Доповідь на педраді "Виховання на цінностях - як один з основних компонентів формування Нової української школи".

Про матеріал
Матеріал містить презентацію, яка може супроводжувати доповідь на тему " "Виховання на цінностях - як один з основних компонентів формування Нової української школи".
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виховання на цінностях – як один з ключових компонентів формування Нової української школи«... Учитель – це той, хто виховує і викохує нашу зміну, це той, хто вкладає в маленькі голівки наших дітей найвищі ідеали людства, прищеплює їм любов до життя і до праці, прекрасне почуття колективу, честь і мужність, ясність у поглядах, безмежну жадобу до знань» М. Т. Рильський

Номер слайду 2

За експертними прогнозами, у 2020 році найбільш затребуваними на ринку праці будуть вміння навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі

Номер слайду 3

Спосіб навчання в сучасній українській школі не мотивує дітей до навчання

Номер слайду 4

«Метою повної загальної середньої освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України, здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, трудової діяльності та громадянської активності». Проект Закону України «Про освіту»

Номер слайду 5

Слово міністра «Коли ми говоримо про нову українську школу, ми перш за все говоримо про новий зміст освіти в цій школі . Діти мають здобути уміння і компетентності ХХІ століття, які узгодженні країнами Європейського Союзу, і які сьогодні потрібні сучасному українцю. Окрім знання рідної державної мови, двох іноземних мов, інформаційних технологій, уміння критично мислити, аналізувати, працювати вкоманді, навичок фінансової грамотності, навчатися впродовж життя бути відповідальними громадянами своєї країни. Нашим дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи» Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич

Номер слайду 6

Морально-етичні цінності:гідність; чесність; справедливість;турбота;повага до життя;повага до себе та інших людей;

Номер слайду 7

Соціально-політичні цінності:свобода;демократія;культурне різноманіття;повага до рідної мови і культури;патріотизм;шанобливе ставлення до довкілля;повага до закону;солідарність;відповідальність.

Номер слайду 8

«Ці́нність — будь-яке матеріальне або ідеальне явище, яке має значення для людини чи суспільства, заради якого вона діє, витрачає сили, час, гроші, здоров'я тощо, заради якого вона живе. … Цінність — властивість того чи іншого предмета, явища задовольняти потреби, бажання, інтереси соціального суб'єкта

Номер слайду 9

НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА – ЦЕ …Школа позитивної соціалізації дитини;Школа спільних дій дитини з дорослими. Школа діагностики розвитку успіхів дитини. Школа ігрової та проектної діяльностіШкола проектування універсальних навчальних дій Школа життєвих задач, але не тільки традиційних, в яких все відомо. Школа розвитку мотивів до пізнання та творчостіШкола системи цінностей та позитивних установок, народжених в діяльності початкова школа.

Номер слайду 10

Напрямки виховної роботи:

Номер слайду 11

Принципи виховання по-новому:1. У концепції НУШ передбачено виховання на загальнолюдських цінностях та патріотизмі. Дітей мають привчати до відповідальності, поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини, екологічної культури, доброти, милосердя, толерантності, терпимості, шанобливого ставлення до сім’ї. Хтось вважає, що звучить все це дещо абстрактно, але то — від оскоми до красивих слів. Насправді ж опитуваннями, психологічним тестуванням, різними іншими методами можна виміряти рівень свободи у школі, довіри, безпеки. Це якраз буде орієнтація на результат, а не на процес. Якщо вдасться створити атмосферу, сповнену свободи, довіри та безпеки, це добре пасуватиме сучасним активним, незалежним дітям, дозволить їм без сором’язливості проявити свої творчі здібності.

Номер слайду 12

2. Виховну програму варто ухвалювати спільно з батьками, а різні тематичні акції краще базувати на дитячій ініціативі, ідеях.3. Прищеплювати цінності гуманізму найкраще через конкретні дії. Загалом, це притаманно НУШ: менше слів — більше дії. Допомога конкретній людині важитиме для дитини значно більше, ніж слова.

Номер слайду 13

4. Звісно, дисциплінарні прочуханки, публічна критика із залученням однокласників — це не виховні моменти, припустимі в НУШ. Навіть обговорення оцінок відтепер ведеться лише зі школярем та його батьками, а не в класі чи на батьківських зборах.5. Шкільне виховання має стати не «каральним». Замість «не можна вчиняти інакше» має стати «так було б ефективно». Завдання школи — вказувати та аналізувати орієнтири, підказувати, як вчинки та цінності людини впливають на інших та на її життя, а також створювати психологічно комфортну атмосферу. І тоді новим освітнім простором називатимемо не лише дизайн класів та сучасне обладнання, а й середовище, яке виховує успішну й щасливу людину.

Номер слайду 14

 «Якщо ви хочете бути улюбленим учителем, дбайте про те, щоб вихованцеві було що у вас відкривати». В. Сухомлинський

Номер слайду 15

Дякую за увагу!Нехай у Ваших задумах завжди буде мудрість, у службових справах - підтримка однодумців, в серці - добре і сонячно від людської вдячності!

pptx
Додав(-ла)
Кулініч Оксана
Додано
24 липня
Переглядів
177
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку