Година спілкування для здобувачів освіти 2 класу. Тварини - наші друзі.

Про матеріал
Година спілкування для учнів 2 класу. Містить пізнавальний матеріал про тварин, цікаві ігри. Є покликання на інтерактивні вправи. Мета заходу: розширити знання дітей про види тварин, ознайомити з історією одомашнення людиною тварин, розвивати пізнавальні інтереси, увагу, мислення, виховувати дбайливе ставлення до тварин та бажання читати.
Перегляд файлу

Тема. Тварини – наші друзі

Мета: розширити знання дітей про види тварин, ознайомити з історією одомашнення людиною тварин, розвивати пізнавальні інтереси, увагу, мислення, виховувати дбайливе ставлення до тварин та бажання читати.

Форма проведення: бесіда з елементами гри

Література:

  1. https://dovidka.biz.ua/zagadki
  2. https://zagadki.in.ua/po-travi-povzla-zmiya/
  3. https://vseosvita.ua/library/tvaryny-nashi-druzi-625292.html
  4. https://naurok.com.ua/vihovna-godina-tvarini---nashi-druzi-333655.html
  5. https://ukr.media/animals/377766/
  6. https://www.youtube.com/watch?v=ysI9_XhLcSg
  7. https://wordwall.net/uk/resource/52100470/%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%88%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F

 

Обладнання: презентація, гра

                                              Хід заняття

І. Організаційна частина

 1. Емоційне налаштування ( Wordwall)

 2.Визначення теми заняття.

    Щоб дізнатися тему сьогоднішнього нашого заняття розгадайте кросворд. Для цього вам треба буде відгадати загадки. Якщо правильно вписати відповіді, то по вертикалі ви прочитаєте ключове слово теми нашого уроку. Тож починаємо. Будьте уважні!

ІІ. Основна частина

 

к

і

т

 

 

 

 

 

в

у

ж

 

ж

а

б

а

 

к

о

м

а

р

 

 

 л

и

 с

 и

 ц

 я

 

с

и

н

и

ц

я

 

р

и

б

а

 

 

 

 

 

  1. Має вуса й пишний хвіст

І негарну звичку:

Спершу добре він поїсть,

Після — вмиє личко.

                                           (Кіт)

  1. По траві повзла змія.
    Налякався добре я.
    Від гадюки біг чимдуж,
    А то виявився…      (вуж)
  2. Очі звір лупаті має,
    Муху язиком хапає.
    Каже «Ква» мокра незграба.
    Звати ту незграбу …. .
                                      (Жаба)
  3. Ввечері влітку над нами літає.

Голос тоненький, а ніс довгенький.
Хто його вб’є, той свою кров проллє.
                                                     (Комар)

  1. Я руда, низького росту,

Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа —

В них таке смачненьке м’ясо…

Вовку-брату я сестриця,

А зовуть мене…              (лисиця)

 

  1.  Не боїться ця пташка зими,

Сало любить вона так, як ми.

Жовта грудка та чорні крильця.

Здогадалися, хто це? …  (синиця)

  1. Має хвіст, та не літає,

має рот — не розмовляє.

Можеш вудкою спіймати

і загадку відгадати.  

                                             (Риба)

  •          Отже , прочитайте і скажіть, про кого ми будемо говорити на занятті.

Тема нашого заняття – «Тварини – наші друзі».

   Чи знаєте ви, що світ тварин дуже різноманітний. Точну кількість тварин на Землі визначити не можливо. Вона постійно змінюється. Деякі види тварин вимерли від зміни клімату, а деякі знищила людина. Натомість, з’явилися інші види. Вчені підрахували, що у світі на сьогодні існує понад 2 млн. видів тварин. Вони населяють усі материки і пристосувалися до різних умов життя. Всі тварини різні. Одні дуже великі за розміром, а інші - маленькі. Деякі живуть у дикій природі, а за іншими доглядають люди. Усі тварини поділяються на групи. Це звірі(ссавці),  птахи, комахи, риби, плазуни та інші.  Про деякі ми сьогодні поговоримо.

  •          C:\Users\Admin\Downloads\rebus (12).pngЩоб дізнатися, як називається найчисельніша група тварин, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте ребус.

Так, це комахи. Чи знаєте ви, що комахи - невеликі за розмірами тварини. Вони є найчисельнішою групою тварин. Їх на планеті Земля у 250 мільйонів разів більше, ніж людей. Вони живуть у грунті, повітрі, воді. Комахи повзають, бігають, літають, стрибають, плавають. Комахи живуть поодинці або великими сім'ями.

  •          Як, на вашу думку, можна упізнати комах? 
  •          Їх тіло складається із голови, грудей, черевця та 6 лапок.
  •          Розглянь світлини і впізнай комах.

( Бджола, муха,  жук-сонечко, мурахи, метелик)

  •          Чи можна комах назвати друзями людей? ( Вони запилюють рослини, щоб утворитися плоди й насіння. Деякі з них, наприклад мурашки поїдають рештки тварин, вони — «санітари» природи.   Бджоли, виробляють мед і віск, а шовкопряд — шовк. )

Цікавинка! Мурахи ніколи не сплять.

  •          Спробуйте за описом назвати другу групу тварин. Їх тіло вкрите пір’ям, вони мають дзьоб та крила.
  •          Так, це птахи. Птахи – наші  друзі і помічники.  Вони прикрашають ліси і сади, тішать нас своїм чарівним співом. Також знищують шкідливих комах, допомагаючи садівникам і городникам. А ще вони поширюють насіння рослин.
  •          Діти, а можливо у когось із вас живуть вдома пернаті друзі? Як ви за ними доглядаєте? ( Найпоширеніші- хвилясті папужки та канарейки)
  •          Складіть пазл і назвіть птахів, які зображені на малюнку (світлині)

https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=13f63c7b7ca9

  •          Як ми можемо допомагати нашим пернатим друзям взимку?
  •          Ціавинка!  У процесі польоту, лелеки можуть спати!А пташка ківі – єдиний птах на планеті, що немає крил!
  •          А зараз ми пограємо у гру « Знайди слово»

РОЗАЄЦЬДОП

ЩУКОКІНЬБО

НТИГРОВИРА

ЧСВЕДМІДЬТІ

ПІВОКІТДАКУ

СОБАКАВІЯСІ

  •          Що об’єднує цих тварин? (Це звірі. Їх тіло вкрите шерстю, у них є 4 ноги. Своїх малят вони вигодовують молоком,тому їх ще називають ссавці)
  •          Серед поданих тварин назвіть диких? (Заєць, тигр, ведмідь)
  •          Я тепер назвіть домашніх. (Кіт, кінь, собака)

    Важко зараз собі уявити людину без чотирилапих друзів. У давні часи в Ірландії говорили: «Дім без собаки або кішки — дім без любові та радості».

  •          Діти, назвіть, яких тварин людина зараз тримає у себе вдома?
  •          А й справді, для чого люди заводять тварин?  Є на те різні причини: одні прагнуть мати надійного вартового у дворі,    комусь просто хочеться мати друга, щоб, прийшовши додому, насолодитись радістю зустрічі з ним.

   Та тварини не завжди були домашніми. Спочатку всі тварини жили у дикій природі. З часом людина приручила деяких тварин, і вони стали свійськими. Давайте переглянемо відео і дізнаємось, яку тварину першою приручила людина . (Уривок з мультфільму «Кішка, яка гуляла сама по собі»)

  •          Так яку  тварину першою приручила людина? (Собаку)
  •          Першим супутником людини став вовк ще 17 тисяч років тому. Від прирученого вовка стала домашня собака. Сьогодні ми вже не уявляємо свого життя без цього вірного друга.
  •          Можливо хтось хоче розказати про свого домашнього улюбленця, як він за ним доглядає.
  •          Іноді діти просять у батьків придбати тваринку. Але забувають, що це не іграшка, а жива істота, яка потребує догляду. Пам’ятайте, що ви несите відповідальність за тих, кого приручили. Прочитайте пам’ятку, яка допоможе вам у догляді за домашнім улюбленцем.

  Пам’ятка  «Пам'ятаю про тебе, мій друже».

  1.   Забезпеч тварину їжею.
  2. Пам’ятай про необхідність для домашнього улюбленця питної води.
  3.   Приділяй достатньо уваги своєму маленькому другові.
  4. Не можна погано поводитися з тваринами.
  5. При необхідності звернутися з твариною до ветлікаря.

C:\Users\Admin\Desktop\MZVseTR5Rf1I_20Gfdwb0TDez@2x (1).pngC:\Users\Admin\Desktop\XqtrxciaGIsd_c0Cx3RCRNtLL@2x.pngC:\Users\Admin\Desktop\QBjevQHobUUY_JEATve2UJ5oR@2x.pngC:\Users\Admin\Desktop\GFJi73e6YwDg_7HtAc6q69i9e@2x.png    Люди дуже полюбляли тварин і склали дуже багато казок, де дійові особи тварини. Спробуйте відгадати, які казки я зашифрував для вас.

 

 

ІІІ. Підсумок заняття 

     Ось і підійшло до завершення наше заняття.

  •          Що нового ви дізналися на занятті?
  •          Що сподобалося?
  •          Якою інформацією ви поділитеся із друзями та рідними?
docx
Додано
22 лютого
Переглядів
148
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку