. Додавання і віднімання числа «3»

Про матеріал
Розкрити принцип додавання і віднімання числа 3. Поглибити навички в креслені відрізків заданої довжини. Розвивати в учнів логічне мислення шляхом виконання завдань з логічним навантаженням. Виховувати самостійність, увагу.
Перегляд файлу

Тема. Додавання і віднімання числа «3»

Мета. Розкрити принцип додавання і віднімання числа 3. Поглибити навички в креслені відрізків заданої довжини. Розвивати в учнів логічне мислення шляхом виконання завдань з логічним навантаженням. Виховувати самостійність, увагу.

Обладнання. Предметні картки, таблиці віднімання і додавання числа 3.

 

Хід уроку.

  1. Організаційний момент.

Стій, друже, зупинись,

Ти у класі не крутись,

Дзвоник кличе всіх за парти

Знання міцні здобувати

Девіз уроку. «Старайся - і ти досягнеш успіху!»

  1. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Сьогодні треба плідно попрацювати, щоб закріпити вивчене та вміти швидко й правильно обчислювати.
    1. Усний рахунок. Гра «Ніч – день».

3 збільшити на 2;

4 зменшити на 1;

2 плюс 1;

5 мінус 2;


  1. Продовжити ряд чисел.

1, 3, 5 ...

Каліграфічна хвилинка.

  1. Вивчення нового матеріалу
    1. Повторення за опорними сигналами додавання і віднімання чисел 1, 2.
    2. Склад чисел 3

 

Робота з таблицею додавання і віднімання числа 3.

  1. Закріплення вивченого матеріалу. Робота з підручником.

Знайди значення кожного виразу двома способами.

6 + 3 = 6 + 1 + 2 =

6 + 3 = 6 + 2 + 1 =

                     10 – 3 = 10 – 1 – 2 =

                     10 – 3 = 10 – 2 – 1=

Перестав доданки місцями та знайди значення сум

2 + 4 = 4 + 2 =

2 + 6 = 6 + 2 =

                              1 + 9 =

                                                   2 + 7 =

                                                                             3 + 4 =

                                                                                                                 1 + 6 =

  1. Фізкультхвилинка

З кожної рівності на додавання склади дві рівності на віднімання


4 + 3 = 7

7 – 4 = 3

7 – 3 = 4

7 + 2 =

 

 

9 + 1 =

 

 


Порівняй числа. Дізнайся, на скільки більше або менше одне число, ніж інше, за зразком.

 

 

3 … 8                       9 … 3                  10 … 3

 

 

Фронтальне розв’язування задач

Сонце встало вранці – рано

Розбудило звірів всіх –

Трьох корів, шість баранів.

Скільки вийшло у двір їх?

 

 

На травичці біля хати

Метушаться цуценята:

Двоє білих, наче сніг.

Троє чорних.

Скільки всіх?

Картина алмазами "Білі цуценята" на підрамнику. Ціна, купити Картина  алмазами "Білі цуценята" на підрамнику в Україні - у Києві, Рівному,  Дніпропетровську, Тернополі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Львові,  Ужгороді, Луцьку.Мопс цуценя купити в Україні

 

                                      Логічне завдання:

У мами 2 сини. У кожного з них 3 сестри. Скільки дітей і мами?

 

                                  Креслення відрізків.

Виміряй довжину відрізків. На скільки сантиметрів синій відрізок коротший від червоного? Склади відповідний вираз. Накресли довший відрізок.

 

 

  1. Підсумок уроку.

В клас зайшов Мишко,

А за ним Петько,

А за ним Маринка,

За нею Яринка,

А за нею Гнат.

Скільки всіх хлоп’ят?

( 1 + 1 + 1 – Мишко, Петько, Гнат ).

 

                        Рефлексія. Гра «Мікрофон»

Діти що ми сьогодні робили на уроці?

Як називаються числа при додаванні?

 

 

Ви всі добре працювали

Знання міцні здобували.

Тож скажу вам у кінці:

Діти, всі ви молодці!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
4 лютого 2025
Переглядів
179
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку