Дидактика на тему "Ковід -19"

Про матеріал
в даний час, з такою тяжкою ситуацією в країні, ця інформація допоможе вам ознайомити дітей з інформацією про Ковід-19. Для вас представлені картинки для друку.
1.jpeg
1.jpg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg
7.jpeg
8.jpeg
9.jpeg
¡áóτá¡¡∩ ó π¼«óáσ ¬áαá¡Γ¿¡π 2.png
¡áóτá¡¡∩ ó π¼«óáσ ¬áαá¡Γ¿¡π.png
î¿ΓΓ∩ απ¬ 1.png
î¿ΓΓ∩ απ¬ 2.png
î¿ΓΓ∩ απ¬ 3.png
Перегляд файлу

Що таке «новий» коронавірус?

Новий коронавірус (CoV) – це новий штам коронавірусу.

Захворювання, спричинене новим коронавірусом, вперше було виявлене у Вухані, Китай, та отримало назву коронавірусного захворювання 2019 (COVID-19). «CO» означає corona (корона), «VI» – virus (вірус) та «D» – disease (захворювання). Раніше це захворювання називали «новим коронавірусом 2019 року» або 2019-nCoV.

COVID-19 – це новий вірус, пов’язаний із тим же сімейством вірусів, що  і гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) та деякі типи звичайної застуди.

 

Як поширюється COVID-19?

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. COVID-19 може жити на поверхнях протягом декількох годин, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.


Які симптоми коронавірусу?

Симптоми можуть включати підвищення температури, кашель і задишку. У більш важких випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання. У  деяких випадках захворювання може бути смертельним.

Ці симптоми схожі на грип або звичайну застуду, які зустрічаються набагато частіше, ніж COVID-19. Ось чому для підтвердження інфікування людини COVID-19 необхідно провести тестування. Важливо пам’ятати, що ключові заходи профілактики однакові: часте миття рук та  кашлевий етикет (прикривайте рот та ніс при кашлі чи чханні зігнутим ліктем або серветкою, а потім викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою).

Як я можу уникнути ризику зараження?

Ось чотири запобіжні заходи, яких ви та ваша сім’я можете вжити, щоб уникнути зараження:

  1. Часто мийте руки, використовуючи мило та воду або спиртовмісні засоби для миття рук
  2. Прикривайте рот і ніс при кашлі або чханні суглобом ліктя або серветкою і викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою
  3. Уникайте тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу
  4. Негайно звертайтеся до лікаря, якщо у вас підвищена температура, кашель або якщо ви відчуваєте, що вам важко дихати.

 

 

Чи варто носити медичну маску?

Використовувати медичну маску рекомендується, якщо у вас є такі симптоми, як кашель або чхання, для захисту інших. Якщо у вас немає таких симптомів, не потрібно носити маску.

Якщо ви використовуєте маски, їх необхідно носити та утилізувати належним чином, щоб забезпечити їх ефективність та уникнути підвищеного ризику передачі вірусу.

Самого лише використання масок недостатньо для того, щоб зупинити інфекцію. Окрім носіння маски, слід часто мити руки, прикривати рот під час чхання та кашлю та уникати тісного контакту з будь-ким, хто має симптоми застуди чи грипу (кашель, чхання, лихоманка).

 

Чи діє COVID-19 на дітей?

Це новий вірус, і ми поки що недостатньо знаємо про те, як він діє на дітей чи вагітних жінок. Ми знаємо, що вірусом можуть заразитися люди будь-якого віку, але поки що зафіксовано небагато випадків інфікування COVID-19 серед дітей. Вірус є летальним у рідкісних випадках, поки що в основному серед людей похилого віку, які раніше мали проблеми зі здоров’ям.

 

Що робити, якщо у моєї дитини проявляються симптоми COVID-19?

Зверніться до лікаря, але пам’ятайте, що в Північній півкулі нині сезон грипу, і симптоми COVID-19 (такі, як кашель або лихоманка), можуть бути схожими на симптоми грипу або звичайної застуди – захворювань, які трапляються набагато частіше.

Продовжуйте дотримуватися гігієни рук, як-от регулярно мийте руки, кашлевого етикету, дотримуйтесь графіку вакцинації для вашої дитини, щоб ваша дитина була захищена від вірусів та бактерій, які викликають інші захворювання.

Як і у випадку з іншими респіраторними інфекціями, такими як грип, якщо у вас або вашої дитини є симптоми, негайно звертайтеся до лікаря і намагайтеся уникати відвідування громадських місць (робоче місце, школа, громадський транспорт), щоб вірус не поширювався на інших.

Що робити, якщо у члена моєї сім’ї проявляються симптоми?

Якщо у вас або у вашої дитини спостерігається підвищення температури, кашель або утруднене дихання, вам слід негайно звернутися за медичною допомогою. Якщо ви їздили в регіони, де виявлено випадки інфікування COVID-19, або якщо ви були в тісному контакті з тими, хто приїхав з одного з цих регіонів і має респіраторні симптоми, подумайте про те, щоб повідомити свого лікаря про це заздалегідь.

 

Чи потрібно не пускати дитину до школи?

Якщо у дитини спостерігаються симптоми, зверніться до свого лікаря та дотримуйтесь його рекомендацій. Як і при інших респіраторних інфекціях, таких як грип, якщо у дитини є симптоми, давайте їй добре відпочити вдома та не водіть її у громадські місця, щоб запобігти поширенню вірусу серед інших людей.

Якщо ваша дитина не симптомів, таких як лихоманка або кашель, і якщо органи влади у сфері охорони здоров’я або інші відповідні офіційні служби не видали наказів чи роз’яснень щодо закриття школи вашої дитини, дитині краще продовжувати ходити до школи.

Замість того, щоб не пускати дітей до школи, привчайте їх до миття рук та кашлевого етикету в школі та інших громадських місцях. Наприклад: часто мити руки (див. нижче), прикривати рот і ніс під час кашлю чи чханні згином ліктя або серветкою, а потім викидати серветку в смітник, що закривається кришкою, а також не торкатися очей, рота чи носа, якщо діти не мили руки.

 

Як найкращим чином мити руки?

Крок 1: Намочіть руки проточною водою

Крок 2: Нанесіть достатньо мила на мокрі руки

Крок 3: Протріть всі поверхні рук, включаючи тильну сторону рук, між пальцями та під нігтями – принаймні 20 секунд.

Крок 4: Ретельно промийте руки проточною водою

Крок 5: Висушіть руки чистою тканиною або рушником одноразового використання.

Мийте руки часто, особливо перед їжею; після прочищення носа, кашлю або чхання; та після туалету.

Якщо мило та вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб, що містить щонайменше 60% спирту. Якщо руки помітно забруднені, обов’язково мийте їх з милом.

Як захистити сім’ю під час поїздок

Плануючи поїздку за кордон, ознайомитися з пам'яткою для виїжджаючих за кордон для своєї країни призначення щодо будь-яких обмежень на в'їзд, карантинних вимог при в'їзді або інших актуальних рекомендацій для тих, хто подорожує.

Щоб не потрапити в карантин і не отримати відмову в повторному в'їзді у вашу рідну країну, також рекомендується ознайомитися з інформацією про COVID-19 на веб-сайті Міжнародної асоціації повітряного транспорту, яка включає в себе перелік країн і обмежувальних заходів, і постійно оновлює інформацію.

Під час поїздки всі мають часто мити руки або використовувати спиртовмісні антисептичні засоби із вмістом спирту не менше 60%, прикривати рот і ніс згином ліктя або паперовою серветкою при кашлі або чханні і негайно викидати використану серветку, уникати тісного контакту з будь-ким, хто кашляє або чхає. Крім того, батькам рекомендується завжди мати при собі антисептичний засіб для рук, упаковку одноразових паперових хустинок і дезінфікуючі серветки.

Додаткові рекомендації включають в себе наступне: одноразово очистіть своє сидіння, підлокітники, сенсорний екран і т.д. за допомогою дезінфекційної серветки в літаку або іншому транспорті. Скористайтеся також дезінфікуючими серветками для очищення основних поверхонь, дверних ручок, пультів дистанційного керування і т.д. в готелі або іншому приміщенні, в якому проживаєте ви з дітьми. Не забудьте помити після цього руки.

 

Чи може COVID-19 передаватися від вагітних жінок ненародженим дітям?

На сьогодні недостатньо інформації, щоб визначити, чи передається вірус від матері дитині під час вагітності, або який вплив інфікування матері може мати на дитину. Наразі це питання вивчається. Вагітним жінкам слід продовжувати дотримуватися відповідних запобіжних заходів, щоб захистити себе від захворювання, і негайно звертатися за медичною допомогою, якщо у них виникають такі симптоми, як лихоманка, кашель або утруднене дихання.

Чи безпечно матері годувати грудьми, якщо вона заражена новим коронавірусом?

Усі матері, що знаходяться в уражених регіонах і регіонах підвищеного ризику та мають симптоми лихоманки, кашлю або утрудненого дихання, мають негайно звернутися за медичною допомогою та дотримуватися вказівок лікаря.

Зважаючи на переваги грудного вигодовування та незначну роль годування грудьми в передачі інших респіраторних вірусів, матері можуть продовжувати годувати грудьми, дотримуючись усіх необхідних запобіжних заходів.

Для того, щоб матері, яка має симптоми лихоманки, кашлю або утрудненого дихання, було безпечно годувати грудьми, їй необхідно надягати маску, коли вона перебуває поблизу дитини (зокрема, під час годування дитини), мити руки до і після контакту з дитиною, та чистити та/або дезінфікувати забруднені поверхні. Це все треба робити в усіх випадках, коли хтось, хто має підтверджений діагноз або підозру на інфікування COVID-19, контактує з іншими людьми, у тому числі з дітьми.

Якщо захворювання у матері протікає важко, її слід заохочувати зціджувати молоко і давати його дитині у чистій чашці та/або ложці, при цьому дотримуючись тих самих методів профілактики передачі інфекції.

 

Матеріал із сайту

https://www.unicef.org/ukraine/coronavirus

Перегляд файлу

image

image

image


image


image


image

image


image

image


image

Перегляд файлу

image

   image          MIHICTEPCTBO OCBITH 1 HAYKH YKPAiHHimage

image

KepiBHHKaM menapTaMeHTiB (ynpaBJ1iHb)

OCBiTn i Hayru 06J1aCHUX Ta KniBcBK0i

MiCbKOi mepxcaBHnx aAMiHicTpauiüimage

imageKepiBHnrcaM 3aKJ1aÅiB 3araJ1bH0i image cepeÅHb0i OCBiTU

Il.lomo opraHi3auii p060TH 3aKJ1aÅiB

3araJ1bH0i cepeÅHb0i OCBiTU y 2020/2021 HaBqaJ1bHOMY polliimage

IllaHOBHi KOJIern!

image

BiA110BiÅH0 mo 110CTaHOBn Ka6iHeTY MiHicTpiB YKpaiHM Bim 22.07.2020 N! 641

imageBCTaHOBJ-reHH% KapaHT1åHY era 3a11POBamxeHHH 110CVIJ1eHUX np0Tue11imeMiHHnx 3axomiB Ha Tepvnopii i3 3HaH1--1HM 1101.11MPeHH%M rocTpoi pec11ipaTopH0i XBop06H COVID-19, cnpMHLHeH0i KOPOHaBipyc0M SARS-CoV-2» B 3a.ne)KHocTi Bin enimeMiHH0i cmyauii B peri0Hi a60 OKpeMUX auMiHiCTpaTHBHo-Tepvnopia.J1bHnx BCTaHOBJ11•oeTbCH piBeHb enimeMiHH0i .He6e311eKM 1101.11upeHHH COVID-19 a60 «qepB0HHii»).

PiBeHb er1imeMitmoi He6e311eKM BV13HaqaeTbC% pi111eHH%Nf AepxaBH0i K0Micii 3 11MTaHb TexHoreHHo-eKOJ10riqH0i 6e311eycn 'ra HaA3BnqaMHnx cMTya1.xiM.image

Y peri0Hi, 1110Å0 mcoro BimcyTH€ pimeHHH ÅepxaBH0i K0Micii„ 3 11MTaHb 'rexHoreHHo-eK0Jrorit1H0i 6e311eK1å era Ham3BnqaÜHnx cwryauiii npo BCTaHOBJ1eHH% piBH% enimeMiHH0i He6e311eK%, image np0Tue11imeMiqHi 3axomn, nepem6aqeHi imagepiBHH enimeMirmoi He6e311eKM.image

2020/2021 HaBqaJ1bHVfW piK y 3aKJ1amax 3araJ1bH0i cepeAHb0i OCBiTV1 P03110HHeTbCf BiÅ110BiÅHO mo OC06JMBOCTeÜ errineMionoriHH0i cmyauii B KOHKPeTHOMY peri0Hi a60 01,cpeMiü aÅMiHicTpaTMBHo-TepmopiaJ1bHiii 04MHnui, a caMe:        image

image 1) image(OKOBTHü» a60 imagepiBeHb ellimeMiHH0i He6eåneKH

— BiABIAYBaHHH 3aKJ1amiB OCBiTU 3Ä06YBaqaM11 3araJ1bH0i cepeÅHb0i OCBiTV1 A03BOJ1eHO B 3BnqaiiHOMYimage

imageimageMIHICTEPCTBO OCBiTVl 1 HAYKVI YKPAfHVl

1421/9-420 Bia 05.08.2020

2

2) «червоний» piBeHb небезпеки — imageздобувачами загальнот середньоТ заборонено, а отже, процес забезпечуеться з використанням навчання.

imageщодо особливостей          процесу у закладах умовах «зеленого», <<жовтого» або «помаранчевого» piBHiB небезпеки приймае         рада закладу        з урахуванням Тимчасових    щодо imageу закладах в        карантину в зв'язку з поширенням kop0H0BipycHci хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного    УкраТни 30.07.2020 .М2 42.image

У рамках загальнот середньо; до початку навчальних занять MiHicTepcTB0 i науки Укра?ни

     Рекомендацћ• щодо                  роботи              загальнот середны:й

Просимо врахувати рекомендацй' у p060Ti та забезпечити створення безпечних умов процесу у

2020/2021 навчальному

imageДодаток: на З арко в 1 прим.


З повагою

Т. в. о. MiHicTpaПЖАРЛЕТ

Хоменко 481 47 68

З

Додаток до листа МОН

ОГ ОС .2020 .N2image

РЕКОМЕНДАЦИ щодо imageроботи imageзагально\' середньо\' imageу 2020/2021 навчальномуimage

заходи щодо процесу в закладах загальноћ' середньоћЭ

закладу         з урахуванням та у тому

image

завершення ремонтних та p06iT, imageприбирання ycix навчальних та прилегло: територй закладу поверхонь, Bik0H щодо забезпечення

та кутового     та на отворах       системи, тощо);

створення умов для ризику (наприклад, визначення для окремого верхнього одягу (взуття) для

imageimageimageгруп          закладу       встановлення бактерицидних ламп),         простору в навчальних (прибирання зайвих       устаткування, image м'яких тощо); виокремлення та обладнання imageдля тимчасового перебування         процесу у pa3i виявлення в них image гострого         захворювання та]абоimage

температури; передбачення для    рук, забезпечення image3ac06iB та       для використаних 3ac06iB

захисту тощо; впровадження щодо застосовування практики та уникнення скупчення, спрямованих на контактування з      особами (наприклад,     до

гнучкого        початку навчальних занять для використання    на      що полегшуе двостороннього руху коридорами, виокремлення зон для      тощо);

за класами певних навчальних ka6iHeTiB для

пересування            у                       закладу

image

1 Привертаемо увагу до image залучення image до проведення вищезазначенржimage

4

питного режиму процесу, зокрема i3 використанням або одноразового посуду; харчування   загальноТ середньоТ до Тимчасових        щодо у закладах     в        карантину в зв'язку з поширенням kopoH0BipycH0T хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного    УкраТни.

Рекомендуемо розробити та затвердити ради тимчасовий порядок процесу в загально; середньо; в карантину в зв'язку з поширенням kopoH0BipycH0i' хвороби (COVID-19).

загально7 середньоћ' закладу та    0iXHi батьки або 3ak0HHi представники — батьки) мають бути про правила процесу,          закладу       та перебування в imageньому в умовах    розповсюдження kop0HaBipycH0T хвороби (COVID-19)«

Також рекомендуемо надавати роз'яснення батькам впровадження в      обмежувальних закладу          особами.

i3 батьками радимо        переважно за допомогою будь-яких 3ac06iB зв'язку.

imageУ рекомендуемо визначити особу, imageпроведення imageрозповсюдження kopoH0ipycH0i хвороби (COVID-19), захворювань.

Проведення         стану здоров'я      i         закладу мае          шляхом проведення медичним закладу        (у pa3i його визначеним закладу      термометрй та опитування щодо самопочуття, а також    регулярно? з батьками для з'ясування стану здоров'я

процесу до        МОЗ, ВООЗ, медичних кратн          процесу в закладах        е дотримання       правил використання 3ac06iB          захисту та уникнення масових скупчень oci6.

Тому image забезпечуеться з урахуванням:

imageвимог

5

дотримання imageта вимог законодавства про ocBiTY. Рекомендуемо:

запровадити гнучку структуру навчального року, передбачивши imageвнесення 3MiH до TepMiHiB проведення      початку та завершення навчальних ceMecTpiB, з урахуванням       ситуацй•; запропонувати батькам YAHiB,          належать до          яким не imageрекомендовано перебування в закладах          (особам i3 легеневими хворобами; особам, мають розлади iMYHH0T системи; особам i3 захворюванням на цукровий   тощо), продовжити навчання за формами здобуття     що максимально          потребам Тхнього захисту та безпеки (наприклад,       патронаж, екстернатна,          (домашня) або     форми здобуття з метою забезпечення      дистанцй'    час навчання використовувати     (зокрема, akT0Bi зали, рекреацй•, коридори,      для потреб навчання), за сприятливих погодних умов забезпечувати проведення занять з окремих     на проводити       заняття з окремих          або в 0kpeMi у          використовуючи технологй    навчання.

imageНа початку нового навчального року рекомендуемо виявити piBeHb опанування учнями навчального     яким час карантинних обмежень     або i3 використанням навчання, визначити     повторення цього          спланувати та       та узагагљнення навчапьного        окремих тем, передбачити визначення навчальних завдань з урахуванням       засвоення попереднього         учнями тощо.

Варто уникати     вимагають безпосереднього   контакту     учнями: рекомендуемо зменшити вправ, уникати групових     що передбачають тактильний контакт, проводити paHk0Bi i3 дотриманням imageза        на      тощо.

У pa3i        роботи груп подовженого дня у закладах загальнот imageсередньоТ      та створення умов для здобуття роботи        спортивнооздоровчих, науково-пошукових об'еднань) на 6a3i закладу перебуванкя в них    i         забезпечуеться з дотриманням правил       з Тимчасовими    щодо imageу закладах        в          карантину в зв'язку з поширенням kop0H0BipycH0T хвороби (COVID-19),         затвердженими постановою Головного державного image    УкраТни, та цимиimage

image

zip
Додано
3 листопада 2020
Переглядів
578
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку