Рельєф — сукупність всіх нерівностей поверхні Землі. Будь-яка нерівність поверхні Землі являє собою форму рельєфу, яка має висоту, площу та обриси.
Номер слайду 3
ВИСОКО ПІДНЯТІ ДІЛЯНКИ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ, ЩО МАЮТЬ РОЗЧЛЕНОВАНИЙ РЕЛЬЄФ, НАЗИВАЮТЬ ГОРАМИ. СУКУПНІСТЬ ГІР, ЯКІ РОЗТАШОВАНІ ПОБЛИЗУ ОДНА ВІД ОДНОЇ, МАЮТЬ ОДНАКОВЕ ПОХОДЖЕННЯ І СФОРМУВАЛИСЯ В ОДИН ПЕРІОД, НАЗИВАЮТЬ ГІРСЬКОЮ СИСТЕМОЮ.
Номер слайду 4
Найвідомішими гори в світі Гімалаї, Анди, Альпи, Кордильєри. В Україні — Карпати і Кримські гори. Дивовижні Карпати. Кримські гори
Номер слайду 5
УТВОРЕННЯ ГІРСКЛАДЧАСТІ ГОРИВУЛКАНІЧНІ ГОРИВИНИКЛИ ПІД ЧАС ЗІШТОВХУВАННЯ ЛІТОСФЕРНИХ ПЛИТ — ЧАСТИН ЗЕМНОЇ КОРИУТВОРЮВАЛИСЯ В МІСЦЯХ РОЗЛОМІВ ЗЕМНОЇ КОРИ
Номер слайду 6
ЗАЛЕЖНО ВІД ВИСОТИ, ГОРИ ПОДІЛЯЮТЬ НА НИЗЬКІ (ДО 1000 МЕТРІВ), СЕРЕДНІ (1000–2000 МЕТРІВ) ТА ВИСОКІ (ПОНАД 2000 МЕТРІВ). ВИСОТА ПІКУ ЕВЕРЕСТУ СТАНОВИТЬ 8 848 МАЛЬПИ ВИСОТА — ДО 4810 М (ГОРА МОНБЛАН)
Номер слайду 7
КРИМСЬКІ ГОРИ ВВАЖАЮТЬ НИЗЬКИМИ, А КАРПАТИ — СЕРЕДНІМИ ЗА ВИСОТОЮ. КРИМСЬКІ ГОРИ КАРПАТИ
Номер слайду 8
ГОРИ ПОСТУПОВО РУЙНУЮТЬСЯ ПІД ДІЄЮ ВІТРУ, ВОДИ, РІЗКОЇ ЗМІНИ ТЕМПЕРАТУР, ЛЬОДОВИКІВ.
Номер слайду 9
Деякі гірські породи розчиняються у воді. Вода в земній корі вимиває солі, вапняки, гіпси. На цьому місці утворюються порожнини — печери. Печера має вихід назовні та може бути різної глибини й довжини. Печера «Попелюшка»
Номер слайду 10
У деяких печерах можна побачити дивовижні «бурульки», що звисають зі стелі. Це сталактити. Назустріч сталактитам із дна печер так само повільно ростуть сталагміти. Пройде багато часу, коли вони з’єднаються в дивні колони.