Година спілкування до Міжнародного дня толерантності
Тема. Толерантність у нашому житті.
Мета. Познайомити вихованців з поняттям «толерантність», виявити основні риси толерантності, формувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Виховувати почуття поваги один до одного та людей, що цього потребують. Розвивати терпимість до відмінностей між людьми.
Хід заняття
-
Настрій на продуктивну роботу.
Учитель:
-
Вітаю! Пропоную працювати старанно, бути уважними і спостережливими, брати участь в обговоренні, вчитися робити висновки.
-
Перегляд мультфільму «Жив собі чорний кіт» та обговорення.
-
Чому кіт потерпав від усіх?
-
Коли люди змінили до нього своє ставлення?
-
Чи стало життя котика кращим?
-
Чи змінився характер зі зміною забарвлення?
-
Як гадаєте, чи може подібна історія статися серед людей?
-
Повідомлення теми і завдань.
-
Сьогодні, 16 листопада, жителі багатьох країн відзначають особливе свято – Міжнародний день толерантності. Наше завдання дізнатися
-
що таке толерантність,
-
зрозуміти, чи зможемо ми бути толерантними,
-
до кого слід проявляти толерантність.
-
Перегляд тематичного відео та обговорення.
-
Що означає бути толерантним? ( Поважити інших людей).
-
Робота за ілюстрованим плакатом із визначенням поняття, що вивчається.
-
Робота в групах. Гра «Дешифрувальник».
-
Розшифруйте: йдобри ньед (добрий день), ропчебат (пробачте) та ін..
-
Хвилинка релаксації
-
Експеримент
-
По моїй команді заплющіть очі і прикрийте їх долоньками. Побудьте так до моєї команди «стоп».
-
Чи знаєте ви, хто підходив до мене? Чи заглядало у кімнату сонечко? Чи пролітали за вікном сніжинки?
-
Чому не можете дати точну відповідь?
-
А чи зустрічали ви коли-небудь людей, які втратили зір?
-
Як думаєте: потрібна їм допомога?
-
Бесіда про проблеми людей, що мають проблеми з слухом, мовленням.
-
Доводилося вам розмовляти з людьми, що не розуміють вас?
-
А чути чужу мову і не розуміти про що йдеться?
-
Знаєте, є люди, які через хворобу втратили слух, можливість розмовляти і спілкуються за допомогою жестів. Вони мають особливі потреби і теж потребують співчуття і толерантного ставлення.
-
Гра «Комплімент»
-
Давайте скористаємося цим великим даром – умінням говорити і скажемо один одному приємні слова – компліменти.
-
Робота за сюжетними малюнками.
-
Що відбувається?
-
Яку пораду ви могли б дати?
-
Підбиття підсумків.
-
Повернемося до завдань, що сформулювали на початку заняття. Дамо відповіді.
-
Виконаємо завдання «Асоціативний кущ»: які асоціації у вас виникають до слова «толерантність»?
-
Виконаємо пісню «Поділись своєю радістю».