Дорожній рух знай – життя зберігай!

Про матеріал
Перевірити і закріпити знання учнів із правил безпечного переходу проїжджої частини дороги; повторити сигнали світлофора, навчитися орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків; розвивати увагу, виховувати обережність, спостережливість, культуру поведінки на вулицях міста та околицях.
Перегляд файлу

 КЗ КОР «Мостищенська спеціальна школа І-ІІ ст.»

 

ВИХОВНА ГОДИНА

для учнів 4 класу

 Тема:«Дорожній  рух  знай – життя зберігай!»

Картинки по запросу картинки правила дорожнього руху

Мета: перевірити і закріпити знання учнів із правил безпечного переходу проїжджої частини дороги; повторити сигнали світлофора, навчитися орієнтуватися на вулицях міста за допомогою дорожніх знаків; розвивати увагу, виховувати обережність, спостережливість, культуру поведінки на вулицях міста та околицях.

 

 

 Обладнання:

  1. Телевізор
  2. Картки зі знаками дорожнього руху
  3. Сигнальні картки
  4. Макет світлофору

Епіграф

Пішов батько навпростець — не скоро повернеться.
(Народна мудрість)

 

 

Хід виховної години

I. Організаційний момент

Любі учні, дітвора,

Нам у подорож пора.

Та щоб в неї вирушати,

Правила дорожнього руху

Потрібно знати!!!

 

ІІ. Вступна бесіда вчителя

Руху правила єдині,

Їх повинні поважати,

Знати їх усі повинні —

І дорослі, і малята.

Добрий друг наш — знак дорожній

Ставиться не так собі,

Як подружиться з ним кожен,

Допоможе він тобі.

Щоб не трапилося всяке,

Шанувати треба знаки.

На дорозі небезпечно,

Тож обачним будь доречно.

Руху правила єдині,

Знати їх усі повинні.

Шануватимуть їх люди —

Скрізь тоді порядок буде!

  • Про що йдеться у вірші? (про правила дорожнього руху)
  • Для чого потрібні правила дорожнього руху? (для того щоб не трапилося аварій та нещасних випадків)
  • Для кого існують правила? Хто мені нагадає? (для водіїв, пішоходів, пасажирів, велосипедистів)
  • Напевно, ви все всі здогадалися, про що буде йти мова на виховній годині? (Про безпеку на дорозі)
  • Повідомлення теми і мети заняття
  • Тема виховної години «Будь обережним на дорозі»

IІI. Повідомлення теми і мети виховної години

 Дорожній  рух  знай – життя зберігай!

Вихователь: Сьогодні ми з вами вирушимо в уявну подорож під час якої дізнаємося як правильно себе поводити під час дорожнього руху.

І зупинимося на кожному питанні окремо, виділимо для себе багато нової та корисної інформації щодо правильного поводження та безпечного руху на дорозі.

ІV. Основна частина

Вихователь:

  • Чи знаєте ви, що означає слово «Світлофор»?
  • Воно походить від двох слів, нашого – «світло» і грецького «форос» – несе. Отже, у перекладі на нашу мову слово «Світлофор» означає –той, що несе світло.
  • Хто мені підкаже, які кольори має світлофор? (відповіді учнів)
  • Вірно. Це – червоний, жовтий та зелений.
  • А що вони означають? (Робота з макетом світлофора)

Червоний – це тривога. Перехід заборонений.

Жовтий – це увага. Потрібно приготуватися до руху.

Зелений – це спокій. Дозволено рухатися.

  • Молодці! Запам’ятали добре

 

Похожее изображение

 

 

1. Розв’яжи  кросворд:

2

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По горизонталі:

1. Стоїть на одній нозі, допомагає вулицю перейти. (Світлофор)

2. Кінець дороги (Тупик)

По вертикалі:

1. Двоколісний механічний вид транспорту. (Мотоцикл)

2. Назва вантажної машини (Самоскид)

 

2. Продовж  твердження:

Доповни правила переходу вулиці пішоходами.

1. Пішоходи повинні переходити проїжджу частину вулиці по пішохідних …

 (переходах)

2. Якщо є світлофор, то йти треба тільки на … (зелене світло)

3. Якщо переходів немає, то дорогу слід переходити на перехрестях по лінії тротуару  або … (узбіччя)

4. Перед тим, як переходити дорогу з двостороннім рухом, подивися …

(ліворуч). Якщо проїжджа частина вільна, можна йти.

5. Дійшовши до середини дороги. Слід зупинитись і подивитись …(праворуч).

6. Якщо почався рух транспорту, потрібно зупинитись на …(острівці безпеки)

7. Якщо проїжджа частина вільна, потрібно завершити …(перехід)

8. Щоб перейти дорогу з одностороннім рухом, треба подивитися в сторону, … (протилежну руху транспорту).

9. Якщо транспорту немає, то …(потрібно завершити перехід, не зупиняючись на середині дороги).

 

3. З’єднай стрілками:

Очікуючи на транспорт…

… не притуляйся до дверей, не стій на сходинках

На зупинках не повертайся…

 

… ззаду

Коли підходить машина…

 

… спереду

Автобус обходь…

 

… спиною до транспорту

Тролейбус обходь …

… не намагайся стати у перший ряд

Трамвай обходь …

 

… ззаду

Під час руху пасажирського транспорту…

… стій на зупинці разом з іншими людьми

4.Фіз..хв  «Світлофор»

 - Зараз ми пограємо у гру «Світлофор». Я буду називати колір і виконувати певні рухи, а ти будь уважною і виконуй те, що я говорю. Це гра на увагу.

Червоний - руки вгору;  жовтий -  присідання; зелений-руки вперед.

5. «Дорожні  знаки»

Дорожні знаки треба знати завжди!

Вони врятують тебе від біди!

Кожній команді по черзі показують дорожні знаки. Діти повинні їх назвати і розповісти про призначення .

                              

                            gallery_AnNat_Vyezd_zapreschen_(kopiya)   - Вїзд заборонено;

 

                            0010-022-Esli-ty-vidish-takie-znaki-znachit-rjadom-zheleznaja-doroga-ili  - Залізничний переїзд зі шлагбаумом;

 

                            1_21  - Діти!

 

 

                             60_4  - Пішохідний перехід;

 

 

                            33_4  - Подача звукового сигналу заборонена;

 

                              355-10   - Підземний пішохідний перехід;

 

                            1_15v0- Слизька дорога;

 

 

                            413  - Рух праворуч.

 

                                 Описание: http://nevaznak.com/media/images/001d0e4251d5b820efaf5c35b8a83d1e.jpeg  -  Перехрестя

«Загадкова»

Тягнеться нитка, а в клубок не змотаєш.  (Дорога)

Два брати спереду гудуть,

За ними двоє ще женуться,

Біжать, ніяк не доженуть,

Об землю спересердя труться.  (Колеса)

Я літаю, я літаю, я зірки на крилах маю,

І мотор у мене є, що життя мені дає.  (Літак)

Маленькі будиночки по місту біжать,

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять.    (Трамвай, тролейбус)

Дім по вулиці іде, на роботу всіх везе –

Не на курячих лапках,  а в гумових чобітках.  (Автобус)

Полотно, а не доріжка,

Кінь біжить сороко ніжка.  (Поїзд)

Тримається за проводи і бігає туди-сюди,

А за нею з  десяток близнюків-дитяток. (Електричка)

 

V. Заключна частина

 

Вікторина

- Людина, яка керує автомобілем?                                              (водій)

- Яке світло світлофора дозволяє рух?                                       (зелене)

- Людина, яка іде по тротуару?                                                   (пішохід)

- Яка частина вулиці найбільш небезпечна?                             (проїжджа)

- Спеціальна дорожня розмітка для переходу дороги?             (зебра)

- Яке світло світлофора забороняє рух?                                     (червоне)

 

VІ. Підсумок виховної години

Я вдячна вам за вірні відповіді  і за активність,  переконалася в тому, що з правилами дорожнього руху ви знайомі. Насправді це досить серйозна справа, яка вимагає уважності, спостережливості та обережності.

Молодці, я сподіваюсь що ваші знання про правила дорожнього руху збережуть вам здоров’я і життя.

docx
Додано
20 листопада 2019
Переглядів
2147
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку