Розділ 1: Шкільне життя
Урок1-2: Початок нового навчального року. Шкільні предмети. Організація роботи учня. Навчальний процес у школах Франції
Мета: Ознайомитися з навчальним процесом у школах Франції та порівняти її з Україною.
Хід уроку:
І)Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення:
1)Привітання та вітання учнів з новим навчальним роком.
2) Знайомство з новим підручником та додатками до нього.
3) Мовленнєва розминка:
Учні відповідають на запитання учителя.
ІІ)Основна частина уроку:
1.1) Прочитайте разом з дітьми цілі 1-го розділу,
1.2)Попросіть учнів відсканувати QR-код та підготуйтеся до прослуховування діалогу,
1.3)Виконайте вправу1 та визначте, які речення правдиві, брехливі або взагалі не були вказаними у діалозі,
1.4)Вправи 2-3 рекомендую виконати усно, або письмово дивлячись на ваш вибір.
2) Проаналізуйте розмову двох підлітків та скажіть, який/які предмет(-и) є найулюбленішим(-и).
(Урок1)
3)Вивчення нової лексики
Слова |
Переклад |
Mathématiques |
Математика |
Histoire |
Історія |
Écriture |
Письмо |
Physique |
Фізика |
Biologie |
Біологія |
Géographie |
Географія |
Musique |
Музика |
Примітка: учні можуть перевірити власну вимову користуючись корисним покликанням у додатку.
Після вивчення лексики рекомендую прочитати вправу 12(сторінка10),пропоную переклад цього вірша.
Математика
Сорок дітей у кімнаті,
Дошка і трикутник на ній,
Велике коло, нерішуче і глухе.
Його центр б'ється, як барабан.
Листи без слів і батьківщини
У болісному очікуванні.
Твердий парапет трапеції,
Голос то здіймається, то стихає,
А розлючена проблема
Крутить і кусає за хвіст.
Роззявляється паща кута.
Це собака? Вовчиця?
І всі фігури на землі,
Всі комахи, що розбирають
І переробляють свій мурашник
Під гордими поглядами хлопців.
4) Ознайомлення з граматичним матеріалом.
L’interrogation directe : trois manières de poser une question
Пригадайте з курсу 7-го класу типи речень та їх будову за потреби можете скористатися корисним покликанням в додатку.
Виконайте вправу 4 на сторінці 6
А)Розподіліть речення у три стовпці
Зразок:
affіrmatives (.) |
interrogatives (?) |
exclamatives (!) |
|
|
|
Б) Складіть 3 різних питання:
- Інтонаційне питання
- Питання з тим, що
- Питання з інверсією
В) Закінчи правило…
(Урок2)
Скажіть скільки класів у коледжі(школі),а скільки у ліцеї?
Переклад:
ІІІ)Заключна частина:
Урок1.
Урок2.