Дружба – то найбільший скарб. В. Нестайко «Просто Олесь друг» (скорочено). Продовжити роботу над оповіданням В. Нестайко «Просто Олесь друг»
Літературне читання 4 клас
Дружба – то найбільший скарб. В. Нестайко «Просто Олесь друг» (скорочено)(продовження).
Мета: продовжити роботу над оповіданням В. Нестайко «Просто Олесь друг», формувати читацькі навички, навчити визначати настрій твору, передавати своє ставлення до змісту виразним читанням, розвивати критичне мислення, уяву, мовне чуття, виховувати почуття дружби.
Обладнання: малюнки капелюшків, картки, портрет В. Нестайка, кубик.
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Мовленнєва розминка
Ро-ро-ро – ти твори добро;
Ити-ити-ити – нам у добрі жити;
Ать-ать-ать – хай всі добро творять;
Ім-ім-ім – нам весело всім.
Сів шпак на шпаківю,
Заспівав шпак півню:
«Ти не вмієш так , як я –
Так, як ти, не вмію я».
ІІІ Перевірка домашнього завдання.
Гра «Чарівний кубик». На гранях кубика записані запитання.
ІV Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Гра « Очікування»
Відповіді на ці запитання нам допоможе знайти оповідання В. Нестайко «Просто Олесь друг».
V Осмислення нового матеріалу.
Читання стовпчиків «буксиром», за вчителем мовчки, «хором».
Збагнув
Мешкають
Звичайних
Всміхнувся
Погляд
Досада
Ввечері
Хлоп’ята
Фізкультхвилинка
Створіть разом павутинку. З’єднайте слова за значенням.
Збагнув
Досада
Водою не розіллєш
Справити враження
сподобатися
нерозлучні друзі
здогадався
жаль
Завдання для груп.
1 група «Білі капелюшки». - Перекажіть за планом.
2 група « Чорні капелюшки» (колір критики).
- Що не сподобалося в тексті?
3 група « Зелені капелюшки» (колір творчості).
- Яку пораду ви дали б хлопчикам?
4 група «Жовті капелюшки» (колір позитиву).
– Яку користь ви отримали від змісту тексту?
5 група «Червоні капелюшки» (колір емоцій).
– Яким є ваше ставлення до того, що ви прочитали?
5 група «Сині капелюшки».
– Яке з прислів’їв виражає головну думку оповідання?
Річ краще нова, а дружба – стара.
Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
Що тобі не мило, другові не зич.
Не варто з другом сваритися, бо доведеться миритися.
Друга у скруті пізнають.
Дружба та братство – найбільше багатство.
У лиху годину впізнати вірну людину.
VІ Рефлексія. Підведення підсумків.
Гра « Закінчіть речення»
VІІ Домашнє завдання.
Навчитися читати за особами і переказувати за планом.
Річ краще нова, а дружба – стара.
Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.
Не карай, Боже, нічим, як другом лихим.
Що тобі не мило, другові не зич.
Не варто з другом сваритися, бо доведеться миритися.
Друга у скруті пізнають.
Дружба та братство – найбільше багатство.
У лиху годину впізнати вірну людину.
Розвиток критичного мислення учнів на уроках літературного читання в третьому класі.
Тема: Д.Павличко «На щастя».
Стратегія «Кубування» (письмово)
Стратегія «Гронування»
висить металева
приносить Підкова півовальна
удача лінь
Лексична робота. Робота в парах.
Ніхто не цікавий знати пам’ятник
Кінь, підкований золотом той, хто багато хоче знати
Підкований стоїть століттями байдужий
Допитливий стоїть багато років