ТВІР-ІНТЕРВ’Ю
ЦИКЛ : МУЖНІ ЛЮДИ НАШОГО КРАЮ
МУЖНЯ ЛЮДИНА НАШОГО КРАЮ
Війна. Яке страшне слово. Війна - це горе і страх. Війна - це розруха і смерть. Все більше часу відділяє нас від Великої Перемоги. Все менше залишається людей, які здобули цю Перемогу. І тим дорожче для нас спогади ветеранів, які пройшли війну.
Мажуга Степан Михайлович народився 5 травня 1927р. в селі Убежичі Репкенсьукого району (Чернігівська область). В свої 17 років (1944р.) визваний на війну в Радянську Армію. Служив у Новгород-Волинську (Житомирська область) в обласному полку, як передач зв’язку (связист). Також служив у ГДР у місті Дессау, вільно говорить німецькою, був замінителем командира по політичним справам. Всього служив 35 років за свою Батьківщину – Україну.
На запитання – «Чи боялись ви йти на війну» - Степан Михайлович відповів, що в той час- це була честь іти боротися за свою країну. Тоді вбивати ставало автоматизмом для будь-якого солдата. Чи змінив би він минуле ? – Ні, адже не жалкує про свої минулі дії.
Степан Михайлович розповідає, що коли служив у політичній частині, то мав справу з багатьма національностями, але люди не звертали увагу на це. Вони дивилися на людину її характер, якості.
Він також засуджує наш світ, що існує без дружності й поваги, без професіоналізму. Багато людей не виконують професійно свої обов’язки, Так або Ні – це має бути вибір професійної людини, не має існувати ніяких коливань, через це зрушується вся система. Люди не є дружні, і через це існують роздільності між народами. Ветеран навів приклад : у Закарпатті існує безліч національностей, але немає великих конфліктів між ними.
Степан Михайлович надіється, що ситуація в Україні зміниться на краще з появою нового президента, а також, що люди будуть більше прислуховуватись один до одного.
За повне виконання обов’язків має ряд нагород : Орден Б. Хмельницького, Медаль за відвагу,Медаль за військові досягнення ... Мажуга Степан Михайлович є також учасником Венгерських і Словацьких змін у 1956 і 1968 роках.
Війна завжди несправедлива, особливо до тих, хто загинув. Але подвиг їх пам’ятати треба. «Згадаємо всіх поіменно, серцем згадаємо своїм. Це потрібно не мертвим. Це потрібно живим…»
Ерп Адріан
9-А клас
СШ № 5 м.Ужгород
Вчитель : Савко Н.Г.