Заняття акробатикою сприяють зміцненню опорно-рухового апарату й поліпшенню роботи серцево-судинної системи. У дітлахів-акробатів формуються правильна постава, підтягнута фігура і красива хода.
Гімнастика. Вправи в акробатиці бувають статичні, коли спортсмен робить складні елементи без руху, наприклад, стійки й динамічні — коли вправи робляться в русі, однак статичні вправи, наприклад стійкі можуть бути основою для динамічних — колеса, рухи розгином. Складні трюки можуть бути складені з різних одиночних статичних і динамічних вправ, наприклад махове сальто складається зі шпагату й сальто, рондат сальто — зі стійки, перевороту й сальто. Акробатичні елементи в основному використовуються в спортивній, художній гімнастиці, спортивній акробатиці, але також вони є частиною спортивних акробатичних танців, циркових виступів, паркуру й навіть бойових мистецтв.
Номер слайду 3
Мости. Виконання мостів сприяє розвитку сили, гнучкості, крім того, вони підводять до виконання переворотів вперед і назад. Послідовність розучування: а) міст з положення лежачи на спині, б) міст стоячи на колінах, в) міст нахилом назад. Вказівки до виконання: Ноги і руки поставте на ширині плечей (спирайтеся на всю ступню і кисть). При виконанні прагніть повністю випрямити ноги і перевести вагу тіла на руки. Перший час повторюйте міст 3 – 5 разів. При відсутності больових відчуттів поступово збільшуйте кількість до 8 – 12-ти, чергуючи мости з нахилами вперед, шкереберть і стійками. При виконанні моста нахилом назад, злегка зігніть ноги, виведіть стегна вперед. Це дозволить уповільнити нахил і поставити руки ближче до ніг. Потім ноги слід випрямити. Вставання виконуйте за рахунок передачі ваги тіла на ноги, у ведення стегон вперед і поштовху руками.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Шпагати. Шпагати вправи, які сприятимуть розвитку гнучкості. Ця якість необхідна в більшості видів спорту, так як гнучкість дозволяє, збільшувати амплітуду рухів, попереджає можливі розтягування м'язів при падіннях і різких рухах. Акробати широко використовують різні шпагати у вільних вправах, парах і групових пірамідах. Послідовність розучування: а) напівшпагаті, б) шпагат правою і лівою ногою, в) шпагат кільцем, г) прямий шпагат Вказівки до виконання: Перед виконанням шпагатів зробіть спеціальну розминку (похитування в випаді, сиді з широко розведеними ногами, махи ногами) При розучуванні опускайтеся в шпагат плавно, ковзанням, з опорою на руки. Виникає при цьому легкий біль потрібно терпіти 48 сек. в кожній спробі. Кількість спроб поступово збільшуйте від 4 до 8. Перший час виконуйте шпагати щодня і навіть по 2 рази в день: це прискорить їх освоєння.
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Стійки. Стійки на лопатках вправи, які зміцнюють м'язи спини і рук підводять до виконання стійок на голові і руках. Послідовність розучування: а) зігнувши ноги, пряма, б) пряма з опорою об підлогу, без опори. Вказівки до виконання: Стійки виконуються на підлозі перекатом назад. Тіло вертикально закріплено, коліна і шкарпетки натягнуті. Лікті на ширині плечей, кисті закріплені і впираються в поперек. У стійці зігнувши ноги коліна злегка розведені.