Галицько–Волинська держава за наступників Данила Романовича та її розпад
Номер слайду 2
1264 р. - помер Данило Галицькийбрат Василько син Лев I син Шварно син Мстислав(1238 -1270рр.) (1264 - 1301рр.) Волинь Галичина Холм Требовля Княжили у таких землях нащадки Данила Романовича:син Володимир(1269 - 1289рр. )
Номер слайду 3
Лев Данилович «Шалений» Приєднав Люблінську землю (на декілька років), частину Закарпаття з Мукачевим. Очолив Холмщину по смерті Шварна (1272р.)Переніс столицю з Холма до Львова. Не чинив супротиву Золотій Орді, тому ходив у походи проти Польщі і Литви. Був мужнім воїном і полководцем, нерозважливим і нестриманим політиком. За роки його князювання – володіння занепали.
Номер слайду 4
Володимир Василькович Волинський князь, «філософ на троні». Розвивав міста, торгівлю, ремесла. Будував церкви, монастирі, сприяв розвитку літописання («Галицько-Волинський літопис»). Вів вдалу зовнішню політику. Дипломат, війну використовував лише коли інші методи не дали результатів. Замолоду брав участь у боях, а на старості хворів, тому на допомогу Леву надсилав лише війська. Землі передав Мстиславу.
Номер слайду 5
Останні РомановичіОстанні десятиліття правління нащадків Романа Мстиславича, нам маловідомі, через брак історичних джерел. Навіть, роки правління князів, іноді різняться. Більшу частину земель Галичини та Волині успадкував син Лева – Юрій І Львович
Номер слайду 6
Юрій І Львович. Переніс столицю з Холма до Володимира. Послуговувався титулом короля. Деякі землі змушений був віддати Литві та Польщі (Люблінська земля). Звільнився від залежності Золотої Орди. Підтримував дружні стосунки з Польщею та Тевтонським орденом. Домігся заснування Галицької митрополії 1303р. Ця подія засвідчила самостійність української церкви.
Номер слайду 7
Андрій Юрійович і Лев ІІ Юрійович. Продовжили політику батька. Сприяли розвитку торгівліСтримували загарбницькі зазіхання литовців та Орди. За невідомих обставин загинули в бою. Закінчився рід Романовичів по чоловічій лінії. Прямих нащадків не залишили. Претендентів на престол не бракувало. Волинські бояри обрали сина сестри Романовичів – Болеслава Тройденовича
Номер слайду 8
Юрій ІІ Болеслав. У 14 років посів престол і прийняв православ'я. Був останнім самостійним правителем князівства. Вів активну антипольську політику. Одружився з дочкою литовського князя. Протидіяв монголам і уклав договір Тевтонським орденом. Втратив Берестейщину, Підляшшя, Пониззя. Не мав підтримки серед місцевої знаті. Намагався приборкати галицьке боярство. 1340р. - його отруїли.
Номер слайду 9
- Назвіть імена князів: - Подумайте і назвіть, яким було історичне значення Галицько-Волинської держави?- Які правителі Галицько-Волинської держави сприяли розквіту своєї держави?
Номер слайду 10
Домашнє завдання. Опрацювати параграф 19 (1-3). Скласти коротку інфографіку (князь – досягнення і прорахунки).