Тема. Обережно , небезпека. Мінна небезпека.
Мета: розширювати і уточнювати уявлення учнів про безпеку і небезпеку, продовжувати знайомити школярів із правилами поводження із вибухонебезпечними предметами; розвивати уважність, мислення учнів; викликати бажання бути обережним і дотримуватись правил безпечного поводження.
Обладнання: презентація, Інтерактивна гра Learningapps «Номери екстрених служб» https://learningapps.org/view2120325 ,
мультфільм https://www.youtube.com/watch?v=V5JZWI8TrE
Хід заняття
I.Організаційний момент.
II.Актуалізація опорних знань.
2)Вправа «Асоціативний кущ»
Доберіть асоціації до слова « Безпека»
2)Бесіда.
–Що таке безпека і небезпека?
Безпека – це коли життю та здоров'ю людини , навколишньому середовищу ніхто або ніщо не загрожує.
Небезпека – явища або чиїсь дії, унаслідок яких порушується життєдіяльність людини, створюється загроза життю та здоров'ю людини, довкіллю
![]()

![]()
![]()
![]()
III.Повідомлення теми і мети.
IV.Вивчення нового матеріалу.
1)Перегляд та обговорення мультфільму «Україна про мінну безпеку: безпечні канікули», який знайомить із небезпечними предметами, такими як міни та боєприпаси, та показує місця, де вони можуть бути. А найголовніше – навчає правилам, як діяти, якщо побачили підозрілий предмет".
2) Бесіда
- Які небезпеки можуть знаходитися у навколишньому середовищі?
Земля приховує безліч небезпечних знахідок, наштовхнутися на які можна в найнесподіваніших місцях. Їх активація відбувається від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання. Знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду.
3)Правила безпечного поводження.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?
Особливу увагу й пильність треба приділяти:
Завжди зберігайте спокій, уникайте паніки! Це допоможе запобігти жертвам й дати можливість спецслужбам діяти ефективно!
Ніколи не заходьте в райони, позначені знаком мінної небезпеки «НЕБЕЗПЕЧНО, МІНИ» (DANGER, MINES / УВАГА, МІНІ)!
У разі перебування в небезпечних районах усі знаки, що викликають сумнів, необхідно розглядати як попередження про небезпеку.
https://www.youtube.com/watch?v=A4PrtPUf22o&t=2s
4)Розучування вірша.
Якщо десь побачив міну,
Повертайся неодмінно
Стежкою якою йшов
І дорослих повідом.
Дин, дин, дин – телефонуй 101.
5) Інтерактивна гра Learningapps «Номери екстренних служб» https://learningapps.org/view2120325
-Пограй в гру, повтори номери екстренних служб.
- Які номери екстрених служб запам’ятав?
VI. Підсумок уроку.
Використані джерела.
https://akhmetovfoundation.org/news/minna-bezpeka-tsi-pravyla-mae-znaty-kozhen
1