«Діти об’єднують Україну»

Про матеріал
Матеріал підходить для проведення першого уроку та для проведення класних годин, та уроків громадянства.
Перегляд файлу

 «  Діти об’єднують Україну  »

Мета. Формувати національну свідомість школярів.

Розвивати бажання брати посильну участь у розбудові держави, наполегливо вчитися, щоб принести якомога більше користі  рідній Україні. Пропагувати  доброчинність,  милосердя,  взаємодопомогу  та інші загальнолюдські цінності.Виховувати  у учнів морально – етичні  норми житт:я; співчуття,  співпереживання,  повагу  до кожної особистості,  її потреб та прав, здатність з розумінням ставитися до проблем інших.

Обладнання:
     мультимедійна презентація, відео, вислови про Україну, кольоровий  папір, державні символи України, фото видатних особистостей, мікрофон,  комп’ютер, проектор, проектна  дошка,

КМ : « Асоціативний кущ »,  робота в групах,  вправа

« Мікрофон »

Хід уроку:

 

І. Організація  класу.

 

Вчитель.

 

От і знову  лунає  дзвоник,

Мелодійно  і срібно  звучить.

Він  до класу  дітей закликає,

Щоб  успішно  вас знову  вчить.

Підросли ви усі і зміцніли

І  цікавістю  очі горять.

Дай  нам,  Боже,  здоров’я  і  сили,

Щоб  багато  нового  пізнать.

—- Сьогодні  із нами на святі наші батьки   Привітаймо  їх.

Давайте  усмішки  усім  дарувати:

І  друзям, і гостям, і мамам, і татам.

Хай  радість  злітає у небо, як птах,

І  добрі  слова  у всіх  нас на устах.

ВПРАВА « ДОЛОНЬКИ»

Давайте налаштуємось на урок.Візьміть товариша за руки.Закрийте очі і подумки пошліть один одному добрі думки,відчуття.

-Подаруйте посмішку для стоврення гарного настрою.

-А я хочу подарувати вам побажання:

«Мені приємно тебе бачити після літнього відпочинку».

«У тебе дуже гарна посмішка, тож даруй її людям.»

« У тебе такі добрі очі,ти молодець!»

« Дякую, що ти завжди говориш добрі слова людям.»

«Дякую, що ти завжди допомагаєш товаришам в навчанні.»

« Ти щедрий друг, завжди з усіма ділишся.Мені це дуже приємно.»

« Спасибі тобі за доброту твоєї маленької душі.»

«В тобі все є: краса душі, доброта,милосердя.»

« Ти неповторний: веселий вдачею, чистий душею,добросердечний.»

«Твої добрі справи завжди всім допомагають. Роби ДОБРО!»

 

Я сподіваюся, що сьогоднішній урок  буде уроком роздумів радості,добра і любові.У вас на партах лежать сердечка.Напишіть на ньому добрі побажання на зворотній стороні і подаруйте його товаришу

ІІ.Повідомлення теми уроку.  Гра « Мозковий штурм».

 

  Дорогі  друзі !  Сьогодні  у нас незвичайний  урок. Урок ДОБРОТИ,   МИЛОСЕРДЯ. Усім  відомо, що краса  людини — її  доброта.

Тема  нашого   уроку:   «  Діти об’єднують Україну »

Ми будемо вчитися  вмінню  із розумінням  ставитися до проблем інших, бути чуйними, творити добро, добродіяння. Чи пам,ятаєте, які головні кольори нашої Вітчизни?( Діти висловлюють свою думку. )

—Молодці!   Вірно!

Жовтий колір – це колір пшеничної ниви,

колір хліба, зерна, що дарує життя всьому  сущому на землі, це колір жовтогарячого сонця, без лагідних променів якого не дозрів би, не заколосився б хліб. Це символ достатку українського народу.

 Блакитний, синій колір – це колір ясного,  чистого, мирного неба.

Це колір води, без  якої  не дозрів би хліб.

І ще – це колір миру.

  Зелений  вважається кольором повітря,

життя,  гармонія, природа, надія , процвітання.

 

 А  зараз  інтерактивна  гра  « Асоціативний  кущ »,  

( На дошці  написані слова. Які  уявлення , почуття  викликає  у вас   кожна із назв.

Перше слово — « Країна »

(  Дітисвій вибір. )

 

ІІІ.   Бліц – турнір   « Моя Україна ». Вправа « Мікрофон »

 

Що ми відзначаємо 23 серпня?

(День Прапора).

Коли ми святкуємо День незалежності України?

(24 серпня).

У якому році була прийнята Конституція незалежної української держави?

(«28 червня 1991 рік)

Із скількох областей складається Україна?

(24  і Республіка Крим)

Хто є автором слів Гімну України?

(Павло Чубинський)

Хто написав музику до нього?

(Михайло Вербицький)

Назвіть прізвище першого космонавта  України?

(Леонід  Каденюк)

Який найбільший  звір України?

(Зубр)

Яка найбільша  морська тварина живе в Україні?

(Дельфін)

Назвіть державні  символи України?

(Герб,  Прапор  і  Гімн  – три  основн і національні  символи  України. )

 

Учень.      Державний Гімн ми знаємо усі.

Для кожного села, містечка, міста –

Це клич один з мільйонів голосів.

Це наша клятва, заповідь священна .

( Виконується  Гімн України.)

Учень.

    Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих

горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Учень

  У тризубі відображено триєдність життя.

Це  Батько– Мати – Дитя. Вони символізують собою Силу – Мудрість – Любов. Тризуб  символізує  трійцю життєтворчих  енергій,  тобто  Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя).

 

ІІ . Насгупне  слово  — « Школа »

(  пояснюють свій вибір.)

ІІІ. Музична фізкультхвилинка .

« Пісня  щастя ».

 

І V.  Слідуюче  слово « Родина ».

(пояснюють свій   вибір.)

 

V. “Краса  людини — її доброта”.

Перегляд соціального ролика «Доброта»

Добро – це дуже важлива цінність, яку потрібно творити щодня. Бо допомагаючи комусь, ми перш за все допомагаємо собі боротися з поганим у своєму серці.

Ми боїмося чинити добро, тому що не впевнені, що нам за це віддячать. Хотілося б скинути ці обмеження і просто робити добро безкорисливо, не сподіваючись на вигоду. Від цього можна отримати велику радість. 

Гра « Мої корисні справи.»

Про добро можна багато і красиво говорити, але жодної користі це не принесе, якщо добрі слова не втілюватимуться у життя, якщо гарні слова залишаться лише словами. Учням роздаються картки у формі сердець, на яких вони записують свої добрі справи. Зачитують і картки вивішуються на дошці.

Добро кожного дня сіє насіння доброти в дитячих серденьках.   Дитячому серці здатне прорости будь-яке насіння. Кожна насінинка може розквітнути  чарівною квіткою, зробивши серце дитини добрим, ласкавим, ніжним.  А може, на жаль, зарости чорним чортополохом зі злим, безжалісним серцем.

Гра « Так, ні.»

А зараз ми пограємо!

Умови гри. Якщо людина повинна робите те, про що я казатиму ви говорите так, а якщо ні, то говорите ні.

             - Бабусі хлопчик допоміг.

              Він, діти, добрий хлопчик? (так)

             -  Тепер усі скажіть мені:

              У сварці жити добре? (ні)

             - А як немає забіяк,

              Тоді усім прекрасно?(так)

             - А як серця у всіх ясні,

              То вам погано, діти? (ні)

              - Співає хлопчик гарно як,

               А вам подобається? (так)

              -  А як обличчя всіх пісні,

              Похмурі, злі? Вам добре? (ні)

              - Реве і трощить все чудак,

               Це теж погано, діти? (так)

              - Тоді і ще скажіть мені:

              Як діти б’ються добре? (ні)

              - Звичайно, краще в мирі жити

              І з усіма дітьми дружити,

              Щоб всі веселими були,

              У мирі й злагоді жили!

Перегляд відео-кліпу «Людина починається з добра»

                 Запам’ятай, моя дитино, з юних літ

                  На все життя, щоб знала, як прожити.

                  Людина для добра приходить в світ,

                  й покликана завжди добро творити.

 

– Молодці!  Я вами пишаюсь.

Хай душа буде світлою в вас
Й промениться завжди добротою.
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.

Гра «За - проти.»

    -Якщо ти добра людина.то повинен…

(учні сигналізують картками. Якщо погоджуються-зелений сигнал «світлофора»,ні- червоний.)

-Допомагати мамі по господарству.

-Робити комусь зле,якщо ніхто не бачить.

- Не вмиватися.

-Бути вихованою, стриманою.

-Берегти рідну природу та охороняти її.

-Шанувати працю інших людей.

-Вихваляти самого себе.

- Допомагати друзям у біді.

-Насміхатися з чужих помилок,з чужого горя.

-Вміти прощати,просити вибачення.

-Любити своїх рідних.

-Поважати старших.

-Галасувати там, де інші працюють,відпочивають.

-Добре вчитися,багато читати.

- Обманювати,хвалитися.

-Не слухати батьків.

- Спати на уроках.

-Красти.

-Захищати слабкого.

-Ображати інших.

-Ділитися тим,що в тебе є.

- Дорога добра — це дорога, якою повинна йти кожна людина. Тобто вона починається з кожного із нас. Яким прекрасним могло б бути наше буття, якби кожна людина жила за таким правилом: “Поводься з іншими так, як би ти хотів щоб поводилися з тобою”. Тоді б зникли війни, сварки, вбивства, злочини,ворожнеча, помста – всі ті атрибути зла, які несуть людям знищення. Тож давайте щодня намагатися робити добрі справи, дарувати добро всім навколо.

 

VІ.  « Ланцюжок  доброти »

  Друзі, у вас на партах  є кольоровий папір, ножиці, олівці.

Обведіть кожен свою долоньку. Потім ми їх з’єднаємо і утворимо « ланцюжок доброти 4 –Б класу.

Вчитель.

Ви – гордість та майбутнє України. Вам продовжувати  розбудову

незалежної  Батьківщини.

 

docx
Додано
20 листопада 2019
Переглядів
484
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку