Інклюзивна освіта. Корекція розвитку "Розвиток логічного мислення. 2 клас"

Про матеріал
Метою корекційно-розвивальних занять для дітей із особливими освітніми потребами визначено формування пізнавальної, предметно-практичної та навчальної діяльностей, мовлення, емоційно-вольової сфери. Корекційний розвиток когнітивної сфери охоплює такі напрямки другого року навчання : розвиток наочно-образного мислення засобом конструювання; розвиток логічного мислення (на змісті матеріалів навчальних предметів другого класу); розвиток довільної уваги.
Перегляд файлу

Суходільська філія

Комунального закладу  «Ліцей № 2 Долинської міської  ради»

 

 

 

 

 

 

Розвиток логічного мислення

 

(Конспект заняття з корекції розвитку, 2 клас)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                     План-конспект заняття

                                     розробила учитель початкових класів

                                     Клусовська Наталія Миколаївна,

                                     спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії

                                              

 

 

 

 

 

с.Суходільське

 

 Тема: Підсумковий урок по темі «Розвиток логічного мислення»

 

Мета: підсумовуємо отримані знання  і удосконалюємо набуті уміння  і навички.  Розвиваємо логічне мислення, навички читання,  увагу, дрібну моторику руки. Удосконалюємо уміння знаходити, порівнювати,класифікувати предмети. Повторюємо назви днів тижня.   Виховуємо  старанність та охайність, культуру розумової праці.

 

Обладнання: підручник «Українська мова. ІІ частина. 2 клас», зошит, ручка, ножиці, клей, фломастери, ілюстративний матеріал, ігровий матеріал.

Хід уроку

I. Організаційна частина

1. Вправа „Привітання”

Мета: створення позитивного емоційного настрою.

Добро ранку! Доброго дня!

До школи прийшли здобувати знання!

Лінь залишаємо вдома!

Працюємо, не знаючи втоми!

Хід вправи:  Привітання „Вітаю!”.

Дитина та учитель  повернуті обличчям один  до одного та плещуть у долоні по черзі то обома руками, то двома один з одним.

 

2. Вправа – розминка: „Якщо весело живеться, роби так”

Мета: розвиток спостережливості, образного мислення, вміння погоджувати свої дії з іншими.

Хід вправи: Дитина та учитель  стоять перед дзеркалом. По черзі  пропонують який – небудь  веселий рух і повторюють його разом, вимовляючи вголос слова: „Якщо весело живеться, роби так...”

 

ІІ. Робота над темою уроку.

  1. Вправа 1.

Завдання : Знайди предмети, які виконують однакову функцію.

  1. Вправа 2.

Завдання:  Обведи кружечком сестричок парасольки.

  1. Хвилина читання. (Українська мова. ІІ частина. с.8, вправа 4.)

 

III. Фізкультхвилинка.

Виконання відеовправ.

 

IV. Практична діяльність

  1. Вправа 3.

Завдання: Назви одним словом.

  1. Вправа 4.

Завдання: Розглянь малюнки та знайди відмінності між ними.

  1. Вправа 5.

Завдання: Допиши сусідів кожного дня тижня.

  1. Робота в зошиті .
  • Запис речень (Українська мова. ІІ частина. с.8, вправа 4, перше речення).
  1. Творчо-розвивальне завдання. Вправа 6.

Матеріали: ножиці клей, кісточка, серветки.

Бесіда «Безпека життєдіяльності при роботі з ножицями, клеєм»

 

V. Рефлексія.

1. Ось заняттю вже кінець

Ти був справжній молодець

Ти старався, не лінився

Розкажи чому навчився ?

2. Релаксація

   Вправа „Хмаринка”

-  Уяви   себе  маленькою,  легенькою  хмаринкою. 

Вітерець гойдає  тебе:  „ Гойда   -  гойда  !”  Заплющуємо  оченята.  Визирнуло  сонечко. Погладило  тебе  по  голівці,  ручках,  ніжках,  обняло,  пригорнуло.  Тобі  тепло  і затишно.  Ти  відпочиваєш,  набираєшся  сил,  щоб  бути  сильним,  здоровим, розумним, веселим, добрими. Повільно розплющуються оченята. Ти  - молодець! Ти – найкращий! До зустрічі на слідуючому занятті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТКИ

Вправа 1

 Знайди предмети, які виконують однакову функцію.

Зображення, що містить письмове приладдя, канцелярське приладдя, ручка, олівець

Автоматично згенерований опис

Зображення, що містить щуп

Автоматично згенерований опис

Зображення, що містить письмове приладдя, канцелярське приладдя, олівець, ручка

Автоматично згенерований опис

 

 

Вправа 2

Обведи кружечком сестричок парасольки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа 3

Назви одним словом.

         Кросівки, чоботи, босоніжки _______________________________.

        Диван, ліжко, шафа _______________________________________.

        Молоток, викрутка, пилка _________________________________.

        Зошит, лінійка, олівець ____________________________________.

        Горобець, голуб, орел _____________________________________.

 

 

Вправа 4

Розглянь малюнки та знайди відмінності між ними.

Зображення, що містить текст

Автоматично згенерований опис 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа 5

 Допиши сусідів кожного дня тижня.

 

_______________                ПОНЕДІЛОК                ______________

 

_______________                ВІВТОРОК                    ______________

 

      _______________                СЕРЕДА                        ______________

 

_______________                ЧЕТВЕР                        ______________

 

_______________                П’ЯТНИЦЯ                  ______________

 

 

 

 

Вправа 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
31 жовтня 2023
Переглядів
320
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку