Формати аудіо- та відеофайлів. Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа. Захоплення аудіо та відео, створення аудіо- та відеофрагментів

Про матеріал
Конспект уроку для 8 класів з теми "Формати аудіо- та відеофайлів. Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа. Захоплення аудіо та відео, створення аудіо- та відеофрагментів"
Перегляд файлу

Тема. Формати аудіо- та відеофайлів. Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа. Захоплення аудіо та відео, створення аудіо- та відеофрагментів

 

Мета: охарактеризувати технології опрацювання мультимедійних даних; сформувати поняття про мультимедіа та основні формати аудіо- та відеофайлів; формувати навики роботи з програмами захоплення аудіо та відео.

Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.

Методико-дидактичне забезпечення уроку: підручник Інформатика : підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Й.Я.Ривкінд [та ін.]. – Київ : Генеза, 2016. – 288 с. : іл.; комп’ютери підключені до мережі Інтернет, мультимедійний проектор,  навчальна презентація; програмне забезпечення: Power Point,

Основні терміни і поняття: мультимедіа, грабер, конвертор, рекордер, плеєр, редактор.

 

ХІД УРОКУ:

  1.            Організаційна частина

Привітання, фіксація відсутніх. Організація уваги учнів.

  1.         Мотивація навчальної діяльності

Понад 90 % інформації з навколишнього середовища людина сприймає за допомогою зору і слуху, тому відео- й аудіоматеріали є і найбільш інформативними.

Для створення та перегляду мультимедіа існує багато програм. Ви вже навчилися користуватися деякими з них, наприклад програмами для створення комп’ютерних презентацій, мультимедійним програвачем, графічним редактором тощо.

Під час вивчення даного розділу ви навчитеся створювати й опрацьовувати такі об'єкти мультимедіа, як аудіо та відео, опануєте створення відеокліпу й розміщення матеріалів в Інтернеті.

Отже, ми визначили, що найкращим рішенням проблемної ситуації, буде створення навчального відео. Але як його створити? Які формати мультимедійних файлів нам підійдуть? Яке програмне забезпечення потрібно? Чи можна перетворювати мультимедійний файл на інший формат? В яких випадках це може стати у нагоді?

На всі ці запитання ви отримаєте відповіді протягом уроку.

  1.     Актуалізація опорних знань

    Бесіда за запитаннями.

Які повідомлення є мультимедійними? (Такими повідомленнями є ті, що містять звук, зображення, відео, а не лише текст, і ті, які людина сприймає декількома органами чуття)

Які пристрої використовуються для створення та опрацювання мультимедійних даних?

Інтерактивна вправа    https://learningapps.org/4069347

 

  1.      C:\Users\BARCHENKOVA\Desktop\видео\Klassichieskoie oblako #1.jpgОголошення, представлення теми та очікуваних навчальних результатів

- Давайте розглянемо хмарину слів. Які слова ви бачите? Учні відповідають. 

Оголошується тема урока і мета.

 

Запитання до учнів:

Що таке формат файлу? (Тип (формат) файлу визначає структуру даних у файлі)

Для чого потрібне розширення імені файлу? (Щоб операційна система знала якою програмою відкривати файл)

Які формати файлів та їх розширення імені вам вже відомі? (.doc, .txt, .xls, .ppt, .bmp, .jpg тощо)

Робота по групам на ПК

1 група досліджує формати аудіо- та відео-форматів.

  1.           Формати аудіо- та відеофайлів.

Вам відомі різні формати текстових, графічних файлів, файлів презентацій і електронних таблиць. Аудіо- та відеодані зберігаються у файлах різних форматів. Файли аудіо мають розширення імені - wav, mid, flac, mp3 та ін. Файли відео мають розширення імені - mp4, wmv, mov, flv та ін.

Кожен формат має свої особливості.

До форматів файлів, у яких не використовується стиснення або використовується стиснення без втрати даних, відносяться формати звукових файлів WAVE (або WAV), MIDI, та FLAC.

До форматів файлів, у яких використовується стиснення із частковою втратою даних, відносяться формат звукових файлів MP3, формати файлів для зберігання і відтворення аудіо- та відеоданих WMA/WMV, QuickTime, формати файлів, що частіше використовуються для збереження відеоданих AVI, MP4(MPEG4) та Flash відео.

2 група досліджує види  програмного забезпечення для опрацювання мультимедійних файлів.

  1.           Програмне забезпечення для опрацювання об’єктів мультимедіа.

У зв’язку з тим, що більшість аудіо- та відеоданих стискуються з використанням різноманітних алгоритмів (виконується кодування даних), для їхнього відтворення потрібно застосовувати спеціальні програми, що містять алгоритми кодування і декодування мультимедійних даних. Такі програми називаються кодеками. Кодеки входять до складу програм, що опрацьовують аудіо- чи відеофайли, а також можуть випускатись як додатковий набір програм, наприклад K-Lite Codec.

Ви вже ознайомилися з певними програмами для опрацювання мультимедійних даних - аудіо- та відеопрогравачами. Розглянемо більш загальну класифікацію таких програм.

  1.         Закріплення нових знань і вмінь учнів

Інтерактивна вправа https://learningapps.org/8204948

 

 

Практичне завдання для виконання на комп’ютері.

1. Відкрити онлайн-програму для запису аудіо

https://online-voice-recorder.com/ru/

2.Запишіть у власному виконанні декламацію вірша Т. Г. Шевченка «Заповіт».


Як умру, то поховайте

Мене на могилі

Серед степу широкого

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отойді я

І лани і гори —

Все покину, і полину

До самого Бога

Молитися... а до того

Я не знаю Бога.

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

І мене в сем’ї великій,

В сем’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.


  1.      Підведення підсумків уроку

Виставлення оцінок з аргументуванням.

  1.   Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

Опрацювати § 4.1 у підручнику.

Практично: запишіть у власному виконанні декламацію вірша Т. Г. Шевченка «Думи мої, думи мої…».


Думи мої, думи мої,
Лихо мені з вами!
Нащо стали на папері
Сумними рядами?..
Чом вас вітер не розвіяв
В степу, як пилину?
Чом вас лихо не приспало,
Як свою дитину?..

Бо вас лихо на світ на сміх породило,
Поливали сльози... чом не затопили,
Не винесли в море, не розмили в полі?.
Не питали б люде, що в мене болить,
Не питали б, за що проклинаю долю,
Чого нуджу світом? «Нічого робить»,—
Не сказали б на сміх...

Квіти мої, діти!
Нащо ж вас кохав я, нащо доглядав?
Чи заплаче серце одно на всім світі,
Як я з вами плакав?.. Може, і вгадав...
Може, найдеться дівоче
Серце, карі очі,
Що заплачуть на сі думи,—
Я більше не хочу.

Одну сльозу з очей карих —
І пан над панами!
Думи мої, думи мої,
Лихо мені з вами!

 


Письмово:  скласти глосарій до пройденої теми.

Глосарій — список понять з їх визначеннями. Глосарій складається з двох частин:

  •    точне формулювання терміну в називному відмінку;
  •   змістова частина, об’ємно розкриває сенс даного терміну.
docx
Додано
15 квітня 2020
Переглядів
5473
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку