Дидактичні ігри на уроках математики 1-2 клас

Про матеріал
Дидактичні ігри розвивають пізнавльні та творчі здібності учнів, виховують інтерес до вивчення математики та потребу у розумовій діяльності, збагачують якнайкраще учнів знаннями, вмінням застосовувати ії на практиці, формують продуктивне мислення, розвивають психічні пізнавальні процеси, формують культуру мовленнєвих умінь,ясно викладати свої думки, аргументовано доводити свою точку зору,формування розвитку комунікативних умінь-вміння спілкуватися,взаємодіяти в колективі, працювати в парах, в групах, поважати думку інших, вміння оцінювати свою роботу та діяльність однокласників.
Перегляд файлу

ДИДАКТИЧНІ ІГРИ

НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ

В 1 – 2 КЛАСАХ

 

 

ВСТУП

У грі дитина живе, і сліди

цього життя залишаються в

ній глибше, ніж сліди

справжнього життя.

                                                                                                        К.Д.Ушинський

        В навчально-виховному процесі першо-та другокласників значна увага приділяється формуванню пізнавальної діяльності дітей, розвитку мислительських процесів, вихованню інтересу до знань.

        Збільшення розумового навантаження учнів на уроках математики змушує вчителів замислитись над тим, як постійно підтримувати в учнів інтерес до матеріалу та їх активність протягом уроку.

        Одним із шляхів вирішення цього питання є проведення на уроках дидактичних ігор. Саме у процесі гри в учнів виробляються навички самостійного мислення, розвиваються увага і потяг до знань. Граючи, учні ніби мимоволі вчаться, пізнають, запам’ятовують нове, орієнтуються в надзвичайних ситуаціях, поповнюють запас уявлень, понять, розвивають фантазію.  Навіть пасивні діти підключаються до гри з неабияким бажанням, стараючись не підвести товаришів.

        Створення ігрових ситуацій на уроках математики підвищує інтерес до предмету, вносить різноманітність, емоційне забарвлення у навчальну роботу, знімає втому, розвиває кмітливість і спостережливість.

        Отже, гра у навчальному процесі створює мотивацію, близьку до природної, збуджує інтерес, підвищує рівень навчальної праці, розвиває комунікативні навички. Порівняно з іншими формами навчання й виховання, перевага гри полягає в тім, що вона досягає своєї мети непомітно для вихованця, тобто не потребує ніяких способів насильства над особистістю дитини.

       Суть дидактичної гри полягає в розв'язуванні пізнавальних завдань, сформульованих в цікавій, привабливій і популярній формі. Це дає змогу вчителеві добитися розуміння математичних понять і, отже, зацікавити учнів математикою. Математичні ігри - це той інструмент, за допомогою якого відточується розум дитини, розвиваються його пізнавальні сили, нахили і здібності. Вміло використовуючи ігрові ситуації можна подати будь-який математичний матеріал дохідливо, доступно, зрозуміло, а, отже, і цікаво.

     Гра для дитини - це праця, гра - це навчання. Гра приносить радість дітям. Навчання теж повинне бути радісним. Тому природно не відривати першокласників від гри, а навчати їх на перших порах через гру.

Без знань не може бути навичок і умінь,

але знати – ще не означає вміти.

 

Дидактичні ігри на вивчення властивостей та відношень предметів

 

 

1. Гра “ Виконай”

Учитель. Розфарбуй довшу стрічку.

 2. Гра  „Покажи „стільки ж”, „більше”, „менше””

     Матеріали гри: у вчителя і учнів набір карток з числами і різні предмети.

 

   Варіант 1. Учитель показує учням карточку з числом 3 і каже: «Більше», учні показують 4, 5 і більше предметів, або карточку із зображенням більш як 3 предметів. Коли вчитель говорить: «Стільки ж» і показує картку з числом

5, усі діти піднімають у руці 5 предметів, коли вчитель показує число 5 і каже: «Менше», учні показують 2–3 предмети і т. д.

 

Варіант 2. Учитель показує картку з числом і говорить: «Більше», «Менше», «Стільки ж», а учні піднімають картки з більшим, меншим і таким самим числом.

     Поряд з виробленням умінь лічби проводиться робота по уточненню таких просторових уявлень, як: зліва – справа, вище – нижче, довше – коротше, ширше – вужче, перед, після, під, над, за, посередині тощо та широко використовуються, уточнюються й розширюються уявлення учнів про відомі їм геометричні фігури.

3. Гра „Назви своїх сусідів”

     Учитель запитує дітей, хто сидить поруч з ними за партою, хто позаду, спереду. За допомогою цієї гри у дітей формуються відповідні уявлення.

     Гру потрібно пропонувати учням після вивчення нового матеріалу. Це дає змогу кращому засвоєнню даного матеріалу.

4.     Гру „Складемо

   За завданням учителя з геометричних фігур на парті в один ряд учні складають візерунок: 5 трикутників, під трикутниками – кружечки, над трикутниками – квадрати. Потім учні змінюють візерунок і розповідають, як вони розмістили геометричні фігури.

      Дана гра вчить учнів розміщувати предмети у просторі, розрізняти предмети за розміщенням, ознайомлює з напрямками руху: вгору, вниз, розширюються уявлення про геометричні фігури.

5.  Гра  „Вище – нижче, довше – коротше”

     Учитель пропонує всім учням швидко встати і, залежно від слів, сказаних учителем, показати нижче (вище), ніж показує він сам.

Варіант 1. Учитель показує нижче (вище) столу і говорить «вище» («нижче»). Діти швидко піднімають руки значно вище (нижче), ніж показав вчитель.

      Те саме стосується і слів «довше – коротше». Вчитель показує учням певну відстань між долонями своїх рук і говорить «довше» («коротше»), а діти відповідно показують більшу (меншу) відстань, ніж у вчителя.

 

Варіант 2. Гра проводиться аналогічно до першого варіанта, але ускладнюється тим, що вчитель показує рукою висоту і каже «вище», а сам руку опускає нижче. Учень повинен зробити навпаки. Те саме стосується і «ширше – вужче». Ця гра, як правило, викликає пожвавлення, сміх, оскільки учні часто помиляються, і є дійовим засобом для знімання перевтоми.

 

 

6. Гра „Багато – мало – один”

    Матеріал гри: у кожного учня на парті лічильні палички (або будь-який інший матеріал, а саме: олівці, геометричні фігури, картинки із зображенням різної кількості предметів тощо).

      Учитель називає слово: “багато”, “мало”, “один”, а учні повинні мовчки показати відповідну кількість предметів. Цю гру можна ускладнити.

 

 

7. Гра „ Продовж речення”

Біля дуба ростуть граб і калина.

Дуб вищий за ...

Граб нижчий ...

Граб вищий за ...

 

 

 

 

8. Гра „ Опиши малюнок”

   Учитель вивішує яскравий малюнок із багатьма предметами.

    Учитель. Опишіть малюнок, використовуючи слова: у, на, під, над, внизу, вгорі, попереду, позаду, зліва, справа, між, за. (Вчитель слідкує, щоб не відбувалося повторів).

9. Гра „Підбери фігури за величиною”

     Матеріал гри: геометричні фігури (квадрати, прямокутники, круги, трикутники) різних розмірів або інші дрібні предмети, картки із зображеннями предметів тощо.

     Зміст гри: Вчитель пропонує учням із кожного ряду (по одному) поділити фігури на 2 або 3 групи за розмірами. Найкраще, коли всі учні можуть брати участь у грі.

10. Гра „У кого картка такого самого кольору”

     Учні одержують кольорові картки. Вчитель викликає до дошки одного із них і запитує, якого кольору в нього картка. Потім просить назвати імена тих учнів, які мають картки такого ж кольору.

Діти, імена яких були назвіані, стають поруч із першим учнем. Решта перевіряє, чи правильно було зроблено вибір.

11. Гра „Знайди зайвий предмет”.

 

Учитель виставляє 5 – 6 предметів на стона або на набірному полотні. Відшукуючи зайвий пердмет, діти орієнтуються на одну ознаку, абстрагуючись від інших. Учень однієї з команд, який виконав завданнея правильно й швидше за інших, нагороджується прапорцем.

 

12. Гра „Чого не стало”.

