Година спілкування
у 2 класі
«Білий голуб миру, не забудь про Україну»
Підготувала:
Окопна Марта Михайлівна
Мета: формування у молодших школярів понять: "дружба", "взаємодопомога". Виховання доброзичливого ставлення один до одного.
Очікувані результати:
• Засвоєння інформації про День Миру;
• Формування понять: «дружба»; «доброта».
• Оволодіння навичками колективної роботи; взаємодопомоги у вирішенні проблем.
Хід заняття:
Звучить вірш «Мир на Землі»
Вчитель: Діти, сьогодні ми будемо обговорювати одну з найважливіших тем – тему миру і дружби. Перш ніж розпочати розмову, я попрошу кожного з вас доповнити незавершені речення. В кінці нашої зустрічі ми порівняємо, чи змінилася ваша думка на тему миру і дружби. Цілком ймовірно, що ви відкриєте для себе щось нове, поглянете на свої відносини з друзями з іншого боку, відкриєте в цих відносинах щось нове…
(Учасникам зустрічі роздаються картки з початком речення)
• Друг це той, хто...
• Мир - це...
• Війни ведуться за…
• Символи миру-це...
• Я товаришую з… тому що...
(Учасники заходу продовжують фрази. По закінченні роботи відкладають картки на край столу до кінця заходу).
Вчитель: Чому люди святкують День Миру?
Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність. На наших вулицях безпечно, ви ходите до школи. Там, де уклад суспільства міцний, безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати. Та чи всі діти на Землі живуть добре і щасливо? Ні, і сьогодні в багатьох країнах ідуть кровопролитні війни, гинуть дорослі і діти. Саме таку жорстоку війну пережили ваші прадіди і прабабусі . Довгих 5 років з1941 по 1945рр вони потерпали від німецько-фашистської навали, від голоду і холоду, від поранень та хвороб. Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — це лише казкова мрія, багато дітей страждають, вони не мають сім'ї, але мають багато горя. Для них, насамперед, і існує день Миру. Вперше про день Миру,ще В 1960році заговорив Папа Римський, після страшної трагедії в Японії(випробування ядерної боьбиСША в м.Херосима і Нагасаки1945р)На пам'ять про ці трагедії діти з 60країн світу зібрали мідні п’ятачки і в Японії було відлито «Колокол Миру»
В 1982 році, в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний день миру (International Day of Peace) як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. С тих пір свято, яке відзначається 21 вересня, залучило мільйони людей, охопивши багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього.
Давайте разом подумаємо, чим ми можемо допомогти цим дітям. Яким би ви хотіли бачити світ, і що можна зробити, щоб світ став кращим?
З чого почати?
З чого взагалі все починається?
Наприклад, у кожного з нас є руки. Що ми можемо зробити цими руками?
(писати, навчатися у школі, допомагати вдома, грати на музичних інструментах, їсти, малювати, тощо)
Ми можемо робити руками багато хорошого. Але чому трапляється, що люди починають робити своїми руками погане: беруть в руки зброю, створюють бомби? Тому, що в голову приходять погані думки. Все в світі залежить від того, про що ми думаємо, які у нас думки. Чому так відбувається? Може тому, що люди не уміють дружити? Вони не знають, що таке дружба та мир? Навіщо потрібна дружба?
За допомогою вправи «Моя думка» , ви можете висловити свою точку зору на це питання.
Тренінг «Моя думка»
«Дружба у класі не потрібна."
«Дружба у класі потрібна.»
(Учням пропонується визначити свою позицію хто за- аплодують,хто протии-тупотять.)
Мозговий штурм "Вислови свою думку"
Як розумієте прислів’я:
1 Доброму скрізь добре.
2 Робиш добро не кайся, робиш зло - на зло сподівайся.
3 Не одяг людину красить, а добрі справи.
4 Не рий яму другому- сам впадеш .
Вчитель:. Ми можемо допомогти світу? Щоб зробити це, ми завжди повинні пам'ятати про усе добре, що в нас є, використовувати це у своєму житті, у своїх словах і вчинках, дарувати добро тим, хто поруч з нами. Довіряти один одному. Надавати допомогу і знати, що ви комусь потрібні.
Сядьте зручніше і заплющіть очі. Зробіть два глибоких вдихи і видихи. Уявіть, що над вами висить золота зірка. Це – ваша зірка. Вона піклується, щоб ви були щасливими. Відчуйте її тепло. Уявіть, що ви теж випускаєте промінці ясного світла і це світло іде до всіх дітей у класі. Тепер надішліть своє світло людям, яких немає у цій кімнаті: батькам, знайомим, друзям. Попрощайтеся з зіркою і розплющіть очі.
Давайте пограємо у гру «Ланцюжок побажань»
Гра «Ланцюжок побажань».
1 Потисни руку тому хто зліва
2 Обійми того хто справа
3 Погладь того хто попереду
Вправа «Мирні побажання для України» (учні пишуть на білих голубах мирні побажання та прикріплюють їх на дошку. )
Закінчумуємо нашу зустріч.
- Які результати нашої зустрічі?
- Як ви почували себе під час роботи?
- Що нового про дружбу і мир ви дізналися у процесі роботи?
Пропоную закінчити початі фрази:
• Війна...
• Мир - це...
• Мама,тато...
• Майбутнє миру в руках...
• Символ миру- це...
Вчитель: Мир - це те, чого ми всі так прагнемо. То ж нехай над нашою ненькою Україною буде мирне небо!
1