- Чи обговорювали ви з дитиною його професійне майбутнє?- Чи ви говорили з ним про можливі шляхи продовження освіти?- Чи ви довіряєте дитині самостійно зробити професійне самовизначення? - Чи вважаєте ви, що вибір майбутньої професійної діяльності вашої дитини практично повністю залежить від вас (вашої думки, ваших можливостей)?- Чи знаєте ви, які професії у найближчому майбутньому будуть затребувані на ринку праці?
5 основних напрямків професійної діяльностіЛюдина - художній образ - всі професії, пов'язані зі створенням, копіюванням, відтворенням і вивченням художніх образів. Якості: наочно-образне уявлення, яскрава уява, схильність до творчості, гнучкість почуттів, розвиненість функціональних здібностей (слух, зір, мова, смак тощо).
5 основних напрямків професійної діяльностіЛюдина - знакова система - всі професії, пов'язані зі створенням і використанням знакових систем (цифрових, буквених, нотних). Якості: здатність до алгебри (абстрактне мислення), стійкість уваги, схильність до узагальнень, до малорухомої роботи (посидючість).
Шановні татусі й мами!1. Дайте дитині право вибору майбутньої професії. 2. Обговорюйте разом з ним можливі «за» і «проти» обраної ним професії. 3. Розглядайте вибір майбутньої професії не тільки з позиції матеріальної вигоди, але і з позиції морального задоволення. 4. Враховуйте у виборі майбутньої професії особистісні якості дитини, які необхідні їй в даній спеціальності. 5. Якщо виникають розбіжності у виборі професії, використовуйте можливість порадитися з фахівцями-консультантами. 6. Не тисніть на дитину у виборі професії, інакше це може обернутися стійкими конфліктами. 7. Підтримуйте дитину, якщо у неї є терпіння і бажання, щоб її мрія збулася. 8. Якщо ваша дитина помилася у виборі, не картайте її за це. Помилку можна виправити. 9. Якщо ваша дитина рано захопилася якоюсь професією, дайте їй можливість підтримувати цей інтерес з допомогою літератури, заняття в гуртках і т. д. 10. Пам’ятайте, що діти переймають традиції ставлення до професії своїх батьків!
Ed. Era. На сайті Ed. Era є одразу кілька варіантів підготовки до ЗНО. Спершу слід згадати про ЗНО платформу, на якій ви можете проходити тести, отримувати підказки та дивитись авторські рішення до завдань/окремі онлайн-курси: з біології. Він складається з 5 модулів, тривалістю по тижню
Ed. Era. Курс “Лайфхаки з української мови” складається із 16 тем, тестів та відкритих завдань, допоміжних матеріалів, а також інтерактивного конспекту на платформі Ed. Era Books . Курс “Лайфхаки з української літератури”, він складається з 15 лекцій та розрахований на 5 тижнів. Починаючи з 2021 року, ЗНО з математики буде обов’язковим для всіх випускників шкіл. Так що курс “Математика. Просто” стане в пригоді фактично кожному. Курс “Історія України в історіях” обіцяє подорож Україною довжиною більше мільйона років, стане даступним з 28 лютого.
Prometheus. На онлайн-платформі Prometheus є три окремі курси для підготовки до тестів з української мови та літератури, історії України і математики. В описі курсу з української мови та літератури наголошують, що він розрахований не на вивчення предмету як такого, а саме на підготовку до ЗНО. Курс з історії України розділений на 31 тему, які відповідають програмі ЗНО та охоплюють історію України від заселення території до подій сучасності. Курс з математики допоможе закріпити знання зі шкільного навчання. Він розрахований на 9 тижнів та складається з 19 тем.
i. Learn. Це проект Освіторії. Під час реєстрації на i. Learn ви створюєте гейміфікованого героя. Згодом за проходження тестів, завдань та вебінарів ви будете отримувати електронні монети Вчибакси. На віртуальних заняттях можна ставити запитання викладачу в коментарях, спілкуватися з однолітками та опановувати теми ЗНО.
ЗНО онлайн. На сайті ЗНО онлайн розміщені тести, які абітурієнти проходили в 2009-2017 роках. Також тут є тести, які були на пробних ЗНО у 2009-2015 роках. Після того, як ви завершили тест, ви бачите не тільки, де помилилися, а дізнаєтесь про кількість отриманих балів та час виконання завдань.