одеси

Номер слайду 2

Одеса – третє найбільше місто України після Києва та Харкова. Розташоване на узбережжі Чорного моря. Найбільший морський торговий порт держави. Культурно-освітній, туристичний, транспортний центр.

Номер слайду 3

Одеса відома своїм теплом, гумором та доволі специфічним акцентом. У місті творили та працювали великі поети, сатирики, писали свої цікаві розповіді. Одеська кіностудія подарувала світу багато улюблених кінофільмів.

Номер слайду 4

Для кожного одесита 10 квітня – особлива дата. Саме в цей день 1944 року місто було повністю звільнено від німецько-нацистських окупантів. Ця дата давно стала одним із символів Одеси, мешканці якої відомі не лише гостинністю та гумором, а й волелюбністю, мужністю, готовністю пожертвувати всім заради свободи свого міста, своєї землі.

Номер слайду 5

Одеса була окупована у жовтні 1941 року німецько-румунськими військами. Окупація тривала 907 днів, у місті загинули 82 тисячі жителів, 78 тисяч людей викрали до Німеччини. До січня 1944 року війська розпочали свою операцію, у зв’язку з чим німецьке командування ухвалило рішення ліквідувати в Одесі адміністрацію румунів та ввести до міста свої війська.

Номер слайду 6

27-28 березня головні сили Третього Українського фронту форсували річку Південний Буг та, звільнивши Миколаїв, рушили до Одеси. 30 березня звільнили Очаків, 4 квітня – Роздільну. У ніч проти 10 квітня війська армії, за сприяння партизанів, атакували фашистів безпосередньо в Одесі.

Номер слайду 7

Бої тривали всю ніч 9 квітня та ранок 10 квітня. Водночас відомо, що навесні 1944 року великих битв за місто фактично не було. Переважно все відбувалося на під’їздах до нього. До 10 години ранку 10 квітня Одеса була повністю очищена від окупантів.

Номер слайду 8

Усі ми знаємо, що катакомби використовували під час партизанського руху. Багато городян переселилися під землю – це близько 20 тисяч партизанів та підпільників. У дні визволення саме партизани завадили висадити в повітря Оперний театр, Будинок учених, Державну бібліотеку, Філармонію, промислові підприємства, навчальні заклади, причали, склади морського порту. Вони знешкодили міни, закладені під ці будинки.

Номер слайду 9

Одеса – місто України! На жаль, в місто знову прийшла війна… Навряд чи воїни, які в 44-му році вибивали фашистську нечисть з вулиць Одеси, могли собі уявити, що у наступному столітті місто будуть бомбити російські кораблі, рашистські окупанти захоплять частину української землі та чинитимуть звірства. Тому сьогодні ця дата набуває нового сенсу. Одесити вшановують пам’ять не лише полеглих визволителів міста у Другій світовій війні, а й загиблих своїх синів і доньок у війні сучасній – з росією.

Номер слайду 10

Місто дитинства, місто життя! Одесо, назавжди ти рідна моя! Перлинка у морі : чиста й прозора, Краплинка в долоні : холодна й солона. Каштани, Чорне море, білі чайки, Театри, музеї, зелені парки… Радість і щастя, гумор і сміх, І все це дарує Одеса для всіх! Пишаюсь тобою, шаную, люблю! Я злагоди, МИРУ для тебе хочу! Наталія Сєбова

Номер слайду 11

Творча робота. За зразком або власним задумом намалюй вітальну листівку рідній Одесі.

Номер слайду 12

Дякую за увагу!