«Ця жвава й енергійна жінкабуквально заворожує. Слухаючи її, ледве встигаєшза гострими поворотами її думки —часом іронічної, часом парадоксальної. Голос у неї постійно міняє інтонації,залежно від теми розмови;його виразності й відтінкаммогли б позаздрити найдосвідченіші актриси»,-так про Емму Андієвську — неперевершеного майстра казок — сказав Михайло Слабошпицький.
ознайомитись із ознаками літературного жанру «притча»;- визначити головну думку твору, виокремивши фантастичні елементи у казці-притчі;- сформулювати власні висновки про твір та його основні ідеї;- усвідомити морально-етичні цінності, що допомагають бачити й розуміти красу та приваби світу, гармонійно і щасливо жити в ньому;- розвивати уяву, фантазію, творчі здібності;- виховувати толерантне ставлення до інших, уміння дивуватися, віру в чудеса. Мета нашого уроку:
Емма Андієвська, як уже відомо, - неперевершений майстер казок, які є різними, і жодна не повторює попередньої. Вони захоплюють і дивують своєю красою і внутрішньою напругою. Про те, що навіть риба може стати приятелем для людини, розповідає нам казка «Говорюща риба». Чи вірите ви у це? Доведіть.
Індивідуальна, не така, як усіПрийом «Кластер»(гронування)народилася балакучою мала добре серце ніяк не могла збагнути, чому сумують батьки попливла шукати інший табун говорющу рибу видaлили з води життя на березі пошуки співбесідника зустріч із самотнім рибалкою дружба й порозуміння відвідини риби оселі рибалки зaшквaрчaлa нa пательні смaжені риби всі однакові стaлa тaкою, як рештa
Ка́зка — фольклорний розповідний твір про вигадані, а часом і фантастичні події. При́тча — коротке оповідання алегоричного змісту із яскраво вираженою мораллю. Ба́йка — один із різновидів ліро-епічного жанру, невеликий алегоричний, здебільшого віршований твір повчального змісту, із яскраво вираженою мораллю.
Кого може уособлювати фантастичний персонаж казки говорюща риба, якби можна було провести паралель між світом людей і світом тварин? Яку людину вона може нагадувати? Чи зустрічали ви в своєму житті людей, схожих на говорющу рибу?- Чи можна вважати спілкування балакучої риби і рибалки дружбою?
Риба уособлює людину, яка чимось відрізняється від інших: поведінкою, характером, думками, одягом. Людина надзвичайна, обдарована, має те, чого не має більшість. Але не кожен може це помітити. Саме через те, що риба творить слова (говорить), вона гине; рибалка через свою мовчазність і невміння говорити з іншими втрачає друга; жінка через надмірну балакучість і невміння слухати вбиває рибу.
Нелегко знайти собі справжніх друзів, тому, знайшовши, бережіть їх, не сваріться по дрібницях. Є дружба душ, що витримує грози і бурі життя. Людей зближує спільне навчання, захоплення, інтереси. Головне, щоб усе приносило радість і було корисним. Бажаю вам міцної дружби, щирості у стосунках із друзями. Запрошую вас скласти кодекс справжньої дружби.
Та й самому потрібно хорошому бути,Вірним слову і ділу, і другові теж. Щоб повагу до себе у друзів здобути,Треба відданим бути й самому без меж. Завжди друзям любов і тепло дарувати,Щось порадити добре, біду відвести. Навіть іноді слово хороше сказати,Руку стиснути, поруч із другом пройти...І за словом належить також слідкувати,Бо воно може ранити глибше, як меч. Правду завжди у вічі потрібно сказати,Але щоб голова не злетіла із плеч. Українське прислів’я повчає нас гарно: За язика ти перше себе укуси. Як сказати захочеш ти щось незугарне,Як погану пораду ти друзям даси.
«Золоті правила спілкування-товаришування»1. Бути щирим, відвертим.2. Не видавати секретів інших.3. Ділитися з друзями (другом).4. Не ображати друзів.5. Не боятися попросити пробачення.6. Допомагати другові у всьому.7. Разом робити різні справи.8. Зберегти друга в серці на все життя.