Город та сад на ділянці ЗДО

Про матеріал
Цей матеріал - допомога студентам педагогічних коледжей в вивченні теми " Умови ознайомлення дітей з природою", методичні поради молодим вихователям , рекомендації щодо організації городу та саду. в дитячому садку. Яких вимог та правил слід дотримуватичсь при організації городу та саду, які необхідної умови ознайомлення дітей з природою і працею людей в природі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ГОРОД ТА САД НА ДІЛЯНЦІ ЗДО. Організація городу в дитячому садку. Розміри грядок. Городні культури,рекомендовані для ділянки дитячого садка. Догляд за рослинами городу. Вимоги до організації саду. Відбір плодово-ягідних культур. Посадка саду і догляд за садом. Література. Яришева Н. Ф. Я73 Методика рзнайомлення дітей з природою: Навч посібник,— К .: Вища шк., 1993,— с.136-152 {5 C22544 A-7 EE6-4342-B048-85 BDC9 FD1 C3 A}Підготувала викладач «Основ природознавства і методики ознайомлення дітей з природою» КЗ «Бахмутський педагогічний фаховий коледж» Коваленко О,В,

Номер слайду 2

Обов’язковою умовою планування ділянки дошкільного закладу є створення городу і саду для ознайомлення дітей з культурними рослинами, формування трудових навичок, інтересу до сільськогосподарської праці. У процесі спостережень і праці, зв’язаної з доглядом за городніми та садовими рослинами, розширюється коло знань дітей, формуються мова і мислення, перші елементи діалектико-матеріалістичного світорозуміння. Культурні рослини відзначаються красивим цвітінням (кабачки, огірки, картопля і т. ін.), різноманітним за формою і кольором листям. Це створює сприятливі передумови для сенсорного і естетичного розвитку дітей. Посильна праця дітей на городі сприяє фізичному розвитку.

Номер слайду 3

Розміри ділянки дошкільного закладу під город відводиться площа з розрахунку 1,5 кв.м на дитину (оптимальна) і 0,5 кв.м (мінімальна) площа. 2-3 2,5—3 м 70-80 см 50 см 1 м

Номер слайду 4

Оформлення городу в дитячому садку

Номер слайду 5

На городі дитячого садка висаджують рослини: Безпечні для здоров’я. Нескладні у доглядіЦікаві для спостереження. Районіровані в вашому регіоніРекомендовані Програмою2 мол. гр - горох, цибуля (з великим насінням або цибулинками)Середня група - буряк, редис, огірок, кабачок(середньої величини насіння)Старша група – капуста, помідори, перець, кріп,петрушка,салат…(різного розміру насіння)

Номер слайду 6

На городі дитячого садка висаджують рослини, що належать до найбільш поширених родин : До родини Хрестоцвітні належать: редис, редька, капуста. Всі ці рослини холодостійкі, вологолюбні, потребують родючого грунту. До родини Пасльонові — помідори, баклажани, перець, картопля. Всі ці рослини люблять тепло, хороше освітлення. До родини Гарбузові — огірки, гарбузи, кабачки, дині, кавуни. Для розвитку цих рослин потрібні однакові теплові умови. До родини Зонтичні — морква, петрушка, кріп. В основному це холодостійкі рослини. До родини Лободові — столові буряки і шпинат. До родини Бобові — горох, квасоля. До родини Лілійні — цибуля, часник.

Номер слайду 7

Догляд за рослинами городу Діти старшої групи беруть участь у весняному перекопуванні городу і плануванні грядок. Висаджування овочів насінням ( у всіх вікових групах) і розсадою( з середньої групи. Поливання рослин у всіх вікових групах. Розпушування грунту з середньої групи. Підживлення грунту з старшої групи. Проріджування рослин з старшої групи. Звільнення від бур’яну з старшої групи. Боротьба із шкідниками з старшої групи.

Номер слайду 8

ПЛОДОВИЙ САД НА ДІЛЯНЦІ Для плодового саду дитячого садка найкраще вибрати карликові дерева. їх перевага в тому, що вони не мають великих розмірів, швидше вступають у фазу плодоносіння. До того ж плоди їх крупніші, ніж у сильнорослих плодових дерев. Під час добору плодових дерев слід враховувати їхню зимостійкість, пристосованість сорту для даної зони, стійкість до захворювань.

Номер слайду 9

Садова суниця. Полуниця. Груша. Слива. Персик. Черешня. Вишня. Смородина

Номер слайду 10

Посадка саду і догляд за садом. Під час планування і посадки саду враховують, що відстань між сильнорослими яблунями і грушами повинна становити -6 — 7 м, між кісточковими — 4 м. Якщо висаджують карликові яблуні і груші,— відстань може бути скорочена до 4—5 м, а між кущами смородини, агрусу вона повинна становити 1— 1,5 м, суницю висаджують на відстані 25—ЗО см. Посадку саду можна проводити як восени, так і навесні. 6-7м. 4 м. 1— 1,5 м,

Номер слайду 11

Для висаджування саджанців дерев готують ями. Розмір їх залежить від розміру коріння саджанця. Ями для яблунь, груш мають бути 80 см — 1 м завширшки і 60—80 см завглибшки. Верхній і нижній шари грунту, який виймають з ями, складають на протилежні сторони. Коли яма готова, на дно насипають конусом верхній, найбільш поживний шар грунту і розправляють на ньому коріння. При цьому стежать за тим, щоб коренева шийка саджанця не була нижча від рівня грунту. Поживною землею засипають корінь, а нижнім ш аром засипають яму зверху, залишаючи обов’язково лунку для поливання. Якщо трунт недостатньо родючий, потрібно внести органічні і мінеральні добрива. Важливо правильно підготувати саджанець для посадки. Найкраще придбати саджанець у контейнері. В такому разі укорінення гарантується. Якщо саджанці придбано без контейнерів, слід обгорнути коріння вологою мішковиною, а зверху поліетиленовою плівкою, щоб під час транспортування не підсушити і не травмувати коріння. За добу перед посадкою саджанець занурюють суміш води і глини. Для кущів готують яму 50 см у діаметрі і 30—40 см завглибшки, яку засипають поживним грунтом. Після закінчення посадки дерева і кущі слід добре полити водою, щоб не утворюва­лося повітряних порожнин між корінням і грунтом.

Номер слайду 12

Догляд за зеленими насадженнями. Восени залежно від кількості опадів сад поливають. На 1 кв.м виливають до 15 відер води. Опале листя з участю дітей згрібають і закладають у компостну яму, яку прикидають зверху шаром грунту. Дерева і кущі підживлюють органічними добривами. У кущів смородини вирізають старі або пошкоджені гілки. Штами дерев очищають і білять вапняковим розчином з додаванням глини. Узимку разом з дітьми підгортають сніг під дерева, кущі. Розвішують годівниці для птахів і щоденно насипають у них корм. З участю батьків проводять обрізування дерев, знімають зимові гнізда білана жилкуватого, золотогуза. Навесні разом з дітьми розпушують пристовбурні круги. Якщо запас осінньо-зимової вологи недостатній,— поливають дерева. Грядку з суницями очищають від старого листя, розпушують грунт. Для приваблювання в сад корисних комах (їздців, дзюрчалок, золотоочок) висаджують нектароносні рослини: кріп, цибулю тощо.

pptx
Додано
8 листопада 2023
Переглядів
2188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку