Тема шкільного курсу: Десяткові дроби та дії з ними
Урок № 129
Клас: 5
Тема уроку: Додавання і віднімання десяткових дробів
Цілі уроку:
Навчальні – вдосконалити вміння учнів розв'язувати задачі, що передбачають виконання додавання і віднімання десяткових дробів та перевірити засвоєння знань і вмінь у ході виконання самостійної роботи |
Розвивальна - розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; |
Виховні – виховувати наполегливість, акуратність. |
Обладнання уроку: компьютер, презентація, підручник з математики для 5 класів закладів загальної середньої освіти (авт. Н. А. Тарасенкова, І. М. Богатирьова, О. М. Коломієць, З. О. Сердюк, Ю. В. Рудніцька
Тип уроку: застосування знань і вмінь у дистанційному форматі.
Хід уроку
Етап уроку |
Час |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
1. Організаційна частина |
1хв |
Створення сприятливого психологічного клімату на уроці. Перевірка готовності учнів до уроку |
Привітання з класом. Концентрація уваги учнів, з’ясування настрою класу через емоджи в додатку Google Meet |
Саморефле ксія. Інструк- ція до проведення уроку |
Ф |
Налаштовує учнів на роботу на уроці, пропонує поділитися настроєм через емоджи в додатку Google Meet . |
Учні сприймають інформацію від однокласни ків і емоційно налаштовуються на роботу, включаються в діловий ритм уроку. Записують число. |
2. Перевірка домашнього завдання |
5хв |
|
Відповісти на запитання, що виникли в учнів під час виконання домашнього завдання |
Бесіда |
Ф |
Відповідає на питання, виявляє проблеми, що виникли у учнів під час виконання домашнього завданя |
Задають питання, що виникли під час виконання домашнього завдання |
3.Формулювання мети й завдань уроку; |
2хв |
Визначення мети уроку.
|
Оголошення теми уроку Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку
|
Бесіда, мозковий штурм |
Ф |
Спонукає учнів до активної роботи, визначає мету уроку. |
З’ясовують тему уроку, разом з вчителем формулюють мету і завдання уроку.
|
4. Актуалізація знань учнів |
12хв |
Пробуджен- ня зацікавленості в учнів пригадати те, що вони знають |
Усно
|
Бесіда |
Ф |
Організовує , колективну роботу Проводить опитування |
Відповідають на питання, Повторюють правило додавання і віднімання десяткових дробів |
5. Формування вмінь |
10хв
10хв |
Робота з підручником
|
Розв'язування вправ № 1137, 1139, 1141, 1143
Самостійна робота №9 |
|
Ф, І |
Повідомляє завдання
Організовує індивідуальну роботу, повідомляє завдання.
|
Виконують завдання в зошиті Виконують самостійно завдання за посиланням
|
6. Підведення підсумків уроку. Повідомлення домашньої роботи |
5хв |
Пояснення змісту опрацьова- ного.Встановлення зв’язків між тим, що вже відомо і тим, що потрібно засвоїти |
1. Який дріб називається «десятковим дробом»? 2. Як порівняти два десяткових дроби у яких цілі частини різні? 3. Як порівняти два десяткових дроби у яких цілі частини рівні? 4. Як додавати десяткові дроби? 5. Правило віднімання десяткових дробів. 6. Чи працюють закони додавання для десяткових дробів? Д/З п. 28, №1138, 1140, 1142, 1144 |
Бесіда |
Ф |
Організовує бесіду
Пояснює д/з |
Відповідають на питання
Учні записують д/з |