  Учитель розміщує на набірному полотні зображення 5 – 6 різних за розміром предметів  і пропонує уважно їх розглянути. Потім просить дітей заплющити очі, і в цей час забирає з полотна один із зображених предметів. Після цього дозволяє учням розплющити очі та пропонує їм зясувати, якого предмета не стало.

13. „Наведи порядок”.

Діти з кожної команди упорядковують групи однакових предметів у певному порядку, наприклад, стрічок – від найдовшої до найкоротшої, книг – від найтовстішої до найтоншої, будинків – від найбільшого до найменшого.

 

 

 

Дидактичні ігри на вивчення чисел першого десятка

 

1. Гра називається „Скільки?”

Варіант 1. Учитель виставляє іграшки на столі або на карнизі дошки і пропонує учням, показуючи іграшки указкою, не лише лічити вголос, а й піднімати цифру, яку вони називають. Діти лічать у прямому і зворотному порядку, із заміною окремих іграшок.

 

 Варіант 2. Учитель плескає в долоні кілька разів, а учні, полічивши кількість оплесків, мовчки піднімають картку з відповідною цифрою.

 

Варіант 3. Учитель плескає в долоні, учні також плескають і лічать оплески.

 

Варіант 4. Учитель показує таблицю із зображенням різних або однакових предметів (або виставляє картки на набірному полотні) і пропонує мовчки полічити й показати відповідну цифру.

 

 

2. Гра „Більше, менше, порівну”

    Матеріал гри: у кожного учня на парті набір знаків: >, <, =, дрібні предмети, іграшки, картки із зображенням різних речей, трикутники, кружечки з додатку до математики.

7

 

    Вчитель вивішує таблицю або відкриває дошку із заздалегідь підготовленими записами цифр.

    Учням кожного варіанта треба на своїй парті розкласти предмети так, як показано в записах, і поставити потрібні знаки. Перевірити правильність виконаних дій можна запропонувати сусідам по парті, або це робить учитель, швидко пройшовши між партами.

3.  Гра „Збільшити і зменшити на 1”

    Матеріал гри: картки з числами.

    Учитель підносить угору картку з будь-яким числом, а учні піднімають у лівій руці картку з таким числом, яке вийде в результаті збільшення даного числа на 1, а в правій руці – картку з числом, яке утвориться при зменшенні даного числа на 1. Скажімо, учитель піднімає картку з числом 7. Учні повинні в лівій руці піднести картку з числом 6.

     У грі перемагає ряд учнів, які жодного разу не помилялися або помилялись найменше.

 

 

4. Гра „Утвори числовий ряд”

      Грають дві команди. У кожного учня – картки з цифрами. За сигналом вчителя команди повинні утворити числовий ряд зліва направо (потім справа наліво). Виграє команда, яка швидко і правильно виконає завдання.

5. Гра  „Відновлення числового ряду”.

    Учитель. Діти,  потяг далі рухатися не зможе, тому, що хтось розібрав міст. Що ж нам робити? Як його полагодити?

1 * 3 * * 6 * * 9 10

 

(Колективна робота. Учні називають числа по-порядку, коли називають те число, яке пропущене, то плескають у долоні.)

6. Гра „Покажи потрібну цифру”

   Матеріал гри: картки із зображенням предметів, дрібні предмети, іграшки.

     Вчитель показує учням картку із зображенням кількох предметів, а учні, швидко полічивши, показують відповідну цифру.

7. Гра „Будь уважним”

      Вчитель зачитує вірш і називає його учасників, а учні полічивши показують відповідну цифру.

                                 У клас зайшов Мишко,

А за ним – Петько,

                                   За ним – Галинка,

За нею Яринка,

А позаду Гнат.

Скільки тут малят?

                                   

8. Гра „Знаю”.

      Учитель пропонує дітям, починаючи з першої парти, почати лічбу вголос. Кожен учень по-порядку сідає, називаючи наступне число. Замість числа 5 п’ятий учень повинен сказати “знаю”, а наступний почати лічбу з одиниці і т.д. до останнього учня класу. Слово “знаю” разом з п’ятим учнем можуть говорити вголос усі учні класу. Це слово можна говорити замість будь-якого іншого числа (пізніше ділити клас на 3,5, 7, 9 тощо).

9. Гра „Злови сніжинку”

Учитель. Розташуйте числа в порядку зростання; спадання.

10. Гра „ Відшукай”

   Учитель. Злий чаклун заховав всі цифри в портреті. Відшукайте їх і каліграфічно запишіть.

11. Гра „Домалюй краплинки”

Учитель. Діти, з кожної хмарки падають краплинки. Домалюйте ту кількість краплинок, яку показує цифра.                             

12. Гра „ Знайти „ сусідів” цього числа”

 

 

 

 

13. Гра „ Ох, ці числа!”

 

      1. Знайти попереднє число

 

                   2, 4, 3, 5, 6, 9.

     2. Знайти наступне число

                   1, 7, 2, 4, 5, 9.

     3. З кожної пари чисел назвати більше число

                    3 і 2, 4 і 5, 10 і 9, 7 і 8, 6 і 7.

     4. З кожної пари чисел назвати менше число

                    2 і 4, 10 і 9, 3 і 4, 5 і 3, 6 і 5.

      5. Назвати склад кожного числа

                    9, 7, 6, 2, 3.

14. Гра „ Впізнай цифру”

    У мішечку знаходять цифри, вирізані з цупкого паперу. Із заплющеними очима учні виймають одну з них, обстежують її і називають.

15.     Гра „ Оживи цифру 0”                               

16. Гра „ Хто найбільше?”

        Діти розподіляються на дві команди. Обирається ведучий. Він називає, наприклад, два. Гравці команди записують усе, що пов’язано з цим числом: два вуха, два ока, дві руки, дві ноги, два колеса у велосипеді… Перемагає команда, яка запише якнайбільше двійок, трійок, четвірок…

 

17. Гра „Найбільше і найменше число”

     Один з учнів, які сидять поруч за партою, розкладає картки з цифрами: 2, 5, 7, 8 і пропонує сусіду по парті визначити, яке з чисел найбільше (найменше). Інший учень   повинен   поряд   покласти   картку   з   більшим (меншим) на одиницю числом. Потім гравці міняються ролями. Хто без помилок виконає завдання, вважається переможцем.

 

 

18. Гра „Назви  число”

         Учитель показує картку, на якій записане будь-яке число (наприклад 6), і називає далі число 8. Діти сигналізують за допомогою математичного віяла число, якого не вистачає до 6, щоб утворити число 8 (тобто цифру 2).

   Рекомендації: таку гру можна провести на закріплення складу будь-якого числа в межах 10.

19. Гра „ Я – уважний”

         На дошці розміщені ілюстрації з різною кількістю предметів. Наприклад: яблук – 5 штук, груш – 2, слив – 4. Ілюстрації розглядаються протягом 2 секунд і закриваються. Учитель запитує:

 

-         Яких предметів 5?

-         А чого більше – яблук чи груш?

-         Що означає число 4?

 

   Рекомендації: замість ілюстрацій можна виставляти різний лічильний матеріал.

20. Гра „Парні й непарні числа”

      Учитель викликає чотирьох учнів, які підходять до набірного полотна, стають біля стовпчика кишеньок, а в руках мають картки з числами.

    1-й учень — викладає непарні числа, 2-й учень - парні, 3-й - непарні, 4-й - парні. 4-й учень робить крок вправо і знову перед ним чиста колонка кишеньок, але тепер він уже під 1-м номером і викладає непарні числа, біля нього розміщується учень, який був під 3-м номером, але тепер він буде 2-м, і викладатиме парні числа, і так далі.

21. Гра „Лічи швидко”

     Гра на увагу і з метою закріплення навичок лічби. Вчитель плеще декілька разів у долоні, діти на магнітних дощечках пишуть цифру, яка відповідає кількості ударів і показують результат вчителю.

 

22. Гра „ Складемо поїзд”

     Зміст гри: вчитель викликає до дошки по черзі учнів. Усі вони виконують роль вагона, називають свій номер. Наприклад, перший викликаний учень каже:

 

 “Я перший вагон”. Другий учень, виконуючи роль другого вагона, чіпляється

до першого вагона (кладе руку на плече учня, який стоїть попереду). Називає свій порядковий номер, інші становлять приклад: “Один так один, вийде два”. Потім чіпляється третій вагон, і за сигналом становлять приклад на складання: “Два та один – це три”. Потім вагони (учні) відчіплюються за одним, а клас становить приклади виду: “Три без одного – це два. Два без одного – це один”.

      За підсумками використання гри “Складемо поїзд” учням пропонують назвати назвати число вагонів зліва

 23. Гра „Магазин”

    На поличках виставлені різні іграшки. Біля іграшок таблички із ціною. Діти-покупці приходять і вибирають товар, називаючи ціну. Продавець відшукує і продає.

 

24. Гра „ Хлопчики і дівчатка”

    На картках вчителя записані цифри. Зворотній бік одних карток пофарбовано червоним кольором, інших — зеленим. Учитель бере одну з карток, показує  класу і  пе­ревертає зворотнім боком. Якщо картка червоного кольо­ру, то відповідь хором називають дівчатка, якщо зелено­го — хлопчики. Виграє той, хто менше зробить помилок.

 

Дидактичні ігри на вивчення практичних дій

в межах 10

 

1. Гра „Допоможи звірятам”

   На дошці – малюнки звірят, під ними приклади.

    Учитель. Білочка, зайчик і їжачок на уроці математики у лісовій школі розв’язували приклади. Підкралася хитра лисичка і вкрала цифри. Допоможіть звірятам відновити приклади.

   Клас поділено на три команди.

   Одна команда допомагає білочці, друга – зайчику, а третя – їжачкові. Перемагає команда, яка правильно виконала завдання.

 

                                                    

 

 

 

5  +       = 7

4 +      = 6

+ 2  = 5

    +  4   = 7

   + 1   = 6

  4  +     = 5

  6  +       = 7

3 +       =6

  2  +     = 4

   

 

 

2. Гра „На 2 більше і на 2 менше”

     Матеріал гри: картки з числами.

     Учитель називає числа в межах від 2 до 10 і пропонує учням у правій руці піднімати число, більше на 2 від даного, а в лівій – менше на 2 від даного. Наприклад, учитель називає число 3, а учні показують числа 1 і 5. далі вчитель називає число 5, а учні показують числа 3 і 7 і т. д. Цю саму гру можна проводити, пропонуючи збільшувати і зменшувати числа на 1, на 3, на 4 тощо.

 

 

3. Гра „ Знайди зайчика”

    Учитель. Замалювати частини з відповіддю 10. ( Діти знаходять ці приклади і зафарбовують). З цих частин виходить зайчик.

 

 

 

 

 

 

 

4. Гра „Знайти помилку”.

     Матеріал гри: картки з прикладами та числами, таблиця, набірне полотно.

     Учитель вивішує на дошці таблицю із записами і пропонує знайти помилку. Можна замість таблиці зробити відповідні записи на дошці або виставити картки на набірному полотні.

 

 

5. Гра „ В зоопарку”

      Учитель. Сьогодні в зоопарку трапилась біда. Хтось уночі відкрив клітки і випустив всіх звірів. Давайте допоможемо тваринам повернутися в їхні домівки. Для цього нам потрібно розв’язати приклади. Результат прикладу і буде номером вольєра, де мешкає та чи інша тваринка.

На дошці:

страус

7 + 3 =

 

 

 

 

 

лев

6 + 2 =

Овал: 8

 

 

 

мавпа

                         

7 – 4 =

Овал: 5

Овал: 3

 

 

 

 

верблюд

6 + 3 =  

 

зебра

 

3 + 2 =

 

 

6. Гра „ Допомога білочці”

     Учитель. Білочка-пустунка все літо готувала горішки для зими, сушила грибочки і ховала їх у різні дупла. Вона так старалася, що забула, скільки у кожному дуплі горіхів. Допоможемо їй.

       

Овал: 5

 

4  і  _

3  і  _

 

Овал: 7

6 і _

2 і _

4 і _

Овал: 9

1 і  _

7 і _

3 і _

5 і _

7. Змагання команд

    1.  Учень однієї команди називає будь-який приклад і вказує на учня з іншої команди, який буде відповідати. І навпаки.

 2. Вставити потрібне число

 4 = 2 +  *                        5  = 6 – *

 6 = 5 + *                         4 = 5 – *

10 = 9 + *                        7 = 6 + *

  3 = 4 -  *                        9 = 8 + *

 

 

8. Гра „ Знайди яблуко”

 

Учитель. Відшукайте приклади з відповіддю 9

 

 

 

 

 

9.  Гра „ Змагання”

    Для гри клас ділять на дві команди. На дошці записано стільки прикладів, скільки є учнів. Приклади містять табличне додавання та віднімання в межах 10. За сигналом перші учні виходять до дошки, розв`язують перші приклади, записують і швидко передають крейду наступним гравцям, які розв`язують наступні приклади і т.д. Якщо учень бачить помилку гравця своєї команди, то  він може виправити неправильну відповідь і записати правильну. Після розв`язування всіх прикладів, вчитель перевіряє правильність виконання завдань "суперниками" і визначає команду-переможця.

 

10. Гра „ Чарівна квітка”

 

    Учитель. Обчислити приклади і розфарбувати квітку.

5 – червоний колір, 9 – синій колір, 8 – жовтий колір

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Гра „Футбол”

 

       Клас ділиться на дві команди. Учень з першої команди називає довільний приклад і вказує учня з другої команди, який буде відповідати. Якщо відповідь правильна, то гравець, який відбив "удар", дає завдання першій команді. Якщо відповідь неправильна то "нападаюча" команда дає правильну відповідь і хором говорить "Гол". Учень, якого викликали, може звернутись за допомогою до одного з членів своєї команди. Перемагає команда, яка заб`є більше "голів"

 

 

12. Гра „Розмісти правильно числа”

      Учитель роздає учням картки із числами  1, 2,3, 5, 7.

Необхідно розмістити у порожніх клітинках відповідні числа так, щоб сума   трьох чисел розміщених по прямих, становила 10

 

 

 

 

 

 

 

                                                       

13. Гра „ На рибалці”

    Учитель. Ми сьогодні будемо ловити рибку і розкладати у відра. Якщо відповідь приклада 3, то у перше відро, якщо 2 – у друге відро.                      

14. Гра „Віднови числа”

    Учитель. На снігу білочка складала приклади. Повіяв вітерець і частину прикладів засипав сніжком. Допоможіть білочці відновити числа в прикладах.

 

… + 2 = 4                    … + 1 = 5

                     … + 2 = 5                    … + 1 = 5

 

15. Гра „Естафета”

      Учні за чергою називають приклади таблиці додавання числа 4; таблиці віднімання числа 5. Виграє той ряд, в якому всі учні швидко і правильно назвуть відповідні приклади. 

16. Гра „ Чарівні дії”

 

  НЕБОКРАЙ - ... =                      КВАСОЛЯ  - ... =

        8 – 4 =                                         7 – 4 =

17. Гра „Хто більше збере ягід?”

    На картках із зображенням ягід на зворотній стороні написані завдання. Учні, обчислюючи їх записують відповіді на дошці, а картки складають на купку. Коли всі завдання виконані, перевіряється правильність їх обчислень і підводиться підсумок: у кого більше зібрано ягід, той і переможець.

18. Гра „Математичні потяги”

      Дітям пропонується на фланелографі модель потягу і карточки. Вони обчислюють приклади і ставлять картки у той вагон, номер якого співпадає з числом, що є результатом обчислення даного прикладу.

19. Гра „Квітка - семицвітка”

    Діти розв`язують запропоновані вчителем завдання. Після кожної правильно виконаної вправи прикріплюють пелюсточку. Виходить «семибарвна квіточка».

20. Гра „Хто швидше підніметься вгору”

     Намальовано сходинки з прикладами, які розташовано з двох боків, а на верхній сходинці — приз. Хто першим розв`яже приклади і підніметься по сходах - той отримує приз.

 

 

21. Гра „Пташина грамота”

     На пелюстках квіточки записані приклади.  Після їх вирішення  отримуємо результат. Прилетіли ластів`ята, забрали результати. Діти знаходять ту пташку, яка тримає в дзьобику правильний результат.

22. Гра „Кращий обчислювач”

      Учні розділяються на 2 команди. У кожної команди є

кубик, на гранях якого написано число. Гравець однієї з команд кидає кубик і, називаючи число, яке йому випало, швидко додає до суми попередніх, і

 

 оголошує результат. Виграє команда, яка першою набере визначену для виграшу кількість очок. Якщо один гравець помилиться в обчисленні, усі очки з команди знімаються. Гра може бути індивідуальною. Тоді в ній беруть участь два, три і більше учнів.

23. Гра „Допоможи їжачкові перезимувати”

     На фланелографі малюнок їжачка. Допоможемо їжачкові перезимувати, назбиравши якомога більше яблук, грибочків. На малюнках написані приклади. Хто обчислив правильно, кладе їжачкові на голочки яблука, грибочки.

 

24. Гра „Склади букет”

      На фланелографі виставлена ваза; квіти, намальовані на папері, лежать на партах. На зворотному боці квіток написані приклади, які необхідно розв`язати. Правильна відповідь дає право поставити квітку у вазу.

25. Гра „Забий гол”

       У ворота, які прикріплюються на дошці, вчитель ставить "м`яч" з числом. Діти по черзі називають будь-який приклад, результатом якого є даний м`яч. Виграє учень, який найбільше назвав прикладів.

26. Гра „Склади 2 приклади”

      Вчитель показує картку з прикладом на додавання. Учень, якого викликали до дошки, складає і записує 2 приклади на віднімання і розв`язує їх. 

     Клас ділиться на 2 команди. На дошці стільки прикладів, скільки гравців у командах. Перші учні підходять, розв`язують приклади, передають крейду іншому учневі із своєї команди, як естафетну паличку, і так до кінця. Якщо учень бачить помилку гравця своєї команди, то, коли до нього дійде черга, він може акуратно закреслити неправильну відповідь і записати правильну. Виграє команда, в якій швидше будуть розв`язані приклади. (Кількість учнів у командах повинна бути однаковою).

27. Гра „Хто швидше затопить піч”

    Три доріжки ведуть до одного будинку, який намальований на дошці. На

 

 

кожній доріжці написане завдання. Виконання завдання починається знизу.

Завдання можуть виконувати по одному, два або більше членів команди. Команда, яка виграє, малює дим, який іде із труби.

28. Визнач маршрут літака

       Учитель викликає до дошки трьох учнів (пілотів) із кожного ряду (команди). Вони ведуть літак по наміченому маршруту, який зашифрований прикладами,

до яких дані три відповіді, одна з них правильна, інші - невірні. Пілоти повинні визначити маршрут правильно, показати стрілками правильний шлях, розв`язуючи приклади знизу вверх. Кожна команда допомагає своєму командиру правильно вибрати шлях руху літака, якщо командир помиляється. В кінці гри називаються командирами ті учні, які зуміли правильно провести літак по наміченому курсу.

29. Гра „Де відбудеться стикування космічних    кораблів”

     В космос в заданому напрямку запущено космічні кораблі. Поведуть кораблі 3 льотчики-командири (3 учні від кожної команди по черзі). Всі інші учні - помічники командира. Кожен корабель летить у заданому напрямку. Його шлях зашифрований прикладами, зверху яких написані відповіді, один з них вказує напрям даного корабля. Необхідно стрілками показати правильний шлях польоту кожного космічного корабля. В заданому напрямку кораблі стикуються, стрілками треба показати, де вони зустрінуться. Якщо учні будуть помилятися, то члени команди повинні виправити свого командира. Політ покаже, хто стане справжнім командиром. Учні від кожної команди по черзі виходять до дошки і розв`язують по одному прикладу. Перемагає той екіпаж, який не зробить жодної помилки і правильно вкаже місце стиковки кораблів.

 І екіпаж     ІІ екіпаж     ІІІ екіпаж

 

30. Гра „Знайди помилку”

    На дошці можна зробити записи і запропонувати знайти помилку.

 

31. Гра „ Зірви огірок”

    На таблиці намальована грядка, де ростуть огірки. В прорізи вставлені огірки. На зворотному боці кожного огірка записані вирази. За правильно розв'язані прикла­ди учні нагороджуються медалями «Молодець».

 

 

 

 

docx
Додано
16 січня 2021
Переглядів
9769
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку