На картах найбільших істориків і географів давнини Вірменія відзначена поряд з Персією, Сирією та іншими стародавніми державами; показові карти Гомера, Гекатея Мілетського, Птолемея і багатьох інших)
Географія в середньовічній ВірменіїКухар Анастасія Анатоліївна
Номер слайду 2
На картах найбільших істориків і географів давнини Вірменія відзначена поряд з Персією, Сирією та іншими стародавніми державами; показові карти Гомера, Гекатея Мілетського, Птолемея і багатьох інших)На мапі Геродота, 450 до н. е.
Номер слайду 3
У середньовічній Вірменії навіть у найтяжчі часи освіта, культура та писемність були на високому рівні. Понад 25 тисяч рукописів дійшло з давнини до наших часів. Це твори з історії, філології, математики, астрономії, географії, медицини, права, філософії, богослів’я
Номер слайду 4
Говорячи про побут вірменського народу, Лев Лопатинський зауважує: “Вірменський народ,що складався переважно із селян, продовжуючи жити на своїй території, зберігав традиційний спосіб життя в господарстві та побуті ,що склався на засадах землеробсько-тваринницького господарства, в умовахх гірсько-низинного ландшафту й різкоконтинентального клімату ”
Номер слайду 5
Вірменська Географія. Ашхарацуйц (вірм. Աշխարհացույց, букв. «Показ світу») — пам'ятка географії і картографії стародавньої Вірменії. Довгий час автором твору вважався Мовсес Хоренаці, проте зараз більшість істориків схильні вважати автором Ашхарацуйця Ананія Ширакаці, мислителя VII століття.
Номер слайду 6
«Ашхарацуйц», написаний за традицією античної географії, що бере свій початок з Географії Клавдія Птолемея. У першій частині «Ашхарацуйця» наводяться загальні відомості про світ, про його рельєф, кліматичні зони, моря тощо
Номер слайду 7
Друга, більш розгорнута частина, містить опис відомих на той час материків — Європи, Лівії (Африки) та Азії. Вказується їх розташування, називаються народи, що населяють ці материки, відмічені головні моря, гори, ріки, корисні копалини, флора, фауна та ін.