Додавання і віднімання
десяткових дробів.
Урок-подорож «Сім чудес України».
5 клас
Тема: Додавання і віднімання десяткових дробів. Урок-подорож
«Сім чудес України».
Мета: Навчальна: узагальнити вміння і навички додавання і віднімання десяткових дробів.
Розвивальна:; розвивати логічне мислення , вміння пояснювати
власні дії; пам’ять, математичну мову.
Виховна:виховувати інтерес до вивчення математики, любов до
рідної землі, пробуджувати інтерес до культурної спадщини рідного краю.
ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ: урок-подорож «Сім чудес України».
ТИП УРОКУ: урок вдосконалення вмінь і навичок.
НАОЧНІСТЬ ТА ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація, картки із завданнями.
ХІД УРОКУ.
1. Організація класу, підготовка до уроку.
Перевірка домашнього завдання.
Мотивація уроку
ВЧИТЕЛЬ.Сьогодні урок математики пройде у вигляді подорожі до найцікавіших місць рідної країни.
Девіз уроку:
Міркуємо – швидко!
Відповідаємо – правильно!
Лічимо – точно!
Пишемо – гарно!
Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.
ВЧИТЕЛЬ.Для того , щоб придбати путівку в екскурс-бюро, необхідно відповісти на кілька питань. ( Увага на екран)
Усна робота з класом:
1.Як додати два десяткові дроби? ( правило)
2. Як знайти різницю двох десяткових дробів?
3.Як називаються закони додавання?
а+в=в+а ( переставний)
а+(в+с)=(а+в)+с ( сполучний)
4. Для чого використовують закони додавання?
( для спрощення при обчисленні)
Порахуйте усно:
1) 6,0+4,0=10
2) 13,7+8,3=22
3) 6,5-2,5=4
4) 15-6,5=8,5
Молодці!
Правильні відповіді на питання дали нам можливість вирушити в подорож.
1.Одним із чудес України є Хотинська фортеця.
Фортеця, яка пережила століття і бачила під своїми мурами полчища воїнів .
Хотин, що приваблює туристів з усього світу, одне з найдавніших міст
України, нещодавно відсвяткував своє 1000-річчя. На початку 11 ст. київський
князь Володимир Великий створив Хотин.
ВЧИТЕЛЬ .Мандруємо далі: для цього треба виконати дії:
1) 12,822+34,51=47,332
2) 3,084+16,352=19,436
3) 28,44-18,58=9,86
4) 52,302-25,59=26,712
Молодці! Потрапляємо
2.Наступним із Семи чудес України є Кам’янець-Подільська Стара фортеця.
Невід’ємною частиною Старого міста, його перлиною є Стара фортеця, яка
стала візитною карткою Кам’янця-Подільського, його символом. Історія її
заснування починається в 12 століття . Одинадцять башт входять до складу
фортеці, кожна має свою назву і свою історію.
ВЧИТЕЛЬ. А тепер будемо рухатися до столиці нашої держави – міста Києва. Саме тут
розмістилося аж два чуда України.
Та щоб потрапити з Кам’янця-Подільського до Києва нам слід розв’язати
задачу :
Задача:
Площа Запорізької області складає 27,180 км, а площа Київської області
на 1,051 км більша. Знайдіть загальну площу двох областей.
1) 27,180+1,051=28,231
2) 27,180+28,231=55,411
Молодці і це..............
3.Києво-Печерська лавра – православний монастир, заснований у
1051 році монахами Антонієм і Феодосієм . Свого часу Києво-Печерська
лавра відіграла важливу роль у розвитку давньоруської культури.
ВЧИТЕЛЬ.Ми продовжуємо свою подорож Києвом. Назва місця до якого ми
наближаємося зашифрована. Щоб дізнатися назву треба виконати
завдання.
1)Вирази у гривнях 75 коп. ( 0,75)
2) Знайди суму: 35ц+ 1,25т: ( 3,5+1,25=4,75)
3) Запиши у метрах: 750см; ( 7,5 м)
4) Яке число потрібно додати до 0,3, щоб отримати 1 ? ( 0,7 )
5) Обчислити( 1,345 +34,05) (35,395)
І |
Ф |
О |
Я |
С |
4.Софія Київська.
Дивне відчуття охоплює кожного, хто переступає поріг славетної Софії
Київської . Всесвітньо відома пам’ятка архітектури який знаходиться в м.
Кіїві. Був збудованим за наказом великого київського князя Ярослава
Мудрого.
Фізкультхвилина
ВЧИТЕЛЬ .Продовжимо нашу подорож.
Треба розставити у числах коми, так щоб утворилася правильна
рівність:
31+2576=5676
Відповідь: 31+25,76 =56,76
Вчитель.І ми добрались в місто Умань
5.Національний дендрологічний парк «Софіївка».( місто Умань)
Національний дендрологічний парк «Софіївка». Парк розкинувся на площі
154,7 га на узбіччі старовинного міста Умань Черкаської області.
Парк заснований у 1796 р. багатим польським магнатом Станіславом
Потоцьким на честь своєї дружини красуні-гречанки Софії, і був подарований
їй у день її янгола у травні 1802 р.
Вчитель Продовжується наша подорож
Виконайте додавання, обираючи зручний порядок обчислення:
1) (3,25+0,419)+6,75=( 3,25+6,75)+0,419=10+0,419=10,419
2) ( 7,26+26,8)+73,2=(26,8+73,2)+7,26=100+7,26=107,26
Молодці!
6.Національний заповідник-острів «Хортиця»
Острів Хортиця є найбільшим островом на Дніпрі, унікальність якого – в
рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних
комплексів .В 1965року острів Хортиця став державним історико-культурним
заповідником, в якому створили музейний комплекс, присвячений історії
запорозького козацтва.
А тепер знову в дорогу. Зараз ми рухаємося далі по Дніпру,
І остане чудо місто України дізнаємось розв’язавши рівняння:
1) Х-5,257=19,743 2)х+29,3=69,351
Х=19,743+5,257 х=69,351-29,3
Х=25 х=40,051
Молодці!
7.Херсонес Таврійський.
Місто Херсонес було засновано давньогрецькими колоністами більше ніж,
2500 років тому на південному-заході Криму. Нині його руїни – одна з
найвизначніших пам’яток Севастополя. До наших днів збереглося багато
давніх споруд. Серед них еллінський театр, римська цитадель, середньовічні
християнські храми, житлові квартали, вулиці, гончарні майстерні, колодязі
тощо.
Вчитель.Ось і минула наша подорож, у цій подорожі ви довідалися дуже багато нового
Підсумки уроку.
« Релаксація».
Прийом «Незакінчене речення»
Сьогодні на уроці я дізнався про...
Мені було цікаво, тому що...
Я навчився...
Я хотів би ...
|
|
Додатково.Знайдіть
Проущені числа
4. Домашнє завдання.
Параграф 35-37 №1280,1287
Підготуватись до контрольної роботи.