І урок у 4 класі на тему: " Україна-єдина країна"

Про матеріал
І урок з використанням інтерактивних технологій. Учні полинуть в уявну подорож, пограють в гру та власноруч виготовлять голуба способом орігамі.
Перегляд файлу

Конспект І уроку в 4 класі

Вчитель Тюска Ніна Миколаївна

 

Тема: Україна - єдина країна

Мета: поглибити знання учнів про Україну як єдину країну, формувати почуття належності до своєї країни, до її історії та традицій;                                                                                                                                                       розвивати критичне мислення, стимулювати прояв інтересу до історії свого народу; сприяти вихованню шанобливого ставлення до всіх людей, що проживають на території України, гордості за свій народ, любові до рідного краю, дбайливого ставлення до скарбів Батьківщини.                                                                                                                                       

Обладнання:   картки із зашифрованими прислів’ями;  карта України;   аркуші для роботи в парах; букви слова «Україна»; технічні засоби для демонстрування  презентації «Моя Україна».

Тип уроку: комбінований з використанням інтерактивних та інформаційних технологій.

                                                        Хід уроку

І.  Організація навчальної діяльності

Ведучі:

 Увага! Увага! Скінчилося літо!

А скільки пригод неймовірних прожито!
Поїздки до моря, веселі походи,
ігри та сонце, дарунки природи.
- Чому ж ми сьогодні зібрались на свято?
- І з чим на лінійці нас всіх привітали?

 

 Цей день незвичайний приходить до нас,
і всім до навчання ставати вже час.
Зібрались ми разом знання вшанувати,
бо трішки набридло вже відпочивати.

 Що ж, Перше вересня – чарівний день,
це перша пісня із шкільних пісень,
що буде цілий рік дзвеніти
і закликати учнів вчитись!

 

II. Мотивація навчальної діяльності

- Країна  знань незвичайна, чарівна. В ній багато  таємниць, несподіваних зустрічей, випробувань. І ось перше випробування.

Загадка

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов'їна,

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься ...

(Україна)

 

 III. Повідомлення теми і завдань уроку

Що то за, діти, країна –

Неба синього блакить.

На ланах у серпні жито 

Стиглим золотом блищить.

У якій, скажіть, країні

Клімат лагідний, м’який,

Бог відводить буревії,

Негаразди всіх стихій.

Люди мудрі працьовиті

У країні тій живуть.

На чуже не зазіхають,

І свого не віддають.

У якій іще країні так земля родить охоче?

Наче пісня солов’їна – мова ніжна і співоча.

Гори є і полонини, є моря, річки, ліси.

Загалом то є країна невимовної краси!

Гордо, голосно, дитино, ти назви ім’я країни,

У якій хвалити Бога 

Народився – і  живеш.

Їй дочкою є, чи сином, і коли ти підростеш,

Будеш їй творити славу, розбудовувати державу.

Отже, зветься ця країна, незалежна і єдина

Наша ненька – ….(Україна).

 _Послухаємо пісню про Україну.

  • Чому треба молити Бога за Україну 

– Сьогодні на уроці ми з вами будемо вести мову про нашу рідну землю, про нашу неньку – Україну.

Тема нашого першого уроку:

«Україна – єдина країна».

 

Вправа «Мікрофон»

–Як вирозумієте значення цього вислову?

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

Одна від Заходу й до Сходу

Володарка земель і вод-

Ніхто не ділить хай народу,

Бо не поділиться народ.

ІV.  Робота над темою уроку

1. Вступне слово вчителя.

- Кожен із нас живе в родині серед близьких і дорогих людей. Тато, мама, діти – це родина. Дід, баба, дядько, тітка,  дядькові і тітчині  діти – рідня. А вся рідня, теперішня і давнішня, - це рід. Рід від роду – то народ. Від любові до своєї родини починається велика любов до свого народу, до своєї землі. Сьогодні на уроці ми будемо говорити і про чарівну землю, багату і щедру, співочу, сповнену краси, землю, прекраснішої від якої немає в світі.

Діти (з буквами):   У всіх людей одна святиня,

                                Куди  не глянь, де не спитай.

                                Рідніша їм своя пустиня,

                                А ніж земний в пустині рай.

                                Її всі згадують щоднини,

                                Нема без кореня  рослини,

                                                А нас, людей, без Батьківщини.

- Давайте спробуємо підібрати риму до вірша про Україну.

2. Вірш про Україну

Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

Моя Україна найкраща у …. (світі!)

Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні … (джерельця.)

Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і річки… (глибокі.)

Міста старовинні і замки прекрасні,

Великі будови і дуже …(сучасні.)

Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна – це пісня … (весела.)

Це щира, багата, як світ її мова,

Крилата така, мелодійна … (чудова.)

Її обереги верба і калина,

Найкраща у світі – …( моя Україна.)

Бо нам найрідніші Вітчизна і мати.

То як же нам, дітям, її не кохати!

Моя Україна – козацькая слава!

Така волелюбна й мирна …  (держава.)

Вона дорога нам, і рідна, і мила,

Бо світ перед нами, як мати, … (відкрила.)

Вітчизна свята, дорога Україна,

Для кожного з нас ти у світі – … (єдина.)

- Переглянемо відео з найкращих куточків нашої України

- Які міста ви бачили на екрані? В яких місцях ви побували ?

- Покажіть на карті інші міста і області нашої країни .

 3. Розповідь учителя

— Україна — це отча земля, рідний край, де ти народився.  Історія нашої країни сягає глибини віків. Це держава із цікавим минулим, багатою культурною спадщиною, давніми народними традиціями.  Широкі й чарівні простори, прекрасні села та міста. Могутньо котить до Чорного моря хвилі найбільша річка України — Дніпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади,  ліси. Золотистим морем розливається по безкраїх нивах жито-пшениця. Тут живуть працьовиті волелюбні люди. Якою б мовою вони не розмовляли, в якому б куточку країни вони не жили – це єдина нація, і Україна для нас – єдина неподільна держава, це наш спільний дім.

 

4. Декламування вірша учнями «Країна, в якій ми живемо»

Є в центрі Європи чудова країна,

Сягає корінням у сиві часи.

І це – незалежна моя Україна,

Тут гори Карпати, степи і ліси.

Шістсот і чотири ще тисяч гектарів –

Приблизно таку має площу вона.

Є Київ -  столиця у храмах і славі –

Та ріки: Дніпро, Дністер, Буг і Десна.

Ще Псел, Уж і Тиса та менші є ріки.

Курорти: Свалява, Бердянськ і Скадовськ.

Багато є сіл і міста превеликі:

Донецьк, Київ, Харків і Дніпропетровськ.

Грунти чорноземні, джерела цілющі,

 озера блакитні та клімат м’який.

Усіх областей в нас є двадцять чотири.

Бажають народи всі злагоди й миру,

 у нас в Україні є місце усім.

5. Робота  з картою України

— Погляньте на карту України, на ній позначено кордони української землі. Простір землі, заселений українським народом, надзвичайно великий! Щоб його перетнути, необхідно пішки йти із заходу на схід 90 днів, долаючи щодня по ЗО кілометрів. Україна — одна з найбільших держав Європи.

6. Гра «Мікрофон»

   - Ви  -  майбутнє  України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте  гідними своїх предків, любіть рідну землю так, як заповідав великий Тарас, бережіть  волю і незалежність України, поважайте  свій народ і його мелодійну мову.  Шануйте  себе і свою гідність, і шановані будете  іншими.

- Як ви можете вже примножити нашу державу?

 Ніхто не зупинить історії хід –

Будує свій дім Україна.

І стверджує нині і захід і схід,

Що ми є велика родина.

7. Перегляд  презентації «Моя Україна»

8. Енергізатор                         

  Україно! Символи твої

Пронесемо ми через віки!

Лиш тобі серця даруємо палкі!

На дорогах Всесвіту для нас

Урочисто гімн коли звучить!

У шанобі, з трепетом у серці

І дорослий і малий мовчить!

( Вправа виконується сидячи. Діти виконують певні рухи.)

Якщо ви знаєте, що треба берегти природу, економити чисту воду, - дайте один одному руку.

Якщо ви вважаєте, що кожен повинен любити і піклуватись про нашу Батьківщину – Україну, - сплесніть у долоні.

Якщо ви вивчаєте рідну мову, дбаєте про її чистоту,  бережете українську пісню,  - сплетіть руки вгорі.

Якщо ви впевнені, що треба з повагою ставитись до Герба, Прапора і Гімна, - встаньте.

 

 

9. Інтерактивна гра «Дешифрувальник»

- На карточках записані зашифровані прислів’я, а розшифруєте ви їх за допомогою вправи «Дешифрувальник». І не тільки розшифруєте, а ще й поясните їх зміст. Це завдання ви будете виконувати у групах.

номуКож имла явос ростона                   - Кожному мила своя сторона.

зеБ тьківБанищи маєне дилиню               - Без Батьківщини немає людини.

Аз оїсвм рамєк рцесе литьбо                   - За своїм краєм серце болить.

ожнеК райк аєм всій чай виз                    - Кожен край має свій звичай.

іднаР емзля і в жніме илам                       - Рідна земля і в жмені мила.

- Які прислівя про Батьківщину знаєте ви?

(Не бувши на чужині, не оціниш по-справжньому рідної землі.)

 

10. Заключне слово вчителя

- Сьогодні, нажаль, нам доводиться захищати свою незалежність та єдність. Та українці сильній і незалежний народ. Про це свідчить історія. Ми впевнені, що в нашій країні завжди пануватиме мир та спокій.

Україна – єдина країна,

 нероздільна як мати й дитя.

Твердо вірю в майбутнє своєї країни.

Такої як вона – більше в світі нема.

Сонце гарно так сяє, пташечки скрізь співають.

Серце мучить одне лише слово «війна».

Схаменіться, благаю, ми – єдина країна,

нароздільна, красива, як мати й дитя.

11.Виготовлення голубів миру з паперу способом орігамі.

Приклеювання на дошку у вигляді прапора України.

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія

Я знаю…

Я вмію…

Я ціную

docx
Додано
26 серпня 2019
Переглядів
646
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку