Клас: 6 - Б
Тема: Ефекти анімації, рух об’єктів в презентаціях.
Мета:
Тип уроку: уроку формування умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійний проектор, комп’ютери, мультимедійний екран, електронний тест, програма MS PowerPoint, інструкції до виконання практичної роботи.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Емоційний барометр.
Доброго дня шановні учні! У нас сьогодні незвичайний урок, під час якого ми познайомимось із поняттям анімації та типами анімаційних ефектів; навчимося додавати анімаційні ефекти до об’єктів слайда та створювати ефекти зміни слайдів, а також повторимо та закріпимо знання, що стосуються створення слайдів, а допоможе нам в цьому програма PowerPoint. Сьогодні ви повинні бути: Уважними
Старанними
Працьовитими
Ініціативними
Тож бажаю вам, УСПІХУ, дорогі діти.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Відкрийте зошити і запишіть 29 листопада, класна робота та тему нашого уроку «Ефекти анімації, рух об’єктів в презентаціях».
Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі (3 хв):
А зараз давайте згадаємо правила поведінки в комп’ютерному класі. Я буду вам казати початок речення, а ви доповніть його.
Не можна розпочинати роботу без … (дозволу вчителя).
Не торкайся … (шнурів, розеток).
Відстань до монітора має бути … (50 см).
Не торкайся пальцями екрана … (монітора).
За комп’ютерним столом не можна … (їсти й пити).
Давайте пригадаємо, а що ми вже знаємо про програму PowerPoint? Для цього виконаємо невеличке тестове завдання.
Прийом «Інформаційна розминка».
На мультимедійному екрані ви бачите питання з варіантами відповідей. Відповідати ви будете на своїх комп’ютерах. Виконуючи, пам’ятайте «Це не змагання, а творче суперництво!», тож працюємо якісно і швидко.
1. Як називається одна сторінка презентації?
2. Як називається перший слайд комп'ютерної презентації?
3. Презентація – це
4. Для створення, оформлення та показу презентації використовують
5. Для демонстрації готової презентації слід
6. Що можна вставити на слайди презентації
Молодці! Ви справилися з цим завданням. Наступна вправа…..
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Оскільки ви гарно попрацювали, тому ми можемо перейти до вивчення нової теми. Я пропоную вам розшифрувати анаграми, в яких зашифровані основні поняття теми уроку:
ЕНПЯЗТЦЕІРА – Презентація
МАНЦІІАЯ – Анімація.
IV. Вивчення нового матеріалу.
То що ж таке анімація? (відповіді учнів)
Анімація – це рух, або видозміна об’єктів на екрані.
У недавньому минулому художники-мультиплікатори створювали свої фільми вручну. Щоб передати рух зображення їм доводилося робити тисячі малюнків, що відрізняються один від одного незначними змінами. Потім ці малюнки перезнімалися на кіноплівку.
Але, сьогодні, з розвитком комп’ютерних технологій надати рух тексту або графічному зображенню може чи не кожен з вас. Існує багато різноманітних програм, які дозволяють це робити:
Найбільш простий спосіб здійснення анімації відбувається за допомогою програми PowerPoint.
А як ви думаєте, з якою метою здійснюється анімація в презентаціях? (думки учнів)
Отже, анімація об’єктів на слайдах здійснюється з метою:
Анімацію в презентації можна встановлювати для об’єктів які розміщуються на слайдах і для самого слайду.
А хто з вас створював комп’ютерні презентації до того, як ми з вами почали вивчати цю тему?
А хто в своїх презентаціях використовував анімаційні ефекти?
АНІМАЦІЙНІ ЕФЕКТИ
Анімаційні ефекти можуть супроводжувати:
• зміну слайдів;
Ефект при переході до наступного слайда можна встановити так: Анимация/ Переход к этому слайду і вибрати потрібний ефект.
Якщо цей ефект застосовується лише до одного слайда, то виберіть Применить. Якщо цей ефект ви хочете застосувати до зміни слайдів усієї презентації, виберіть Применить ко всем.
• появу та відображення об'єктів слайда.
До будь-якого об'єкта слайда (тексту, рисунків, таблиць тощо) можна застосувати анімаційний ефект. Будь-який об'єкт, розміщений на слайді, можна примусити виникнути на екрані незвичайно: поступово виявитися, вилетіти збоку, розвернутися до заданого розміру, зменшитися, спалахнути, обертатися і так далі.
Перш ніж застосовувати ефекти, необхідно визначити, які об'єкти будуть анімовані, в якому порядку вони з'являтимуться під час демонстрації, який саме анімаційний ефект буде застосований після їхньої появи на екрані, з якою метою і скільки він триватиме.
До розташованих на слайді об’єктів можна застосувати чотири основні типи анімаційних ефектів. Якщо ефект не заданий, то об’єкт з’являється в тій області, де він розташований на слайді.
Для одного об’єкта можна створити кілька анімаційних ефектів. Наприклад, ефект входу, виділення й ефект виходу. Крім того, для всіх ефектів можна встановити швидкість відтворення.
Щоб встановити порядок появи об'єктів на екрані, необхідно виконати такі дії: Анимация/ Настройка анимации вибрати Добавить эффект. Вибрати порядок появи об'єктів на екрані. У діалоговому вікні Настройка анимации необхідно вказати, яким чином буде здійснено анімацію: після натискання на кнопку миші (по щелчку) чи автоматично (с предыдущим, после предыдущего) через вказаний проміжок часу.
Можна вибрати й звуковий ефект (стандартний, стереозвук, синтезований чи записаний із мікрофона), в супроводі якого об'єкт з'являтиметься на екрані.
Вчитель розповідає і демонструє, як встановити анімаційні ефекти до об’єктів слайду і застосування анімації до самого слайду.
Отже, ми з вами познайомилися з алгоритмами використання анімацій. У кожного з вас є алгоритм додавання анімаційних ефектів, який ви вклеїте собі в зошити і будете використовувати при створення цікавих анімованих презентацій.
VІ. Застосування набутих знань.
Фізкультхвилинка для зняття зорової та м’язової напруги.
Інструктаж з техніки безпеки. (Інтерактивна вправа за комп’ютером)
Знання, які ви отримали на сьогоднішньому уроці ви закріпите виконавши практичну роботу.
Але перш ніж ви приступите до виконання практичної роботи, я хочу дати вам деякі поради, щодо використання анімаційних ефектів:
Отже ваше завдання: завантажити програму Місrosoft РоwerРоіnt, заповнили слайди текстовою і графічною інформацією і налаштувати анімаційні ефекти у своїх презентаціях. Матеріали знайдете в папках.
У своїй роботі використовуйте інструкції до практичної роботи і пам’ятки щодо використання анімацій.
Бажаю вам успіхів і творчого натхнення!
VІІ. Підведення підсумків.
А зараз я пропоную переглянути презентацію, яку ми з вами створили з налаштованою анімацією. (перегляд роботи учнів). Молодці! Всі справилися дуже добре.
Вправа „Незакінчене речення”. Увага, перше твердження.
Добре. Ви молодці!
Рефлексія.
Дякую вам за урок! Сьогодні мені дуже сподобалося з вами працювати. Скажіть будь-ласка, що саме ви запам’ятали, або чого навчились на сьогоднішнім уроці? До побачення.
VІІІ. Домашнє завдання.
1