Документ "Урок. Гарні манери: як висловити прохання"

Про матеріал
Документ "Урок. Гарні манери: як висловити прохання"Документ "Урок. Гарні манери: як висловити прохання"Документ "Урок. Гарні манери: як висловити прохання"Документ "Урок. Гарні манери: як висловити прохання"Документ "Урок. Гарні манери: як висловити прохання"Документ "Урок. Гарні манери: як висловити прохання"
Перегляд файлу

Дата: 05.10.2021

Клас: 3-А

Тема: Гарні манери: як висловити прохання

Мета: навчати дітей правильно висловлювати свої прохання, систематизувати знання дітей про слова та правила ввічливості, доброти, поваги; виховувати шанобливе ставлення до людей; розвивати культуру поведінки.

Обладнання: підручник (с. 45, 47), мультимедійна презентація, робочі зошити (20-23), віночок миру.

Література: https://pidruchnyk.com.ua/1544-ya-doslidzhuyu-svit-3-klas-voroncova.html, https://www.youtube.com/watch?v=vGAkqpIzPI0

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент
    1. Привітання

Нумо, діти, підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Продзвенів уже дзвінок.

Починаємо урок!

Вже закінчилась перерва.

І дзвенить для нас дзвінок.

Всі зібралися у класі?

Починаємо урок!

  1. Знайомство

- Діти, добрий день. Мене звати Анастасія Олександрівна. Сьогодні я проведу у вас урок «Я досліджую світ».

3. Перевірка готовності до уроку

- Діти, на партах у вас повинні бути: підручник, робочий зошит, пенал та різнокольорові олівці.

  1. Актуалізація опорних знань
  • Діти, давайте згадаємо, що таке спілкування? (Спілкування — це обмін повідомленнями)
  • Що найважливіше у спілкуванні? (Уміння слухати)
  1. Повідомлення теми і мети уроку
  • Сьогодні ми з вами продовжимо дізнаватися секрети спілкування. А щоб дізнатися, що саме ми будемо з вами вивчати, вам потрібно поставити цифри у правильному порядку від 1 до 8. (Прохання)

7

5

2

6

1

4

3

8

Н

А

Р

Н

П

Х

О

Я

 

  • Чудово, ключове слово це «Прохання». Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно висловлювати свої прохання.
  1. Вивчення нового матеріалу
    1. Розповідь учителя

- Наша поведінка – це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя. Серед багатьох наук, без яких не обійтись людям — є дуже особлива і необхідна для всіх наука спілкування з людьми, наука поваги один до одного, вміння вести себе так, щоб оточуючим було з нами приемно і зручно. Сьогодні ми з вами будемо вдосконалювати наші навички спілкування.

  1. Робота з підручником

- Діти, відкрийте підручники на сторінці 45. Зараз я вам зачитаю віршик, а ви уважно слухайте та слідкуйте!

Невихований ведмідь

В лісі жив Ведмідь-гультяй,

Знав єдине слово: «Дай!»

— Дайте меду і малини!

— Дайте рибки і калини!

Дорікали звірі вслід:

— Ну й неввічливий ведмідь!

Чи тобі завчити важко

Чарівні слова «будь ласка»?

  • Про кого наш віршик? (Про Ведмедя-гультяя)
  • Що робив Ведмідь? (Просив у жителів лісу їжу)
  • Як ви гадаєте, чи знає наш Ведмідь правила ввічливості? (Ні)
  • Скажіть, що не так робив Ведмідь, коли просив їжу? (Він не говорив чарівне слово «будь ласка»)
  • Розкажіть, а які чарівні слова ви знаєте і коли нам треба їх вживати. (Відповіді дітей)
  • Молодці!
    1.          Робота з прислів’ями
  • Діти, погляньте уважно на прислів’я. Скажіть, як ви їх розумієте? (Викликаю дітей)
  • Як ти до людей, так і люди до тебе.
  • Щире вітання дорожче за частування.
  • Від теплого слова і лід розтає.
  • Слово не горобець, випустиш — не впіймаєш.
  • Ніщо не коштує так дешево і не цінується так дорого, як ввічливість.
  • Чудово!
  • Діти, запам’ятайте! Ввічливість сприяє спілкуванню і добрим стосункам. (Слайд)
    1. Робота у зошиті з друкованою основою. Вправа 1, с. 20
  • Діти, відкрийте, будь ласка, свої робочі зошити на сторінці 20! Прочитайте перше завдання про себе.
  • Що потрібно зробити? (Відповідь учня) Починайте виконувати!
  • Які слова ви отримали? (Привіт, дякую, будь ласка, вибач)
  • Що це за слова? (Слова ввічливості, «чарівні слова»)
  • Запам’ятайте їх!
    1. Вправа 2, с. 20
  • Ми розглянули слова ввічливості у вправі 1, давайте виконаємо вправу 2. Прочитайте перше завдання про себе.
  • Що потрібно зробити? (Відповідь учня) Починайте виконувати!
  • Скажіть, яке слово ви дописали на першому малюнку? (Дякую) На другому? (Привіт) На третьому? (Будь ласка) На четвертому? (Вибач)
  • Молодці!
    1.     Фізкультхвилинка (відео)
  • Скільки ми вже виконали завдань! Давайте трохи відпочинемо! Фізкультхвилинка!
    1. Бесіда
  • Скажіть, діти, яке слова мав би говорити Огірок, коли до нього приходили друзі? (Привіт!)
  • А коли друзі Огірка відходили від нього? (Бувай, прощавай, до побачення!)
  • Розумнички, а якими словами ми повинні вітатися з друзями? (Привіт) А з дорослими? (Добрий день)
  • А як ми повинні звертатися до дорослої людини: на Ви чи на Ти? (На Ви)
  • Чому? (Бо вона старша)
  • Молодці, чудово!
  • Уявіть таку ситуацію: Ви поспішали по коридору школи та ненароком когось штовхнули. Що ви повинні сказати цій людині? (Вибач, перепрошую)
  • Молодці!
    1. Робота у зошиті з друкованою основою. Вправа 1, с. 22
  • Діти, відкрийте, будь ласка, свої робочі зошити на сторінці 22! Прочитайте перше завдання про себе.
  • Що потрібно зробити? (Відповідь учня) Починайте виконувати!
  • Які слова і куди ви вставили? Розкажіть нам в парах.
  • Молодці!
    1. Вправа 2, с. 22
  • Діти, давайте розглянемо вправу 2. Прочитайте завдання про себе.
  • Що потрібно зробити? (Відповідь учня) Починайте виконувати!
  • Який надпис відповідає першому малюнку? Другому? Третьому? Четвертому?
  • Молодці!
    1.  Вправа с. 23
  • Діти, давайте розглянемо вправу на с. 23. Прочитайте завдання про себе.
  • Що потрібно зробити? (Відповідь учня) Починайте виконувати!
  • Які прислів’я ми отримали? (Відповідь учнів)
    1.  Творча робота
  • Діти, погляньте, що я до вас принесла! Це український віночок – символ миру. Щоб у світі був мир, ми повинні поважати один одного – бути ввічливими, тобто дотримуватися правил ввічливості, які ми сьогодні розглянули на уроці. (Фото на слайді українського віночку)
  • Що не вистачає у моєму віночку? (Стрічок)
  • Зараз ми з вами їх додамо! Я вам роздам частинки стрічок, а ви повинні на них написати 1 слово ввічливості, які ми сьогодні розглянули на уроці.
  • Після того як ви прикріпите свою частинку стрічки, вам потрібно у своєму робочому зошиті на сторінці 21 дописати слова ввічливості на стрічках такого ж віночка!
  • Молодці!
  1. Підсумок

1.  Вправа «Мікрофон»

- Діти, що сьогодні на уроці ми з вами розглядали?

- Які слова ввічливості ми сьогодні використовували?

- Що вам найбільше сподобалося робити на уроці?

- Ви всі дуже гарно попрацювали, молодці!

- До нових зустрічей!

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
28 червня 2022
Переглядів
1303
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку