Урок 8. Етапи розробки презентації. Елементи дизайну презентацій. Вимоги до презентації. Стильове оформлення слайдів презентації. Макети слайдів.
Мета:
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення призначення та вимог до презентації, понять: макет слайда, дизайн слайда, дизайн презентації.
ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку; мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя. Презентація – це візуальний супровід виступу доповідача, а тому вона має зацікавлювати глядачів своїм дизайном і особливістю подання матеріалу. Ви дізнаєтесь на уроці, як зробити презентацію цікавою і якісною.
IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
За якими етапами створюють презентацію?
Ви вже створювали комп'ютерні презентації для супроводу виступів під час захисту навчальних проектів чи представлення деяких матеріалів на уроках.
Знаєте, що успіх виступу залежить не тільки від умінь висловлювати свою думку та презентувати власні результати, а й від якості підготовлених матеріалів та презентації.
Створення якісної презентації складається з таких етапів:
Презентації розраховані, як правило, на перегляд не лише однією особою, а певною групою. Залежно від цього презентація може, бути:
Під час створення презентації слід враховувати:
Мету — почніть із визначення суті того, що потрібно донести до аудиторії, та конкретизації фактів і форм їх подання для відповідної аргументації. Застосування таблиць, діаграм, схем, вдало дібраних зображень тощо сприяє кращому сприйняттю даних та є зручною формою для їх аналізу;
Аудиторію, для якої створюється презентація: вік, навчальні інтереси, пізнавальні інтереси, психологічні особливості тощо.
Приміщення, де планується демонстрація, та його обладнання.
Як створити якісну презентацію?
Існують такі загальні рекомендації щодо наповнення слайдів та оформлення презентацій.
Значною допомогою при створенні презентації є попереднє ознайомлення з критеріями, згідно з якими можна оцінити її якість. Загальні критерії оцінювання,, можуть бути змінені відповідно до мети створення презентації та особливостей цільової аудиторії.
Загальні критерії оцінювання презентації
Зміст
Дизайн
Як користуватись макетами слайда?
Для більшості презентацій, які планують використати для супроводу усного виступу, доцільно застосовувати таку класичну структуру.
Проектувати презентацію краще без комп'ютера — на папері або використовуючи нотатки. Проектування передбачає створення структури презентації: послідовність та призначення кожного її слайда та схема розміщення різних об'єктів на кожному слайді:
Як і в текстовому документі в середовищі текстового процесора, структуру презентації в середовищі й створення визначають заголовки та підзаголовки слайдів.
Щоб швидко переглянути структуру презентації в Microsoft PowerPoint, слід обрати вкладку Подання Подання структури.
Слайди презентації можуть містити різні об'єкти:
Які саме об'єкти міститиме слайд та як вони будуть розміщуватися один відносно одного, визначає макет слайда.
У Microsoft PowerPoint при додаванні нового порожнього слайда до презентації за допомогою інструмента Створити слайд, що розміщений на вкладці Основне, можна вибрати потрібний макет для поточного слайда.
За замовчуванням до першого слайда застосовується макет Титульний слайд, що містить заголовок у верхній його частині та підзаголовок.
При виборі макета Заголовок і вміст визначаються області для введення заголовка та вставляння об'єкта. Для вибору типу об'єкта на екрані відображається набір значків, що відповідають об'єктам:
Для зміни макета раніше створеного слайда потрібно виділити його, обрати інструмент Макет на вкладці Основне й у списку доступних макетів слайдів обрати необхідний.
Робота з підручником: § 5
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
Підручник ст. 47
VIІ. Підбиття підсумків уроку
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 5 ст. 44-47
ІХ Оцінювання роботи учнів