Година спілкування «Флора – давня Богиня, зеленого роду берегиня»

Про матеріал
Година спілкування на тему «Флора – давня Богиня, зеленого роду берегиня» для учнів 1-4 класів для організаціїї роботи ГПД.
Перегляд файлу

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ

Тема: «Флора – давня Богиня, зеленого роду берегиня»

Мета: познайомити дітей з образом Флори – покровительки рослин, квітів, природи;

сформувати дбайливе ставлення до рослинного світу;

розвивати уяву, емоційно-ціннісне ставлення до природи;

виховувати любов і шанобливе ставлення до всього живого.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент (1-2 хв.)

Учитель вітає дітей, пропонує стати в коло.
Вправа «Сонячний промінчик» - кожен по черзі передає сусіду уявний промінчик і бажає щось добре природі (квітам, деревам, землі).

2. Вступ до теми (3-5 хв.)

Учитель:
- Діти, сьогодні ми познайомимося з давньою богинею Флорою. У різних народів її вважали покровителькою квітів, дерев, кущів - усього зеленого світу. Вона дарує красу, пахощі, життя рослинам.
- Уявіть собі чарівницю в зеленій сукні, прикрашеній вінком із квітів - це й є Флора.

Показ зображення богині Флори (можна використати малюнок або слайд).

3. Бесіда «Хто така Флора?» (5-7 хв.)

Пояснення:

  • Флора - богиня рослинності в давніх міфах.
  • Люди вірили, що вона захищає квіти від холоду, допомагає їм розквітати, піклується про насіння, дерева, трави.
  • Флору називали «берегинею зеленого роду», бо вона береже все, що росте на землі.

4. Легенда про Флору - богиню, що пробуджує природу.

Дуже-дуже давно, коли ліси ще вміли розмовляти, а квіти співали на світанку, жила на світі богиня на ім’я Флора. Вона була берегинею всього зеленого: кожної билинки, кожної пелюстки, кожної насінинки в землі.

Флора мала ніжні руки, теплі, мов весняне сонце. Куди б вона не торкнулася - там прокидалося життя. Якщо доторкнеться до сплячої квітки - та одразу розквітала. Якщо погладить суху гілочку - вона вкривалась зеленим листям.

Щовесни Флора виходила зі свого квіткового палацу, сплетеного з пелюсток і сонячних променів. Вона йшла лісами й луками, легко ступаючи по землі, і шепотіла чарівні слова пробудження. І тоді: зернятка прокидалися в ґрунті, дерева наповнювалися соками, квіти тягнулися до світла, а птахи починали свої весняні пісні.

Люди вірили, що якщо навесні уважно прислухатися до шелесту трави, можна почути тихий голос Флори.

Та найбільше Флора любила добрі серця. Вона завжди допомагала тим, хто саджав дерева, доглядав квіти, не смітив у лісі, беріг воду і землю.

Таким людям вона дарувала щедрі врожаї, красиві сади та радість у серці.

Кажуть, що й сьогодні Флора живе поряд з нами. Вона усміхається, коли ми піклуємося про природу, і сумує, коли її кривдять. А кожна квітка, що розквітає навесні, - це її тихий знак «Я поруч. Бережіть життя».

Питання для дітей:

  1. Чому рослини потребують захисту?
  2. Як ми можемо бути помічниками Флори?
  3. Що вам найбільше подобається у світі рослин?

5. Гра «Впізнай рослину» (5 хв.)

Учитель показує картки/зображення рослин.
Завдання: назвати рослину та придумати, як би її могла берегти Флора (наприклад: «Ромашку - від пилу», «Дерево - від сухості»).

Для 1-2 класів - простіші рослини (ромашка, дуб, соняшник).
Для 3-4 класів - можна додати цікаві факти (про лікарські рослини, дерева України).

6. Інтерактивна гра «Букет добрих справ» (5-7 хв.)

Учитель роздає паперові пелюстки або листочки.
Завдання: написати або намалювати добру справу, з допомогою якої можна допомогти природі (не зривати квіти, прибирати сміття, полити рослину, посадити квітку, дерево).
Потім усі діти разом створюють «Букет добрих справ» на дошці.

7. Рухлива гра «Рослини оживають!» (2-3 хв.)

Учитель називає рослину - діти показують її рухами.

  • «Трава колишеться на вітрові».
  • «Рослини тягнуться до сонця».
  • «Квітка розкривається».
  • «Зернятко проростає».

8. Творче завдання (7-10 хв.)

Варіанти на вибір (залежно від класу):

1-2 класи:

  • Розфарбувати малюнок Флори або створити власну квітку з кольорового паперу.

3-4 класи:

  • Створити малюнок «Флора в нашому краї».
  • Скласти 3-4 речення на тему «Якби Флора завітала до нашої школи…».

9. Підсумок. Рефлексія (3 хв.)

Вправа «Мікрофон».
Діти відповідають на запитання:

  • Що нового я дізнався?
  • Як я можу берегти природу?
  • Чим мені сподобалась Флора?

10. Підсумок учителя:
- Флора - символ краси та життя на Землі. Кожен із нас може стати маленьким охоронцем природи.

(На завершення можна послухати коротку мелодію або пісню про природу (за бажанням)).

https://youtu.be/HDvNWl2AqCg?si=t1QVD_uNLMnHKxmP
 

 

 

docx
Додано
1 грудня 2025
Переглядів
76
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку