Година спілкування "Україна олімпійська"
Мета: поглиблення знань про історію олімпійського руху ; сприяння гармонійному розвитку особистості спортсмена; формування життєвих навичок та системи ставлень на заставах здорового способу життя ; розвивання ідеалів і цінностей олімпізму ;формування комунікативної та здоров’я – зберігаючої компетентностей; виховання патріотів рідної держави .
Обладнання: мультимедіа ( відео, презентація,фото) плакат «Гора Олімпу», малюнки богів Олімпу, магнітні картки.
ХІД УРОКУ
Вітаю Вас на годині спілкування.
1. Емоційне налаштування.
Давайте на початку години спілкування покажемо який настрій .
II. Оголошення теми й мети уроку.
Кожний з вас причетний до спорту. Це і уроки фізкультури, й ранкова зарядка, і захоплення футболом, волейболом, гімнастикою. А тому, мені здається, вам буде цікаво докладніше дізнатися про найбільшу спортивну подію в світі – Олімпійські ігри.
Що вам відомо про Олімпійські ігри? (Відповіді учнів)
Сьогодні ми здійснимо подорож в історію і сучасність олімпійських ігор.
1.Історія виникнення та історія Олімпійських ігор.
Буде ось таке завдання.
Хлопці .Вам треба дати відповідь на запитання .
На честь якого міста названо Олімпійські ігри?
Д.Де відбувалися 1 Олімпійські ігри?
Перегляньте уважно відео щоб дати відповіді на запитання .https://youtu.be/utSDj7v_8b0
На честь якого міста названо Олімпійські ігри?Олімпія
Де відбувалися 1 Олімпійські ігри? Греція
Хто почув в якій це країні ?Афіни
Як часто відбувалися Олімпійські ігри ? 1 раз на 4 роки
Дуже добре.
Засновником сучасних Олімпійських ігор є француз Барон П’єр де Кубертен.
Наступне завдання поєднайте прислів’я ліву сторону з лівою.
Діти ,ви напевно знаєте що Олімпійські ігри поділяються на літні та зимові.
-Назвіть ,які зимові ігри ви знаєте?
Є такеі види спорту ,що ви навіть напевно і не чули.Подивіться на екран.
- Який вид спорту ви вперше прочитати?
- А які знаєте літні ?Подивіться на екран.
- Які символи олімпійських ігор ви знаєте .подивіться на екран.
- Ви напевно знаєте імена олімпійських чемпіонів .
- За історію виступів України ,як окремої команди налічується 42 олімпійських чемпіонів.
- Фото чемпіонів ,які мають найбільше нагород.
- Яна Клочкова 4 золотих медалей,найкраща у плаванні .
- Василь Ломаченко отримав 2 золотих медалі-боксер
- Ліля Подкопаєва -2 золотих медалі –спортивна гімнастика.
- Є також пара олімпійці –це люди з обмеженими фізичними можливостями .
Наступне завдання
Знайти спортсмена та його вид спорту .
Чудово впоралися із завданням.
Рецепт успіху(фізхвилинка)
Добре очищай себе від негативу та шкідливих звичок (струшуємо)
Додаємо 3 повних ложки наполегливості (присідаємо)
Велику жменю доброти і ложечку терпіння (стаємо навшпиньки і руки піднімаємо до гори ,тянемося вгору,хто вище)
Кілька зерен витривалості (рухи плавця)
І цю суміж ми заливаємо любов до спорту (сердечко показ)
Вклад українських спортсменів в історію України, допомога та служба в ЗСУ.
Діти ,а чи знаєте ви що спортсмени також допомагають ЗСУ.
Як саме?
Українські спортсмени продають свої нагороди, а виручені кошти направляють армії, теробороні та волонтерам .
А зараз прошу долучитися до спортивної команди нашого ліцею .Деякі діти постаралися і вже долучилися.(відео)
Ви приготували аркуш білого паперу,кольорові олівці і виконуємо за мною.
Синій –Європа,Чорне –материк Африка,червоне коло –материк Америка ,жовте коло-Азія,зелене-Австрія.
Покажіть свої малюнки.
Діти ми за все з вами повинні дякувати.
А за що саме?
Ми говорили про Олімпійську Україну.
Так за що ми будемо дякувати.?
Дякуємо:
-за розвиток спорту в Україні.
- спортивним секціям
-спортивним клубам
-олімпійцям за допомогу ЗСУ
У вас у п’ятницю відбудеться урок з фізичної культури на стадіоні.Тож подякувати можна і вчителям фізичної культури .
Бажаю вам дружити зі спортом.Покажіть ,який настрій у Вас на кінець години спілкування.
Рада була вас бачити і працювати разом з вами .
До побачення.