Фізико-астрономічний брейн -ринг

Про матеріал
Фізико-астрономічний брейн -ринг Фізика – це ємність слова! Фізика для нас – не просто звук! Фізика – опора і основа Всіх без виключення наук.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Фізико-астрономічний брейн -ринг

Номер слайду 2

Фізичний брейн-ринг Фізика – це ємність слова! Фізика для нас – не просто звук! Фізика – опора і основа Всіх без виключення наук.

Номер слайду 3

Розминка

Номер слайду 4

1. Тіло з однією закріпленою віссю?

Номер слайду 5

МАЯТНИК

Номер слайду 6

2. Найдрібніша частинка речовини?

Номер слайду 7

АТОМ

Номер слайду 8

3. Що важко змінити в рідині? Відповідь: ОБ’ЄМ

Номер слайду 9

4. Ядро атома гідрогену? Відповідь: протон

Номер слайду 10

5. Що допоможе знайти голку в стіжку сіна? Відповідь: магніт

Номер слайду 11

6. Позитивно чи негативно заряджений атом? Відповідь: йон

Номер слайду 12

7. Рух, що повторюється? Відповідь: коливання

Номер слайду 13

8. Скільки планет в Сонячній системі?

Номер слайду 14

Вісім

Номер слайду 15

9. Третя від Сонця планета

Номер слайду 16

Земля Земля утворилася з сонячної туманності близько 4,5 млрд. років тому і незабаром після цього набула свого єдиного природного супутника - Місяця.

Номер слайду 17

10. Найбільша планета Сонячної системи

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Перший тур

Номер слайду 20

1. Яка рідина найважча? Відповідь: ртуть

Номер слайду 21

2.Який найбільший магніт ви знаєте?

Номер слайду 22

Відповідь: Земля

Номер слайду 23

3. Живе-лежить. Помре-біжить. Відповідь: Сніг

Номер слайду 24

4.   Дворянин, який майже божественним розумом першим довів з факелом математики рух планет, шляхи комет і приливи океанів ... На питання, яка природа сил тяжіння, відповів: ”Не знаю, а гіпотезу вигадувати не бажаю”.

Номер слайду 25

Відповідь: Ісаак Ньютон

Номер слайду 26

5.Найлегший газ у повітрі? Відповідь: Водень.

Номер слайду 27

6. Як людина може збільшити тиск на землю вдвічі? Відповідь: Якщо стане на одну ногу!

Номер слайду 28

7.Одиниця кількості речовини? МОЛЬ

Номер слайду 29

8. Коливання, що поширюється в просторі? Відповідь: хвиля

Номер слайду 30

9. Найвіддаленіша від Сонця планета

Номер слайду 31

Номер слайду 32

10. Планета, яка весь час оточена кільцями

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Другий тур

Номер слайду 35

1.Чому на Місяці космонавти розмовляють по рації навіть тоді, коли знаходяться близько один від одного?

Номер слайду 36

Відповідь: На місяці немає повітря і звук там не поширюється.

Номер слайду 37

2. Як знайти голку в піску? Відповідь: Один із способів – використання магніту.

Номер слайду 38

3. Хто стоїть лише тоді, коли біжить, а як стане, то падає? Відповідь: велосипед

Номер слайду 39

4. Чому тролейбусна повітряна лінія має два проводи, а трамвайна - лише один? Відповідь: другим проводом є рейки

Номер слайду 40

5. Хто у XVIII столітті запропонував надійний спосіб захисту від блискавок шляхом установки блискавковідводів.

Номер слайду 41

6. У воді родиться і води боїться. У воді росте, кохається Кинь у воду, то злякається. Відповідь: сіль

Номер слайду 42

7 . Все розкажу хоч і без язика, Коли буде ясно, а коли – хмарно. Відповідь: барометр

Номер слайду 43

8. Все, що бачить – нам покаже й на недоліки всі вкаже. Як маленьке – то лежить, більше –на стіні висить Відповідь: дзеркало

Номер слайду 44

9. Найближча до Сонця планета

Номер слайду 45

Номер слайду 46

10. Центральне тіло в Сонячній системі

Номер слайду 47

Сонце

Номер слайду 48

фінал

Номер слайду 49

1. Яку роль відіграє хвіст у білки? Відповідь: Парашут. Падаючи, білка розпушує хвіст.

Номер слайду 50

2. Як лисиця використовує свій великий пухнастий хвіст під час бігу? Відповідь: руль, який дає змогу робити круті повороти.

Номер слайду 51

3. Чому собака у спеку висовує свій язик? Відповідь: потові залози у собаки знаходяться на язиці…. (охолодженню організму)

Номер слайду 52

4. Куди вступиш – всюди маєш. Хоч не бачиш, а вживаєш. Відповідь: повітря

Номер слайду 53

5. Прозорий мов скло, а не вставиш у вікно? Відповідь: Лід.

Номер слайду 54

6. Без ніг біжить, без вогню горить? Відповідь: електрика

Номер слайду 55

7. Чому в морозну погоду сніг рипить під ногами?

Номер слайду 56

Відповідь: Руйнуються кристалики – сніжинки.

Номер слайду 57

8. Яка планета рухається навколо Сонця, « лежачи на одному боці»?

Номер слайду 58

Номер слайду 59

9. Планета, яка за яскравістю займає третє місце після Сонця і Місяця

Номер слайду 60

Номер слайду 61

10. Червона планета Сонячної системи

Номер слайду 62

Номер слайду 63

Номер слайду 64

Пояснити, про які механічні явища ідеться у віршах Пливли ми радісно гуртом; Ti парус прямо нагинали, Ti одностайно ударяли Об воду веслами. (М. Рильський) (Взаємодія тіл..) * * http://aida.ucoz.ru

Номер слайду 65

Пояснити, про які механічні явища ідеться у віршах В день ясний горіло сонце, Нерухомо вітер спав. Нерухомо в мертвій тишi Степ незайманий стояв. А на півдні за лісами Колихалось море трав, То над степом буйний вітер На шовкових струнах грав. (О. Олесь) (Відносність руху.)

Номер слайду 66

Пояснити, про які механічні явища ідеться у віршах Уci ми piвнi перед ним — I cвітлi, й темні, й pyci. Коли й на місці на однім, То все одно ми в pyci. A він спішить, а він летить, Бо вічності він служить. Якщо прогавити хоч мить, То вже не надолужить. Що це? (Час.)

Номер слайду 67

Фізичне лото(2 учні відповіді пишуть на дошці) 1). Наука про pyx i взаємодію тіл. 2). Назва руху, який вивчається у розділі «Кінематика». 3). Рух, під час якого швидкість тіла змінюється однаково за piвні інтервали часу. 4). Час, протягом якого тіло робить один оберт по колу. 5). Напрямлений відрізок прямої, що сполучає початкове положення тіла з його наступним. Biдnoвiді: 1). Механіка. 2). Pівномipний. 3). Рівноприскорений. 4). Період. 5). Переміщення.

Номер слайду 68

Фізичне лото 6). Розділ фізики, у якому вивчаються причини зміни стану тiла. 7). Кількіть обертів тіла навколо центра обертання за одну секунду. 8). Фізична величина, що дорівнює відношенню зміни миттєвої швидкості тіла до інтервалу часу, протягом якого ця зміна відбулася. 9). Зображення на рисунку, що характеризує зміну координати тіла з часом. 10). Видатний італійський фізик, механік, астроном. Biдnoвiді: 6). Динаміка. 7). Частота. 8). Прискорення. 9). Графік. 10). Галілей.

Номер слайду 69

Фізичне лото 11). Прилад для вимірювання сили. 12). Позасистемна одиниця часу. 13). Один iз найвидатніших фізиків i математиків, який сформулював загальні закони механічного руху, відкрив закон Bcecвiтньoгo тяжіння. 14). Фізична величина, яка спричиняє зміну стану руху тіла. 15). Розділ механіки, що вивчає рух без урахування сил, які його спричиняють. Biдnoвiді: 11). Динамометр. 12). Година. 13). Ньютон. 14). Сила. 15). Кінематика.

Номер слайду 70

Micтo Ерудитів Запитання 1. . Старогрецький учений Арістотель, доводячи невагомість повітря, зважував шкіряний мішок без повітря і той самий мішок з повітрям. Вага в обох випадках була однакова. Чого не врахував Арістотель, вважаючи на основі цих дослідів, що повітря невагоме? Відповідь: Арістотель не врахував виштовхувальну силу, яка дорівнює вазі повітря. Запитання 2. Чому під час польоту на літаках не рекомендується мати в кишені авторучки з чорнилом? Відповідь: Витече чорнило.

Номер слайду 71

Micтo Ерудитів Запитання 3. Учень вважає, що під час занурення тіла в рідину його вага зменшується. Обґрунтувати хибність висновку учня. Відповідь: Вага – міра взаємодії тіла з опорою, зумовлена силою тяжіння; Під час занурення тіла, підвішеного до гачка динамометра, в рідину послаблюється його взаємодія з гачком динамометра, але ж виникає взаємодія тіла з другою опорою – рідиною. Запитання 4. Що змушує рухатись рідину за поршнем медичного шприца? Відповідь: Атмосферний тиск.

Номер слайду 72

Micтo Ерудитів Запитання 5. Чому повітряна куля, досягнувши деякої висоти , перестає підніматися? Що робить астронавт, щоб піднятися вище? Відповідь: Зменшується сила піднімання, викидає баласт. Запитання 6. Під час пострілу в круто зварене яйце в ньому утворюється отвір. Чому ж під час пострілу в сире яйце воно розлітається в усіх напрямках? Відповідь: Рідина передає тиск у всі сторони однаково.

Номер слайду 73

Місто Кмітливих Запитання 1. Щоб підводний човен занурився у воду, частину його об'єму заповнюють водою. Чи змінилася при цьому маса човна? Чи змінилася при цьому виштовхувальна сила води? Що тепер більше: виштовхувальна сила чи сила тяжіння, яка діє на човен? Відповідь: Змінилась маса, не змінилась сила, FT>FA. Запитання 2. Чому кропива навіть при слабенькому дотику легко розрізає клітини тіла людини? Відповідь: Тонкі сторони листочків, а тиск високий.

Номер слайду 74

Місто Кмітливих Запитання 3. Підводний човен сплив на поверхню води в Північному Льодовитому океані і обледенів. Важче чи легше буде йому тепер опускатися під воду? Відповідь: Важче буде опускатися під воду. Запитання 4. Чи можна за допомогою гумового шланга з тонкими стінками значно розрідити газ в якій-небудь посудиш? Чому? Відповідь: Ні, атмосферний тиск їх стисне.

Номер слайду 75

Місто Кмітливих Запитання 1. Чому не можна гасити нафту чи гас водою під час їх горіння? Відповідь: Вони плавають на поверхні води. Запитання 2. Як змінюється тиск газу в герметичне закритій посудині з підвищенням температури? Чому? Відповідь: Збільшується, бо збільшується швидкість руху молекул.

Номер слайду 76

Місто Знавців 1. Усе життя ходить, а з місця не сходить. (Годинник) 2.Що видно, коли нічого не видно? (Туман) 3.Висить груша, а не з'їсти. (Електролампочка) 4.Тепла гармошка весь дім обігріває. (Парове опалення) 5.Висить на стіні і в той же час падає. (Барометр) 6.Вона Сонцю найрідніша, вона в спеку -наймиліша. (Вода)

Номер слайду 77

Місто Знавців Я хоч і маленький, так удаленький, варто глянути на мене — і відразу знатимеш свій шлях. (Компас) 2.Ростом невеличка, ні звір, ні пташка, а землю риє, будинок будує. (Лопата) 3.Маленьке, кругленьке, все поле оббіга. (Око) 4.Скільки бий — воно не плаче, і не злиться, тільки скаче. (М'яч)

ppt
Пов’язані теми
Астрономія, Розробки уроків
Додано
21 грудня 2021
Переглядів
627
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку