Година спілкування з елементами інтерактиву до Дня Європи
Мета:
-
поглибити та систематизувати знання учнів про країни Європи;
-
розвивати творчі здібності учнів;
-
виховувати почуття гордості за свою країну – Україну;
-
формувати національну свідомість, відчуття належності до рідної землі, народу;
-
розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей, пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати повагу до національних, духовних, культурних надбань європейських народів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вступне слово вчителя
Україна – європейська країна. Ми завжди тяжіли до співпраці з іншими європейськими країнами, переймаючи їхній досвід та віддаючи власні надбання. І сьогодні під час нашого уроку, присвяченого Дню Європи, хотілося б ще раз згадати про красу Європи та її взаємозв’язок з Україною.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІІ. Мотивація діяльності учнів
Гасло Європейського союзу – «In varietate concordia», що означає «Єдність у багатоманітності». Такі різні країни Європи об’єдналися під одним прапором. Мета України та українців – також одного разу приєднатися до європейської спільноти на рівних правах. І на те є низка причин. Назвіть їх, будь ласка.
(Очікувані відповіді учнів)
Сьогодні ми поговоримо про місце України в Європі, необхідність дотримуватися європейських норм співіснування і цінностей. Додатково доведемо, що кожна європейська країна унікальна, і в цьому її цінність.
ІV. Розкриття теми уроку
-
Слово вчителя
Напевно, кожен з вас здійснив подорож до Європи – літаком, автобусом, або ж за допомогою книг чи телебачення. Щоб відчути красу Європи, інколи достатньо і якісних інтернет-ресурсів. Багато що про країни Європи та Європейського союзу ви вже вивчили на уроках, давайте перевіримо, чи можете ви продемонструвати свою обізнаність у цьому питанні.
Робота з мультимедійною дошкою, смартфонами чи комп’ютером
Зараз у режимі реального часу ви зможете перевірити свої знання. Пропоную кожному самостійно надати відповіді на запитання:
Що ж ви знаєте про Європу?
Тест: https://naurok.com.ua/test/onlayn-test-do-dnya-vropi-7237.html
Слово вчителя
Чи складним для вас виявився тест? Про що ви дізналися вперше? (аналіз роботи).
Вчитель. А тепер таке серйозне питання я маю до вас «Що значить бути європейцем?» (очікуються відповіді).
-
Робота із флеш картками.
Ми поговорили про дуже серйозні речі, але культурна спадщина – не менш цінна. Саме зараз ми перевіримо з вами, наскільки добре ви знайомі з цікавинками Європи та України.
Робота з флеш-картками:
«Тест на знання цікавинок Європи» https://naurok.com.ua/test/test-na-znannya-viznachnih-mist-vropi-7251.html
-
Де знаходиться Стоунхендж? (Великобританія. За місцевою легендою, гігантські блакитні камені мають цілющу силу, вони з'явилися на цій землі завдяки чарівнику Мерліну, чародію при дворі короля Артура, який переніс їх з Ірландії. Походження величезного П'яткового каменя пов'язане вже з іншою легендою. Говорять, одного разу диявол побачив серед каменів ченця, що ховається. Перш ніж нещасний встиг сховатися, диявол кинув в нього величезним валуном, який придавив йому п'яту. Довгий час руїни Стоунхенджа асоціювалися з жрецьким культом стародавніх кельтів-друїдів, хоча фахівці цей зв'язок заперечують.)
-
Де ви можете побачити Колізей? (Італія, Рим. (раніше Амфітеатр Флавіїв (лат. Amphitheatrum Flavium)) — найбільший амфітеатр Стародавнього Риму, символ імператорської могутності.Розташований у Римі, в улоговині між Есквілінським, Палатинським і Целійським пагорбами, на тому місці, де колись був ставок, що належав до «Золотого Будинку» Нерона. Вміщав близько 50000 глядачів.)
-
У якій країні знаходиться Палац Потоцьких? (Україна, Львів. Будівля виконана в стилі французького класицизму, цегляна, обштукатурена, Н-подібна у плані, з розвинутим центральним ризалітом та боковими крилами. Триповерхова, з мансардами. Фасади декоровані фігурними обрамленнями вікон та рустикацією, ліпними консолями балконів та балюстрадами. Парадний вхід оформлений арочним портиком з ліпниною та іонічними колонами. Ліпний декор авторства Петра Гарасимовича та, ймовірно, Леонарда Марконі).
-
Ейфелева вежа знаходиться у...? (Париж. Архітектурна пам'ятка Парижа, розміщена на Марсовому полі, символ сучасної Франції. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її «300-метровою вежею» (фр. tour de 300 mètres), інша, народна назва — «Залізна леді» (фр. La dame de fer))
-
Де знаходиться найбільший стадіон Європи? («Еста́діо Сантья́го Бернабе́у», відоміший як «Сантья́го Бернабе́у» (ісп. Estadio Santiago Bernabéu) до 1955 року — «Нуе́во Чамарти́н» або просто «Чамартин» (ісп. Estadio Chamartín) — футбольний стадіон у Мадриді, другий за місткістю стадіон Іспанії, домашня арена футбольного клубу «Реал» Мадрид.).
-
У якому місті знаходиться найвища будівля Європи The Shard? (The Shard ("Скалка", попередні назви — Shard London Bridge, London Bridge Tower, the Shard of Glass, 32 London Bridge) — хмарочос в Лондоні, Англія. Висота 72-поверхового хмарочосу становить 309 метрів. Будівництво було розпочато в 2009 і завершене в 2012 році.).
-
Яка країна Європи - найбільш густонаселена? (Саме Німеччина славиться чисельністю населення: тут проживає 82 мільйони 162 тисячі осіб.
Німеччина ― одна з найбільш густонаселених країн. На один квадратний кілометр тут припадає приблизно 229 осіб. По сусідству з Німеччиною перебуває Польща, територія якої приблизно така ж, однак населення в два рази менше).
-
Столиця якої країни вважається найчистішою у Європі та світі? (Лондонська фірма William M. Mercer виклала рейтинг екологічного стану міст. За його результатами, найчистішим містом є Гельсінкі, столиці Фінляндії).
-
А який острів Європи найбільший? (Гренландія — автономна установча країна в складі Королівства Данія, розташована між Північно-Льодовитим та Атлантичним океаном, на схід від Канадського Арктичного архіпелагу. Цей острів і найбільший у світі).
-
Президент Франції є одночасно монархом іншої країни. Якої? (Андорри. У Князівстві Андорра завжди два голови держави, одним з яких є діючий президент Франції, а другий - єпископ Урхельский. Завдяки чому Андорра є єдиною європейською країною, в якій голова країни (монарх) обирається в регулярних виборах (кожні 5 років)).
Слово вчителя. Наша Україна має багату історію та культуру, не меншу ніж деякі європейські країни. Безліч туристів з усього світу приїздять до нашої Батьківщини, аби відвідати наші історичні пам’ятки. І ми маємо нагоду перевірити, як сильно пов’язані між собою Україна та Європа:
Тест: «Вплив України на Європу»
https://naurok.com.ua/test/test-vpliv-ukra-ni-na-vropu-do-dnya-vropi-7273.html
ІV. Підбиття підсумків.
Заключне слово вчителя